הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

רשמית: מכבי חיפה אלופת המדינה

זה קרה בנסיבות מעט מוזרות, אבל עכשיו אפשר לברך. הירוקים חגגו את התואר ה-14 בתולדותיהם אחרי המעידה של הפועל ב"ש, כשנותר עוד מחזור אחד לסיום העונה. בכר אלוף בפעם החמישית. הפנים לגמר הגביע

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  16.05.22 - 22:26

זה קרה בנסיבות מעט משונות, אבל זה קרה: מכבי חיפה זכתה הערב (שני) באליפות המדינה, מחזור אחד לסיום העונה. הירוקים אמנם לא שיחקו הערב, אבל מאחר והפועל באר שבע לא ניצחה - הפער שנותר בטבלה מאפשר לירוקים, סוף סוף, לחגוג. מזל טוב.

 • בכר מתקרב להיסטוריה: מספרי האליפות
 • שחקן העונה, סגנו והעתיד של מכבי חיפה: הציונים
 • הרגע שלכם: בחרו את מצטייני העונה של חיפה
 • חיפה השלימה את הזכייה ה-14 שלה באליפות המדינה, בסיומה של עונה מרשימה שבה שלטה ללא עוררין מהרגע הראשון - וכמעט עד הסיום. השחקנים של ברק בכר השיגו (נכון לעכשיו) 72 נקודות, והיא מסיימת את העונה עם ההתקפה הטובה ביותר - 72 שערים, וספגה 27 שערים בלבד.

  זו הזכייה השנייה ברציפות של הירוקים תחת המאמן ברק בכר, שעבורו זוהי האליפות החמישית בקריירה, והוא רק בן 42. הישג עצום עבור המאמן, שנמצא בסך הכל עשר שנים בליגה כמאמן ראשי. הוא רחוק אליפות אחת בלבד מהשוואת השיא של שני המאמנים המובילים, דוביד שווייצר ז"ל ודרור קשטן יבדל"א.

  עומר אצילי הוא האיש שהוביל את הירוקים, תרתי משמע, לתואר עם 19 שערים (מלך השערים של הליגה) ו-9 בישולים (מלך האסיסטים). דין דוד, סגן מלך השערים, סיים את העונה עם 15 שערים.

  מכבי חיפה תוכל לחגוג את האליפות בשבת - כאשר תארח את מכבי נתניה בסמי עופר עם אוהדיה. בסיום המשחק, מנהלת הליגה צפויה להעניק לה באופן רשמי את צלחת האליפות. ארבעה ימים לאחר מכן, הירוקים ינסו להשלים דאבל ראשון מאז 1991, כשיפגשו את הפועל ב"ש בטדי (24.5). למחרת, המועדון יחגוג עם האוהדים את האליפות באופן רשמי ברחבה מחוץ לסמי עופר.

  יו״ר ההתאחדות לכדורגל אורן חסון בירך: ״ברכות למכבי חיפה על אליפות שנייה ברציפות, מרשימה, עוצמתית ומשופעת בכדורגל חיובי. מועדון עצום, עם קהל אדיר ונאמן, הבעלים יעקב שחר, מופת למצוינות ומחויבות, צוות מקצועי מוביל ושחקנים איכותיים הבטיח עוד תואר מרגש ובגמר הגביע ינסה להשיג את כל ארבעת התארים של העונה הנוכחית. מחמאות גם להפועל באר שבע על מאבק עיקש ואני משוכנע כי גמר הגביע בין השתיים יספק לכולנו כדורגל שנוכל להתגאות בו״.

  יו"ר מנהלת הליגות ארז כלפון: "למרות הערב הספורטיבי הקשה שאנו חווים, אני מבקש לברך את מכבי חיפה שהוכתרה הערב באופן רשמי כאלופת המדינה, למרות שלא שיחקה, וזכתה באליפות שניה ברציפות ו- 14 במספר. לזכות באליפות המדינה זו משימה קשה ומאתגרת. לשמור על התואר ולזכות באליפות שניה ברציפות זו משימה קשה כפליים ומספקת ומשמחת בהתאם. אני שמח לברך את ידידי, נשיא המועדון יענקל׳ה שחר שהצליח בדרכו המיוחדת ומעוררת הגאווה לנווט את הקבוצה לעבר התואר הנכסף והוכיח פעם נוספת שאין תחליף לערכים, סדר וארגון  והשקעה בתשתיות המובילות להצלחה".