הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

סכנין נקנסה ב-250 אלף ש"ח ע"י המנהלת

הקבוצה מהמגזר קיבלה, בתור התחלה, עונש כספי כבד בעקבות האירועים במושבה. במנהלת התייחסו במכתבם לאירועים והאשימו: "מחפיר ומביש, לא פחות מיריקה בפרצופם של מיליוני אוהדים"

תומר לוי
תומר לוי  17.05.22 - 09:22

לאחר אחד האירועים הביזארים של השנה, עם ביטול משחקה של בני סכנין מול מכבי חיפה כשעתיים לפתיחתו, הקבוצה מהמגזר קמה הבוקר וקיבלה את החדשות. בעקבות התקרית אתמול ובתור עונש ראשוני, המנהלת קנסה את סכנין בסכום של 250 אלף שקלים, שינוכו מהרווחים שסכנין אמורה לקבל העונה. במכתב המנהלת, ששלח היו"ר, ארז כלפון, התייחסו למה שנתפס כזלזול מצידה של סכנין.

"ביטול המשחק מהווה אירוע מחפיר ומביש בתולדות הכדורגל והמנהלת, לא פחות מיריקה בפרצופם של מליוני אוהדי כדורגל ואלפי אוהדי מכבי חיפה, אשר יצאו ממקומות העבודה ובאו עם נשיהם וילדיהם, תוך השקעת משאבים זמן וכסף, בכדי לחגוג אליפות עם קבוצתם ובמקום זאת חוו מפח נפש ואכזבה רבה. מובן כי אין בכוונתנו לעבור על כך לסדר היום".

לאור האמור לעיל, ונוכח הנזקים האדירים אשר נגרמו ויגרמו למנהלת ומי מטעמה, החלטתי בשלב זה על קיזוז סך של 250,000 ש"ח מהסכומים המגיעים למועדון מהמנהלת. בנוסף הנחיתי על עצירת כל העברת כספים למועדון עד לבירור מלוא הנזקים כמו גם להחזר כספי מלא לאוהדים שרכשו כרטיסים במיטב כספם". לא כאן עצרו המנהלת והיו"ר שלה. כלפון אף שלח מכתב לתובע, ניר רשף, בבקשה לענישה חמורה.

"אין צורך בסקירה היסטורית של מחדלי המועדון השנים האחרונות ודי להביט בעונת המשחקים הנוכחית, בכדי להתרשם מרמת הזלזול והרשלנות בה מתנהל המועדון. הנזקים הכלכליים, התדמיתיים והספורטיביים אשר נגרמו כתוצאה מהתנהלות זו מחייבים תגובה וענישה חריפה בחומרתה ואנו בטוחים כי תפעל למצות את מלוא חומרת הדין מול המועדון". גם חילי טרופר הגיב לאירועים המבישים.

"האירוע אתמול בפתח תקווה חמור ביותר. העובדה שמשחק כדורגל מבוטל, בוודאי בהתראה קצרה, בשל אי עמידה בהנחיות המשטרה היא מאכזבת ולא מתאימה לליגה מקצוענית שמכבדת את עצמה. אני מצפה מכל קבוצה בליגה לעמוד בכל הוראות המשטרה לקיום משחק כדורגל, בלי תירוצים ובלי עיגולי פינות. הבוקר שוחחתי עם יו"ר המינהלת ארז כלפון וביקשתי ממנו לעשות תחקיר יסודי על אירועי אתמול ולהפיק את הלקחים הנדרשים. בלי אוהדים אין כדורגל ולא יתכן שהם ימשיכו לשלם מחיר על כשלים של חלק ממנהלי הקבוצות".

 

עוד אתמול הגיבה המנהלת לאירועים: "אם המשטרה הייתה מחליטה בבוקר לסגור את האיצטדיון אז סכנין היו אומרים, 'למה? יש לנו את כל המאבטחים'. הם הבטיחו שיעמדו במספר המאבטחים, היינו איתם בקשר עד השעות הקטנות של הלילה והלכנו איתם עד הסוף מתוך אמונה שהם עומדים בדרישות. זו לא הפעם הראשונה וזה עלה לכולם ביוקר", אמרו במנהלת.

זאת לא הפעם הראשונה העונה שבה משחק של סכנין הוטל בספק, עם מספר אירועים שהיו צריכים להדליק נורות אדומות. החל מהמשחק בחודש ספמטמבר מול הפועל ב"ש, שבו המשטרה הוציאה צו סגירה לדוחא בעקבות בעיה בלוחות אלקטרוני, דרך המשחק מול בית"ר ירושלים בדוחא שבו הודפסו יותר כרטיסים ממה שיכול היה האיצטדיון להכיל ועד לתזוזה בין איצטדיונים פעם אחר פעם בעקבות סגירת דוחא.

עוד הוסיפו במנהלת: "סכנין רצו לעשות קופה שלא יתממו. אחרת למה להגיש בקשה בהולה לקיים את הרדיוס עכשיו? המשחק היה אמור להתקיים בעונה הבאה. אין בעיה לשנות אבל שיעמדו בדרישות ולא יסכנו את הקהל. המשטרה קיבלה החלטה נכונה".