הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"אין לתאר את העלבון". תביעה נגד בני סכנין

אוהדי מכבי חיפה דורשים פיצוי של כשמונה מיליון ש"ח

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  17.05.22 - 08:44

אחת השערוריות הגדולות בשנים האחרונות בכדורגל הישראלי נרשמה אמש (שני) באצטדיון המושבה. פחות משעתיים לשריקת הפתיחה של מה שהיה אמור להיות המשחק שבו מכבי חיפה הופכת לאלופה, הוחלט על ביטולו מכיוון שסכנין לא הצליחה להעמיד את כמות המאבטחים הדרושה.

כ-7,500 אוהדים ירוקים שעשו את דרכם לאיצטדיון המושבה זעמו כמובן בעקבות ביטול המשחק לאחר שרבים מהם עשו דרך ארוכה מהצפון בשעות העומס בכדי לצפות בקבוצתם. היום (שלישי), אוהד הקבוצה, עורך דין אלי שמעון, ממשרד פירט, וילנסקי, מזרחי, כנעני, הגיש בקשה לאישור תובענה ייצוגית כנגד בני סכנין עם דרישה לפיצוי כספי אישי של 1,071 ש"ח לכל אוהד שהגיע ו-8,032,500 ש"ח כולל. התובע הוא אילן לייזגולד.

וכך נטען: "בשיאה של עונת הכדורגל 2022-2021, במשחק הלפני האחרון של העונה, בו עתידה הייתה קבוצת הכדורגל מכבי חיפה להיות מוכתרת כאלופת המדינה, נפל דבר. הקבוצה המארחת היא המשיבה – כשלה בארגון המשחק ובעמידה בדרישות המשטרה וכפועל יוצא – בוטל המשחק שעה קלה עובר לפתיחתו".

"כ-7,500 אוהדים, בהם ילדים קטנים, אשר כיתתו רגליהם מכל רחבי הארץ לצורך הגעה למשחק עובר לפתיחתו, באופן אשר גזל מזמנם שעות רבות של הכנה, הפסקת עבודה, נסיעות וארגונים, מצא עצמו בערב המשחק, מחוץ לשערי האיצטדיון. אין לתאר את גודל העלבון ועוגמת הנפש שחשו כל אותם אוהדים אשר ציפו והשתוקקו להיכנס לרחבי האיצטדיון ומצאו עצמם מתדפקים על דלתותיו".

"אין מחלוקת כי המשיבה ידעה מהן דרישות המשטרה לקיום האירוע (העמדת כ-200 סדרנים מורשים). אין מחלוקת, כי המשיבה הבהירה לכל הגורמים הן מנהלת הליגה לכדורגל, הן המשטרה והן גורמי התקשרות השונים ביקשו עמדת המשיבה שעות רבות לפני תחילת המשחק המיועד – כי המשיבה עומדת בדרישות לקיום המשחק".

"למרבה הצער – אין גם מחלוקת, כי המשיבה ידעה שעל אף הצהרותיה לגופים המפקחים ולתקשורת, היא לא עומדת, ולא קרובה לעמוד בתנאים שהוצבו בפניה לקיום המשחק. המשיבה כאמור, הצליחה לגייס פחות ממחצית המאבטחים שנדרשו, באופן אשר הוביל לביטולו של המשחק ולנזקים כבדים למבקש ולחברי הקבוצה".

"התנהלות פסולה זו של המשיבה מקימה כנגדה שורה ארוכה של עילות תביעה, אשר די בכל אחת מהן לבדה כדי לקבל את הבקשה ולאשר את התובענה הייצוגית כנגדה. בנסיבות אלה, זכאים המבקש וחברי הקבוצה לפיצוי מלא בגין התנהלות המשיבה".