הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מה גילית? מאחורי התפטרות ברקוביץ' מחדרה

השחקנים שביקש מחדרה וקיבל, ההבהרה שיישאר במועדון החדש ומה שהיה בשיחת העזיבה. הסיפור המלא של עזיבת המאמן, כשבוע בלבד לאחר שחתם אצל הצפוניים ומבלי שהעביר אימון אחד

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  17.05.22 - 10:26
בתום שבוע בתפקיד. ברקוביץ' (אודי ציטיאט)
בתום שבוע בתפקיד. ברקוביץ' (אודי ציטיאט)

תגיות: ליגת העל

מבלי לאמן אפילו דקה אחת, ניר ברקוביץ' עזב את הפועל חדרה. המאמן שהעלה את סקציה נס ציונה לליגת העל, אמור היה לפתוח את העונה בקבוצה אחרת, וכבר החל את ההכנות, אבל אז הפתיע עם הודעת התפטרות. אז מה באמת קרה שם מאחורי הקלעים? עושים לכם סדר.

בהפועל חדרה היו שלמים לאחר מינויו של ניר ברקוביץ' למאמן לאור הצלחתו בסקציה נס ציונה. כשבאתר ערוץ הספורט פורסם כי נס ציונה מעוניינת שברקוביץ' ישאר במועדון, היועץ המקצועי, אורן גולן מיהר לשוחח עם ברקוביץ' וקיבל ממנו הבהרה: "אני אאמן בחדרה". גם אייל ברקוביץ', אחיו של ניר, הבהיר ב"שער השבת": "ניר ברקוביץ' יכבד את חוזהו ויאמן את הפועל חדרה".

לכן, במועדון קיבלו בהפתעה את הצעד של ניר ברקוביץ', שכן לא היה לכך שום סימן מקדים. בשבועות האחרונים המאמן התנהל מול אורן גולן, כשביום שישי הוא אף קיים פגישה עם כל הנהלת חדרה, במפגש שהוגדר כחיובי. ברקוביץ' הסכים שעוזר המאמן יהיה אסף נימני, אישר את הצוות המקצועי והחל בתכנונים המקצועיים.
המאמן אף ביקש שארבעה שחקנים יישארו, וכך גם היה: סיסה, עידו לוי, לבאבידי ורובי לבקוביץ', סיכמו את תנאיהם במועדון, ובכך ברקוביץ' קיבל את כל הדרישות שהיו לו, לפחות עד אתמול.

אמש ברקוביץ' ביקש להיפגש עם גולן. היועץ המקצועי הגיע לפגישה במחשבה שברקוביץ' מעוניין לשוחח על הרכש, אך אז הטיל ברקוביץ' את הפצצה: "אני עוזב". השיחה הייתה באורך של 5 דקות, בסיומה תם עידן המאמן בקבוצה.

בחדרה טוענים כי ברקוביץ' לא היה שלם עם ההחלטה לעזוב את סקציה נס ציונה, ולפחות בשיחה עם אנשי חדרה הוא לא התייחס לנס ציונה, אלא רק אמר שהוא לא שלם עם לאמן את הפועל חדרה. "זה יכול להיות מלחיץ לבנות קבוצה בליגת העל עם תקציב מינימום, בטח למאמן צעיר בליגה הבכירה", אמרו בחדרה, "מאוד רצינו שיאמן, אבל אצלנו לא מאמינים בלעשות דברים בכוח". רוב השחקנים עצמם לא הספיקו לדבר עם ברקוביץ' ובמישור הזה לא מדובר בזעזוע של ממש ובטח בתקופה הזו של העונה.

ברקוביץ' הודה לגולן על ההזדמנות ובכך בעצם שמר על דלת פתוחה בעתיד, על אף שבהנהלה הופתעו מאוד מהמהלך. בחדרה יחלו היום בשיחות עם מאמנים. מאמני הקבוצה בעבר, שרון מימר וניסו אביטן יקבלו פניות. כשגם מועמדותו של חיים סילבס מאמן בני סכנין נבדקת.

הערכה היא שגולן יבקש להיפגש עם שניים מהשלושה לפחות ורק לאחר מכן יקבל החלטה, כפי שעשה גם לפני מינויו של ברקוביץ' לתפקיד.