הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

זיו אריה: "החיקוי? כבוד גדול, אבל לא ראיתי אותו"

"כשהכרתי אותם - גלזר לא ידע לתת פס, יונתן כהן חזר כבוי מהפועל וחוזז רצה לפרוש"; "מחאת הקהל? גם אם קלופ מוריד 5 ליגות הוא צריך להישאר"; ""במחנה האימון הבנייה הייתה כמו סיטי. עשינו משחק אימון מול נתניה, והראל שלום אמר לי 'אין לי מושג מה אתה עושה'". "החיקוי בבובה? כבוד, אך לא ראיתי". זיו אריה בראיון לפודקאסט עולים לרגל: "אני איש קשה, יש לי מעט חברים"

מערכת הרדיו  18.05.22 - 15:06

מעטים האנשים בכדורגל הישראלי שכל מילה שלהם מרתקת. זיו אריה הוא אחד כזה. מאמן הפועל ירושלים הפך מאדם אנונימי, לאיש שכל ראיון סוף משחק שלו הופך להצגה הכי טובה בישראל.

לצד הדמות הקומית שנוצרה ב"בובה של לילה" עומד אחד מאנשי המקצוע היסודיים בישראל, עם שיטות אימון חדשניות ויסודיות, גם אם בעמדת הראיונות לעיתים הרושם הוא אחר. בראיון בלעדי ל"עולים לרגל", פודקאסט הכדורגל הישראלי של ערוץ הספורט, זיו אריה לא היסס לענות על כל שאלה. מהדמות ב"בובה של לילה", דרך מחלקת הנוער של מכבי ת"א, סגנון האימון שלו ועד העונה בהפועל ירושלים. זיו אריה, בלי פילטרים. מ-ר-ת-ק.

האזינו לראיון המלא

"אם הייתי יכול, היה ראיון אחד שלי לאורך כל העונה. נהניתי מהעבודה היומיומית על הדשא, לא נהניתי מהנושא הזה של התקשורת. אני פחות מתחבר לנושא התקשורת. אני לא מיחצן את עצמי ומדבר עם כתבים. יכול להיות שאני צריך להיות יותר נחמד, כל וואצאפ שכתב שולח לי אני אומר לו לפנות לשי אהרון. יכול להיות שאני צריך להתנהל אחרת, אבל זה אני".

איך אתה שומר את הרגליים על הקרקע על רקע הדמות התקשורתית שנוצרה לך?
"השחקנים יודעים מי אני, מכירים אותי מהדשא ומבינים שהדמות הזאת רחוקה ממי שאני. מבחינתי התקשורת זה לבזבז זמן, אני אומר בראיון דברים ולאחר מכן שוכח מה אמרתי. מול השחקנים זה בכלל לא היה האישיו. אני צוחק עם השחקנים על בובה של לילה, אבל הם יודעים שאצלי אין שום מסר בתקשורת, הכל אני אומר להם בפנים".

אתה לא חושש מזה שהדמות התקשורתית שלך תמנע ממך להגיע לקבוצות גדולות יותר מהפועל ירושלים?
"מי שרוצה לשפוט אותי על יחסי ציבור ותקשורת, שלא ייקחו אותי. גם בהפועל ירושלים יכול להיות שטעיתי ודברים ישתנו. אין לי בעיה שיתנו לי דף מסרים ויגידו לי מה להגיד ואת זה אני אקריא בראיונות. אני לא אערבב ולא אחרטט, אני יודע שטעיתי בלשון שלי כמה פעמים השנה, כמו למשל שדיברתי משהו על אורי אלון בוועד המנהל, או שקראתי להפועל ת"א 'הפועל'. אני יודע איפה טעיתי"

אתה מרוצה מהכדורגל שהפועל ירושלים הציגה העונה?
"ב-90 אחוז מהמשחקים אני הייתי מרוצה מאיך ששיחקנו. הכתבנו את הקצב ועמדנו טוב. אני חושב שגביע הטוטו קצת בלבל אותנו, אבל עדיין במהלך העונה הרגשנו שוויונים להרבה קבוצות, אבל קרו דברים שלקחו אותנו למקומות לא טובים. בעיקר הקושי שלנו ב-20 מטרים האחרונים לשער, ומפה הגיע הקושי להגיע לתוצאות".

"אבל בהרבה מאוד מקרים התקבעה התחושה שהפועל ירושלים היא קבוצה הגנתית בגלל שלא מגיעים למצבים
"אני חושב ששיחקנו נהדר מול מכבי חיפה למשל. הפעלנו עליהם לחץ בחלק המגרש שלהם, ואז שמעתי את ברק בכר אומר שקבוצות מתגוננות מולם, והלב שלי התכווץ כי שיחקנו באמת טוב. שבוע אחרי זה שיחקנו מול ב"ש שהדשא היה נוראי, וכן שיחקנו טוב, וזה הוזכר כ"משחק הפרמטרים", כי באמת היינו טובים במשחק הזה".

"ביקשו ממני לעשות התאמות מסוימות למשחק שלי, עשיתי ואז חזרתי בי - ניגשתי לשי אהרון ואמרתי לו אני חוזר לעקרונות המשחק שלי".

על גיא בדש
"מבחינת מספרים, בדש הוא ב-30-40 אחוז מהפוטנציאל שלו כי הוא לא ברחבה. אל תגידו את המספרים שלו כי הוא רוצה להגדיל את החוזה ורוצה לברוח".

מערכת היחסים עם שי אהרון
"בינואר שיחקו נגד אחת הקבוצות ודיברתי עם המאמן שלהם על שחקנים. הוא רצה שחקן ממני ואני שחקן ממנו. הוא שואל אותה 'מה אתה אומר?', עניתי לו 'מה אתה מסתלבט? שי'. הוא עונה לי 'שי? אני את האוטובוס מזמין'. שי אהרון זו ברכה. אני לא יודע אם אני אסכים לאמן בלי מנהל מקצועי. אני לא רוצה להתעסק עם סוכנים או עם תקשורת. הוא מתעסק בבניית הסגל. יש ויכוחים ביום יום. הוא אוהב מאוד לשקף לי את כל האפשרויות. למשל בדרבי, קרתה טעות אנוש, אבל אני ידעתי שאנחנו לא נרד או נישאר בגלל הטעות של ששת הזרים. מבחינתו ומבחינת אורי המנכ"ל, זה היה אירוע קולוסאלי. אורי אמר לי שזו הנקודה היחידה שאנחנו לא מצליחים לנצח את מה שאומרים עלינו. לי לא אכפת מה אומרים עלינו בחוץ, ופה יש בינינו התנגשויות".

"זה שיצחקי וברדה הצליחו יחסית, זה טוב לי, כי במכבי פ"ת הורידו את עומר גולן לאמן וברגע שזה קרה ידעתי שהם בבעיה. לא כי עומר גולן טוב או לא, זה פשוט לא יכול לעבוד. מה שברדה ויצחקי עשו בתור שחקנים, אני לא אעשה בחיים. אני אחר, אני באתי מלמטה. זו עבודה מטודית. לא קל להיות מאמן. גם אם היית שחקן גדול ועבדת עם המאמנים הכי גדולים, פתאום לצנוח לקווים. אני לא מתחבר לזה. כמה שאני מאמין בתפקיד המאמן, בסוף הכל תלוי בשחקנים. הבעלים מחפשים מישהו שרק יעביר אימונים, יעשה את העבודה הקשה, ולקבוע הרכבים וחילופים. אבל מאמן כדורגל זו העבודה הכי קשה בעולם ואי אפשר לעשות אותה אם אתה לא בתוך העניין ולמדת".

ההצלחה בקדם העונה
"עבדנו במחנה אימונים בצורה מאוד מטודית על מה שאנחנו רוצים לעשות ואמרתי לשחקנים 'בגביע הטוטו - שכונה'. פשוט תשחקו, וזה עבד. את הדרבי הראשון בגביע הטוטו אמרתי לאורי שאני זורק. הוא ענה שלא אעז. וזה עלה לי אח"כ, ידעתי שזה מה שיקרה. מראש אמרתי - פלייאוף עליון חלום רחוק, להילחם עד המחזור האחרון - סיוט. משהו באמצע. זה לא הצליח".

מה החוסרים הכי גדולים של הקבוצה?
"בשני הזרים בהגנה פגענו בול. יאו כמו קרסטאיץ', הוא 'משחק אותה' שהוא לא יודע אנגלית. הוא סופר אינטיליגנט. בתפיסה שלי הוא ובאצ'ו יהיו צמד בלמים מהטובים בליגה. החלק הקדמי שלנו היה אמור להיות עם בדש, ווילי ושחקן זר, והמחליפים בן מיזן, עידן שמש ואחמד דראוושה. ארבעה מהם לא בקבוצה כבר. הבנתם".

על ווילי אגדה
"גם אני וגם המועדון הוצאנו ממנו את המקסימום. כשאני מנסה לשכנע שחקנים להגיע, אני מבטיח שהם יהיו שחקנים יותר טובים ועומד בזה. בתחילת העונה אמרתי לשי 'בלי ווילי'. אני לא יודע אם הוא רוצה להיות פה ובאופי שלי כמאמן מספר 9 שלי הוא יותר בובי פירמינו. אחמד סלמן יעמוד בהגדרה הזו עוד 3-4 שנים. הוא היה איתנו במחנה האימונים, בנינו את הקבוצה איתו ולא הייתי מוכן לוותר. אם הוא היה מנצל 15 אחוז מהמצבים שלו, אנחנו פלייאוף עליון. בינואר שוב היתה הצעה שאי אפשר לסרב לה על ווילי ובחיים לא נולד השחקן שישחק אצלי בכח. לווילי יש דברים מצוינים ויש דברים שהוא מוגבל. שי הראה לי את הווטסאפ שלו. חוץ ממכבי חיפה, הפועל ב"ש ומכבי ת"א, כל הליגה רוצה אותו. יש קבוצה שהיתה מוכנה לתת תמורתו 4 שחקנים. לגבי ההמשך, המועדון ו-ווילי מיצו אחד את השני, כולל אני ברמה אישי. אני לא יודע אם אני יכול להוציא ממנו עוד. אני מניח שיש לו הצעות ממועדונים אחרים. אמרתי לו שאני לא רוצה לראות משחק במועדון אחר בליגה".

על צירופו של ברייט אנובקארה
"כל אחד צריך לדעת איזה סוג של מאמן הוא. אני מוכן לוותר על איכות כדי לקבל חיילים שלא חושבים שהם המציאו את הכדורגל. בינואר הבנו שאנחנו בעיה. אמרתי לשי 'תביא מטומטם, תביא מפגר', אם הוא נותן גולים - אני אחיה עם זה. ראיתי שלוש דקות ואמרתי - הוא. טעות שלי שלא ידעתי את הנושא של האלכוהול. חשבתי שיש בעיות שהוא לא אוהב להתאמן. ידעתי שמדובר בכוכב. הוא שיחק בוולבס עם ז'וטה, שאמר שהוא כוכב. שבועיים-שלושה אחרי שהגיע, כבר איחור ראשון לאימון. יום לפני מכבי נתניה הוא מאחר שוב לאימון. אמרתי להנהלה שלא תתקשר לחפש אותו, הוא לא עולה למגרש. שי ביקש שאעשה לו טובה. הכנסתי אותו בנתניה במחצית, משמים הוא נפצע. אחרי המשחק אמרתי לשי שפעם אחרונה שאני זז מהדרך. אסור היה לו לשחק פה. הוא מחוק אצלי. אמרתי את זה על הרבה שחקנים, שי צוחק וממשיך הלאה. עבר שיקום ואז הנהיגה באלכוהול... לא ראיתי לא ידעתי. הוא חזר לאימונים, ואז שוב לא הגיע לאימון ואז שוב הלכתי לשי שאמר לי 'הוא לא ידרוך במועדון הזה'. ביכולת הוא כוכב. כשהוא מחליט שהוא רץ, זה לא לפה".

על אדוארדו גררו
"בכל השלוש שנים שלי בהפועל ירושלים, חלון ינואר הוא לתיקונים. אם צריך לעשות הרבה דברים בינואר, נכשלת במהלך העונה. זו פעם ראשונה שהיינו צריכים להביא מושאלים. זו בעיה. מה לגררו ולקרבות ההישרדות בהפועל ירושלים כשחודש לפני כן אנדרלכט רצו אותו. מבחינה טקטית הוא כן היה מחוייב. היו הרבה שיחות איתו, הוא לא התאמן בשיא. אם תהיה לי אופציה לקחת אותו עוד פעם, אני אקח, אבל לא סיטואציה קלה".

הדרבי של ששת זרים
"היתה טעות, הלכו שלוש נקודות, אני מבין את האוהדים. ממשיכים הלאה. אין דרך אחרת להרים את השחקנים. מבחינת אותו יום, זה לא יום שונה מכל הפסד אחר. אני לא הבנתי את גודל ה... אח"כ היה יותר. ראיתי את הבלאגן, כתבתי לשי שאני לא חושב שזה כזה עניין כמו שהוא ואורי עושים, אבל אם אני טועה אני מוכן לקחת את האחריות. אנחנו מועדון שנחשב מסודר ולכן זו כזו מכה. היו אנשים שהיו צריכים לעצור את זה מלבדי. התפקיד שלי במשחק הוא לעזור לקבוצה. ואם נתתי לקהל של בית"ר ולאמוציות לבלבל אותי ולרגע אחד להכניס שישה, הטעות היא שלי. היה שם בלק אאוט, לא שמתי לב. רציתי את קלייטוס במגרש ולא הסתכלתי מסביב".

על העימות עם האוהדים
"כמעט דרסתי את האוהדים, יש להם מזל שהם זזו. הם שמו לי סרטים על השמשה שלא אוכל לנסוע אז אמרתי 'יאללה, אני נותן גז ומה יהיה יהיה'. גם אם קלופ מוריד את ליברפול 5 ליגות, אסור לגעת בו. קבוצה שאחרי 21 שנים עלתה ליגה ולרוב היא במשחק, עם הרבה שחקני בית, 2,500-3,000 צריכים להיות איתנו כל הזמן, בטח כשהם יודעים שאנחנו תלויים בהם כדי להישאר בליגה. זה קומץ, אלא לא אוהדי הפועל ירושלים. זה אירוע שבשוליים".

מצב החוזה שלו
"שני הצדדים יודעים שהם רוצים להמשיך. אני כבר עובד. אני בונה צוות ויושב עם שחקנים.  עוד לא ישבנו, יכול להיות שיהיה ריב קטן, אבל אני מאמין שנסתדר. המועדון לא יכול לכוון למקומות 2-3 בעונה הבאה, אבל כן חייבים למצוא דרך לשדרג את הצוות והשחקנים. ברור שבחלק הקדמי. אני רוצה שהאמצע שלי יהיה כמו בליברפול. אני רוצה שישה רוצחים, כולם רצים. ליברפול זו הקבוצה היחידה שאני אוהד בעולם, ברמה שקשה לי לראות אותה מבחינה טקטית, בגלל זה החיבור לקלופ, אבל באסכולה אני פפ".

מי האנשים שסובבים אותו
"אני איש קשה מאוד בכדורגל. יש לי מעט מאוד חברים. שניים. לפני הכל זו אשתי. אנחנו ביחד מגיל 13. בלעדיה הייתי מתפרק השנה. השנה היא התחילה לנסות להבין בכדורגל ולבלבל את המח. ליגת העל שאבה אותה ואת הבנות ברמה אחרת. יש לי את אריאל אברהם. הוא חבר של אמת. בלעדיו אני כנראה לא מאמן כדורגל. ויש לי חבר אחד בארה"ב הרחוקה. בין אנשי המקצוע, ליאור זדה. אני לא מתחבר, אני בבית. או במגרש או בבית. אני לא בבתי קפה".

על השוני מבני לם
"בני לם זה אח. במשחק הראשון שהוא בא לטדי, הם הפסידו לנו. אמרתי לו 'האמת שניפגש ככה?'. אמר לי 'אני, בחיים לא. עליך, תמיד'. זה סוג אחר של מאמן. אני מאוד גמיש בתור מאמן. יש דברים שאני לא מוותר עליהם, אבל אני חי את המציאות. בתחילת השנה, במחנה האימונים הבניה שלי היתה כמו סיטי. ואז עשינו משחק אימון עם נתניה והראל שלום מסתכל עליי ואומר 'אין לי מושג מה אתה עושה'. הבנתי שאני בישראל. יש לי מה ללמוד. ניהול צוות, התנהלות מול תקשורת. יש מאמנים שהחוזק שלהם הוא אך רק חיבור עם שחקנים".

איך אתה מרגיש עם מה שקורה בבית"ר?
"הם לא מעניינים אותי"

על התקופה שאימן בגאורגיה ועל בית"ר
"היה לי אצל ג'ורדי קרויף במכבי ת"א קלף פתוח להישאר ולעשות תפקידים שפחות עניינו אותי. ג'ורדי אמר לי לחכות למאמן, ואם הוא ירצה שאהיה איש צוות ראשון או שני שלו, זה שלי. אני הרגשתי שאני צריך לחוות חדר הלבשה של בוגרים כי לא הייתי שחקן. החלטתי לעשות את הצעד עם רן (בן שמעון), והיה לי קשה. רן הוא אדם מדהים, אבל הוא לא משחרר. רציתי שנצליח, אבל לא היתה את הצביטה כשהפסדנו. ראיתי לאן זה הולך עם 'דוקטור טביב'. ואז פנו אליי מגאורגיה. אחרי 2:2 נגד 9 שחקנים של אשקלון, אמרתי לרן שאני הולך. ישבתי לפני כן עם סאסי מהפועל ירושלים והיתה לי הצעה מקטמון, שבסוף העדיפו את בני בן זקן. שמו אותי במלון, קמתי בבוקר הראשון והשעה 08:30-09:00 בבוקר וחושך בחוץ. האימונים היו בשלג טובעני. מעט מאוד קבוצות בליגה הגאורגית שוות תחתית ליגת העל-לאומית והשאר לאומית או ליגה א', ואני רוצה לשחק את הכדורגל שלי. לא היה קל כי זה היה רחוק מהמשפחה. מיהרתי לברוח".

על מכבי ת"א
"מבחינת אהדה או חיבור למועדון, אני כבר לא מכביסט. יש שם המון שחקנים שאני לא יודע אם בלעדיי הם היו משחקים כדורגל. יש ערכים שאתה מקבל משם. נתתי לא מעט וקיבלתי לא מעט, אבל עברו הרבה שנים".

מה החלום הכי גדול
"ליברפול. אם היום מתקשר אליי מישהו ממועדון טוב באנגליה ואומר לי לקחת קבוצת נוער, אני שם. אני מאמן בעייתי. אם בעלים יגיד לי את מי להכניס כמחליף או איך לשחק, זה לא יהיה. כולם יודעים מה קורה במועדונים. אין הרבה מועדונים שאומרים לך 'שמע, המועדון שלך. במסגרת התקציב, שחק את הכדורגל שלך. המטרה היא מקום שלישי, אבל אם תהיה שישי ניתן לך עוד עונה'. אני לא מעורבב בברנז'ה של העיתונאים והמאמנים כדי לדעת מה קורה במועדונים האלה. אני שומע מספיק. אני לא אוכל לעבוד שם. נבחרת צעירה? משעמם. אני עצוב כשיש פגרה".

על פיתוח שחקני נוער בהפועל ירושלים
"בתנאים שיש למחלקת הנוער בהפועל ירושלים, ובכמות השנים שהיא קיימת, כמות השחקנים שעלתה לבוגרים והיתה דומיננטית זה חצי נס. ופה אני לוקח את הקרדיט. יש שחקנים שלפניי לא היו מתאמנים בבוגרת. אני מאמן בוגרים 4-5 שנים, אני 25 שנים במקצוע. זו האהבה שלי. אני מנהל מקצועי בגני תקווה. שנה הבאה אאמן את קבוצת ילדים ב' באופן קבוע ומלא. יהיו לי שני משחקים בשבת. אני לא יודע לעשות משהו אחר. זו האהבה שלי. אני אוהב שחקנים שרוצים ללמוד, שרוצים להתאמן. יש לזה מינוסים. הדור של היום הוא קשה. אני יושב עם שחקנים, שמי-ידע-מי-הם, יש להם כמות יפה של הופעות בליגת העל והם היו צריכים להיות בנוער והם יושבים מולי והם מאוכזבים. אנחנו צריכים את הילדים שלנו, אין לנו משהו אחר".

על אימון הנוער במכבי ת"א
"את שנתון 96' לקחתי בנערים ב'. מתן חוזז, יונתן כהן, מקס גרצ'קין, מאוויס צ'יבוטה, דן גלזר, אליאל פרץ, סוהיל ארמלי. יונתן כהן חזר מהשאלה בהפועל ת"א כבוי. מתן חוזז רצה לפרוש מכדורגל. דן גלזר היה לו את מה שהיה לו מבחינת אופי, הוא לא ידע לתת פס. הגענו למצב שבנוער שומרים אותו אישית כי הוא היה עושה את המשחק. אליאל פרץ היה בקבוצת נערים ב' שניה, משכתי אותו משיעורי השלמה במתמטיקה. את אצילי אימנתי בגיל צעיר, דור מיכה שנה, דור פרץ שנה. אח"כ הקפצתי מנערים ב' את עדן קארצב לליגת האלופות והוא בא אליי לרמלה. את אילון אלמוג העליתי לנוער ואח"כ הוא בא איתי לרמלה. כיף לראות את ההערכה שלהם. מה שהיה במחלקת הנוער של מכבי ת"א - ניר לוין, אריאל אברהם ואח"כ אני. עשינו שם דברים שהמועדון נהנה מהם עד היום. בנינו שם עתיד להרבה מאוד שנים".

הביקורת שהוא לא מסתדר עם כוכבים
"אם אצליח ככה במהלך הקריירה, שיהיה ככה. זה לא מעניין אותי. בנושא רוסלן ברסקי, אני לוקח את זה על עצמי. לא הצלחתי מקצועית להוציא ממני מה שאני יכול. אני לא יודע למה, צריך לבדוק. לגבי עידן שמש, לא אתייחס כי מבחינתי היתה אמת אחת שמי שצריך לדעת יודע אותה והיו המון סיפורים מסביב שטרחו להעצים אותם. אני מכבד אותו על מה שהוא עשה להפועל ירושלים, אבל לא אכנס לסיפור הזה".

החיקוי ב"בובה של לילה"
"לא ראיתי את החיקוי. אחרי ההישארות, שלום מיכאלשווילי שלח לי הודעה. אמרתי לו שזה כבוד גדול - גם הדמות וגם ההודעה. אנשים מוכנים לשלם כסף בשביל זה. אני באמת חושב שזה כבוד. לקחו את זה לקיצוניות, זה לא אני. אני שם כובע כי קר לי. הלכתי עם אשתי והבת ליריד בגני התערוכה ומישהו אמר לי שהוא התחפש אליי בפורים. הדמות שלי לא מצחיקה אותי, אבל אני לא נעלב. אחי אמר לי בתחילת העונה שאנחנו חייבים דמות ב"בובה". לא כיוונתי לזה, אבל זה הגיע".

היחס עם התקשורת
"אני לא ברשתות, אין לי כלום. מ"משחק הפרמטרים" מול ב"ש הטלפון עבר לשקט. הדבר היחידי שאני עושה זה לקראת סוף השבוע אני מנסה לראות אם יש אינפורמציה על היריבה. אם אני לא יודע את ההרכב או מאמן היריבה אמר שטות שאני יכול להשתמש בה. אני מכור לליגה הלאומית, אבל בלי קול. את רוב המשחקים אני רואה בלי קול. רוב התקשורת או ברמה לא מספיק טובה או אינטרסנטית. להקשיב זה סתם להתעצבן, לבזבז זמן. אני לא רוצה את הטוב ולא את הרע. צריך לעבוד בזה, אני לא רוצה".

על השופטים בליגת העל
"יש מאמנים ש'על השופט' כשהוא צריך לקבל החלטה ב-VAR. זה עובד, אני לא אעשה את זה. השחקנים ביקשו ממני במהלך העונה להתחיל להשתולל על השופטים, לעזור לנו. השופטים אמרו לנו שאנחנו נאיביים, רכים. אנחנו צוחקים עליכם. מול הפועל ת"א הקרבתי את עצמי, אבל הזימון שלי לבית הדין היה שערוריה כי לא עשיתי שום דבר שלא היה צריך לעשות. זה עבד, וזה עצוב לי שזה עבד. לא היתה ברירה. רמסו אותנו השנה".

מה הוא מתכנן לעונה הבאה
"יש מצוי ויש רצוי. יש קבוצות עם סגל טוב מאיתנו ואתה כן צריך להתגונן. הרבה מהרעיונות יהיו דומים לעונה הנוכחית. ננסה לעשות את זה יותר טוב. ננסה לייצר יותר מצבים, להבקיע יותר שערים, להיות יותר אטרקטיביים. מבחינת ספיגה, אנחנו במצב לא רע בכלל. אני רוצה שנבקיע יותר מפעם אחת בעונה שלושה שערים. איפה שאני גדלתי - שמונה ניצחונות והפרש שערים שלילי זו לא הצלחה. החלום זה בלומפילד מלא והמשחקים האלה - 8-10 פעמים בשנה".

תשובות קצרות
השחקן הכי מוכשר שאימן?

"דור מיכה"

מסי או רונאלדו?
"מסי"

ברקו או בניון?
"ברקוביץ'"

זהבי או האווירון?
"זהבי, למרות שהאווירון נולד ביום ובשנה שלי"

3:4 או 0:1?
"3:4"

כדורגל בשבת או ביום חול?
"בשבת"

אם לא כדורגל, אז מה?
"כדורגל"

אמונה טפלה לפני משחקים?
"כשהולכים לתדלק, אני חייב שזה יסתיים בעגול. זה יכול לקחת לי חצי שעה".

דרבי ירושלמי או דרבי תל אביבי?
"ירושלמי"

עונשים קולקטיביים?
"שערוריה"

כדורגל זה?
"אהבה"