הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"טרם קרה בכדורגל הישראלי": כתב אישום חמור הוגש נגד בני סכנין

אחרי הפארסה במשחק מול מכבי חיפה, תובע ההתאחדות החליט להעמיד את הקבוצה מהמגזר לדין משמעתי. הדרישה: הפסד טכני, קנס גבוה, עונש על תנאי והפחתת נקודות בעונה הבאה

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  17.05.22 - 15:56

תגיות: בני סכנין

אחרי ההתנהלות הביזיונית של בני סכנין אמש (שני) באצטדיון בפתח תקווה, תובע ההתאחדות לכדורגל, עו"ד ניר רשף, הגיש כתב אישום נגד הקבוצה, והיא תעמוד לדין משמעתי בגין אי קיום חובות הקבוצה הביתית בנסיבות מחמירות.

"כזה דבר טרם קרה בהיסטוריה של הכדורגל המקצועני במדינת ישראל", פתח תובע ההתאחדות את כתב האישום, שבו הוא דורש עונשים כבדים לסכנין. "משחק ליגה המבוטל כשעתיים לפני המועד שנקבע תחילתו, בשל צו סגירה שהוצא על ידי משטרת כתוצאה ממחדליה של הנאשמת".

"אין לתאר את הנזק האדיר אשר נגרם למעורבים באירוע אולם בעיקר לתדמיתו של הכדורגל הישראלי ולאלפי צופים אשר הקדישו מזמנם ומכספם ואשר הגיעו למגרש להשתתף ולקחת חלק פעיל במשחק שעשוי היה להסתיים בחגיגות אליפות של הקבוצה האורחת".

בכתב האישום שהגיש עו"ד רשף, הוא דורש הפסד טכני של 3:0 לקבוצה, קנס גבוה, הפחתת נקודות בעונה הבאה ועונש על תנאי לעונה הבאה שירתיע את הנאשמת.

למרות זאת, ההערכה היא שבית הדין לא יאמץ את בקשת ההתאחדות להורדת נקודות בפועל לסכנין בעונה הבאה, זאת מאחר שעל פי התקנון של אי עמידה בחובות הקבוצה הביתית לא מדבר על הפחתת נקודות בפועל, אלא רק על הפסד טכני. לכן, ההערכה היא שבית הדין יילך על עונשי תנאי מרתיעים והפסד טכני כולל קנס כבד, ולא יפחית נקודות ממאזן הקבוצה בעונה הבאה.

יש לציין שבכל עמידה לדין בסעיף של נסיבות מחמירות יושבים שני דיינים ובמקרה חריג כמו זה, ייתכן שאף יהיו שלושה דיינים בבית הדין המשמעתי.