הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"אם המשחק של מכבי חיפה היה מול נתניה המשטרה הייתה מבטלת אותו?"

מוחמד אבו יונס פתח במתקפה במהדורת חדשות הספורט: "המנהלת הלכה נגדנו, אם היינו דוחים ביום כל זה לא היה קורה. יכול להיות שהמשטרה לא כל כך רצתה לקיים את המשחק". בנוסף טען: "המשחק היה יכול להתקיים גם עם 120 מאבטחים, זה לא משחק רגיש, אין יריבות בינינו לחיפה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  17.05.22 - 19:15

האירוע שקרה, או יותר נכון לא קרה אמש (שני) באצטדיון המושבה, הוא ללא ספק אחד הביזיוניים שנראו בכדורגל הישראלי מזה זמן רב. כעת, כיממה אחרי ביטול המשחק בין מכבי חיפה לבני סכנין, שהיה אמור להיות משחק ההכתרה של הירוקים, מוחמד אבו יונס סיפק ראיון למהדורת חדשות הספורט והגיב למתקפה שספג המועדון.

"מאתמול בערב כל פרשן או מנחה פותח במתקפה על בני סכנין. זה בסדר, אבל אני צריך להסביר את הדברים", פתח אבו יונס את דבריו וסיפר: "שיחקנו במושבה בגלל עונש רדיוס שקיבלנו מבית הדין. בחמישי שעבר באצטדיון אמרו שהם עובדים עם חברת אבטחה משלהם, חברת מעיין, ואנחנו הסכמנו. בראשון קיבלנו הודעה שלחברת מעיין אין מספיק כוח אדם לאבטח את המשחק הזה. מפה נוצרה הבעיה".

"התחלנו לחפש חברות ואתם יודעים שיש מחסור בכוח אדם בחברות אבטחה בגלל ל"ג בעומר", המשיך אבו יונס. "ניסינו לתקשר עם חברות, הכל נעשה בשיתוף פעולה עם המנהלת, היו שיחות עד חצות כדי למצוא את ה-180 מאבטחים שהמשטרה ביקשה. יש לנו הסכמים עם החברות האלה שיספקו לנו 180. חברות שסיכמו איתנו על 40, הביא לנו פחות שניים שלושה ומפה לשם היו חסרים לנו 25-30 מאבטחים".

בשלב זה, החל בעלי סכנין להיתמם. "המשחק הזה היה יכול להתקיים גם עם 150 מאבטחים, גם עם 120", טען אבו יונס. "רוב הקהל היה של מכבי חיפה, אין יריבות בינינו, חיפה השיגה את המטרה שלה, יש לה את האליפות. המשטרה קראה לזה משחק רגיש, לדעתי זה לא משחק רגיש".

"המשטרה לא בדקה אופציות, היד הייתה קלה על ההדק. ישר החליטו שמבטלים את המשחק. לא שאלו, לא בדקו אלטרנטיבות וזה המצב שנקלענו אליו", תקף אבו יונס והוסיף תהיה: "אם המשחק הזה היה מתקיים בין מכבי חיפה לנתניה או מול כל קבוצה אחרת, אתם חושבים שהמשטרה הייתה מבטלת אותו?"

לא רק על המשטרה יש לאבו יונס בטן מלאה, אלא גם על המנהלת. "אין שום חוסר אמינות. סיכמתי עם ארבע חברות אבטחה, זה קרה בדקה ה-90. היו הסכמים חתומים. זה המשחק הראשון שאנחנו מזמינים? אנחנו בליגת העל רק מהיום? יש לי הרבה מה להגיד על המנהלת. במקום שיעזרו לנו וינסו לדבר עם המשטרה, העדיפו להתראיין לרדיו ולרדת על סכנין", טען.

"הייתי צריך את המנהלת לצידי, אבל היא החליטה ללכת נגנדו", האשים אבו יונס. "היא לא עמדה לצידנו, לא ניסתה להבין אותנו. יכולנו למנוע את זה, המנהלת ידעה שיש מחסור בכוח אדם יום לפני, אבל היא לחצה וביקשה שהמשחק יתקיים, אם היא הייתה מסכימה לדחות ביום אחד יכול להיות שכל הדבר הזה לא היה קורה. רק בשעות האחרונות של ראשון ידענו על הסיפור של המחסור בכוח אדם והתחלנו לחפש".

"אנחנו מקצוענים, אנחנו בליגת העל הרבה שנים. עשינו כל מה שצריך. יש מסיבת עיתונאים בבוקר ונציג את כל המסמכים ואת מה שצריך לעשות. ידוע שיש מחסור בחברות האבטחה ובמשטרה. יכול להיות שהמשטרה לא כל כך רצתה לקיים את המשחק וחבל לי שזה קורה ככה".