הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"אם בני סכנין רוצה, שתשחק בליגה לא מקצוענית"

יו"ר המנהלת ארז כלפון תקף בחריפות במהדורת חדשות הספורט: "זלזלו באוהדי מכבי חיפה, תהיה ענישה קשה. מי שרוצה לשחק בליגה מקצוענית, שיהיה מקצוען. סכנין תחזיר כסף לכל מי שרכש כרטיס, לא ניתן לאף קבוצה לזלזל בכדורגל הישראלי. דרושה ענישה קשה לאנשים שאולי לא ימשיכו פה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  17.05.22 - 19:11

אחרי התנהלותה השערורייתית של בני סכנין אמש (שני), שהובילה לביטול משחק ההכתרה של מכבי חיפה בפתח תקווה, יו"ר מנהלת הליגות ארז כלפון התראיין הערב לחדשות הספורט והתייחס לפרשה החמורה: "נחצה אתמול קו אדום. מדי שנה מתקיימים בליגות המקצועניות 700 משחקים, ומעולם לא בוטל משחק כדורגל. יש אחריות לשחק בליגות המקצועניות וקבוצה שמשחקת בליגת העל מקבלת בין 7 ל-7.5 מיליון שקלים, והיא צריכה לעמוד בדרישות המשטרה. לפני שלוש שנים הורדתי עול כבד מהקבוצות עם השוטרים, ונשארה רק האחריות להביא את המאבטחים".

"מי שחשב שהוא יכול לזלזל באוהדי מכבי חיפה, זכייני השידור, הצופים בבית והמוכרים במזנונים טועה", הבהיר יו"ר המנהלת. "נדרשת ענישה קשה, קבעתי קנס גבוה היום בבוקר והקפאתי את כל הכספים לבני סכנין, גם מהטוטו. זה החמצן של הקבוצות שבלעדיו אין משכורות לשחקנים ולעובדי הקבוצה. אם אתה רוצה לשחק בליגה המקצועית, תתנהג כמקצוען. לא נאפשר לדבר כזה יותר לקרות. אני מצפה מחר לעונש כבד מאוד מבית הדין, כדי שזה לא יקרה כמו שזה לא קרה בכל השנים האחרונות".

כלפון דיבר על השתלשלות האירועים: "המשטרה עירבה אותנו יום קודם, נכנסנו לתמונה והיינו בשיחות עם סכנין. הם אלה שביקשו להעביר את המשחק לפתח תקווה מהסיבות שלהם, כשאתה בא לבקש להעביר משחק אתה מראש צריך לדעת מה זה אומר ולא לבקש לפני שאתה מוכן, זה ניהול מקצועני. ביום ראשון בערב המשטרה הודיעה למנהלת שיש בעיה, נערכו מספר שיחות וסכנין אמרה שתפתור את הבעיה ושתעמוד בכל התנאים. בעשר וחצי בבוקר המטה הארצי עדכן את המנהלת שהכל בסדר. ברגע שהתחילו להערך למשחק בארבע וחצי חמש וראו שאין מאבטחים, המשטרה הוציאה צו סגירה וזה לא היה נושא לדיון, כמו במשחק נגד ב"ש שסכנין החליטה לשים לדים בלי לעדכן אף אחד. יש פה בעיה עם קבוצה אחת, אין פה שום דבר אחר. אני מכבד כל קבוצה מכל מגזר".

על דבריו של אבו יונס, שהתלונן על אפליה נגד קבוצתו, אמר כלפון: "אין דבר כזה במנהלת, לא רק בני סכנין היא קבוצה מהמגזר שמשחקת בליגות הבכירות. גם אבו יונס מתקשר אליי ומבקש עזרה במספר נושאים, וקיבל דברים שקבוצות אחרות לא קיבלו, ואת זה הוא לא טורח לציין. קבוצה בליגה המקצוענית, שמקבלת הרבה מאוד כסף מהמנהלת, צריכה לעמוד בחוקים ובהוראות המשטרה וזה לא משנה אם זה בני סכנין או מכבי חיפה.

"אם הייתה בעיה, למה הוא ביקש לעבור אצטדיון?", המשיך יו"ר המנהלת. "אפשר למצוא תירוצים. כשיש מחדל כזה וקבוצה מזלזלת באוהדים קודם כל, אני צריך לספק להם תשובות. מעבר לקנס הכבד ומה שעוד יושת, בני סכנין תחזיר החזר כספי לכל מי שרכש כרטיס. לא נאפשר לאף קבוצה לפגוע בכדורגל ישראלי. מאות משחקים מתקיימים בשנה ואין בעיות כאלה. דרושה ענישה קשה לאנשים שפגשו בכולנו, ואולי לא ימשיכו בכדורגל הישראלי".

"אם בעשר וחצי בבוקר המשטרה הודיעה לנו שכל הסיכומים עם בני סכנין מאושרים, ובשעה ארבע וחצי צריכים להתייצב ולא מתייצבים, מה נעשה? נפקיר אצטדיון ונגרום לפצועים והרוגים? הם צריכים להצטער אחרי כל מה שעשו השנה ואם הם לא מצטערים, שיילכו לליגה אחרת ולא מקצוענית, שם לא ידרשו מהם כלום. גם הטוטו נפגע וגם אותו נצטרך לפצות ולשפות והכל יגיע ממה שאני אמור להעביר לבני סכנין. זה לא נגמר ב-250 אלף ש"ח ואותם אנשים שאחראים למחדל ישלמו".

ומה בנוגע לעונשי הרדיוס? "כל החקיקה שכרגע מתקיימת היא כדי למנוע עונשי רדיוס, ואנחנו רוצים לאשר בשלוש קריאות את חוק הקנסות המנהליים ולשים רשתות מאחורי שערים ודברים שיעזרו למקד את המשטרה לתפוס את המתפרעים, כדי שלא נצטרך יותר עונשי רדיוס. אבל כרגע כשאין עונשי רדיוס, אותם עבריינים ממשיכים לזרוק על שחקנים מכל הבא ליד. אותם עונשים ואותם קנסות יפתרו את הבעיות וצריך גם שהממשלה תחזיק גם מעמד כדי להעביר את זה בשלוש קריאות, בתקווה שבשנה הבאה נוכל לקראות שיפור גדול".

לסיום, כלפון התייחס גם למצבה של בית"ר ירושלים: "בית"ר ירושלים היא שם דבר בכדורגל הישראלי וכולנו רוצים לראות אותה ממשיכה בליגת העל. אנחנו מקווים שהבעיה תיפתר. כרגע משה חוגג הוא הבעלים של הקבוצה עד שלא ימכור אותה. יש כרגע בעיה להביא רוכשים ואני מקווה שבסופו של דבר יגיע. כרגע יש בעיות שלא נדבר עליהם ואי הבהירות מונע הגעת רוכש".