הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

טרייד מתגבש: אביב אברהם לב"ש תמורת חצי מיליון יורו

אחרי עסקת דיא סבע, מנתניה לנגב ונמכר לסין, עסקה חדשה נרקמת בין המועדונים מאחורי הקלעים. מרטינש לא סובל מקרע, גאנם גמר את העונה. אלחמיד יהיה כשיר לגמר הגביע?

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  18.05.22 - 07:58

להפועל באר שבע יש עוד שתי מטרות לעונה הזאת: לסיים את הליגה במקום השני ולהניף את גביע המדינה ביום שלישי הקרוב בטדי מול מכבי חיפה. אבל מתחת לפני השטח, בבירת הנגב כבר חושבים על העונה הבאה. אחד השמות המרכזיים שעלו בשיחות האחרונות בין הצוות המקצועי לבעלים אלונה ברקת הוא שמו של אביב אברהם ממכבי נתניה.

ברקת, שנהנתה בעבר מעסקה אחת עם מכבי נתניה במסגרתה רכשה את דיא סבע ומכרה אותו לגוואנגז'ו ר.פ הסינית, חושבת שגם אביב אברהם יוכל להימכר בעתיד. כזכור, סבע עבר מהיהלומים לנגב תמורת סכום המוערך בכ-2.2 מיליון יורו כשהצהובים קיבלו 1.9 מיליון יורו ואת גיא מלמד. בנתניה מודעים לעובדה שאברהם מחזיק בחוזה לעונה הבאה אבל כעת, הוא רוצה להתקדם כלכלית. כעת מדברים המועדונים על טרייד במסגרו עשוי אברהם לעבור לבאר שבע תמורת חצי מיליון דולר ואביב סולומון.

לפני כחצי שנה פרנצווארוש ההונגרית פנתה לאברהם, אבל אז בנתניה סירבו לשחררו. ברקת מבינה ששוק השחקנים הישראלים בליגה דל כשבמכבי ת"א ובמכבי חיפה ינסו לקפוץ על השחקנים הבכירים לפני שבאר שבע תעשה זאת. כמו כן, ברקת מבינה שאין לה יכולת להתחרות עם מכבי ת"א על חזרה של שחקנים כמו ניר ביטון, דור פרץ או אלי דסה.

בעקבות הפרסום אתמול כאן באתר לפיו ז'וסוואה יגיע לגמר הגביע, מתכננים אוהדי הקבוצה עידוד מאסיבי לשחקן שעזב ללגיה ורשה הפולנית. במועדון סקפטיים לגבי הסיכוי לצרפו, כשלא מן הנמנע שהלחץ שמגיע מכיוון הפורטוגלי נועד כדי לשפר את החוזה שלו בפולין.

הבשורה הטובה מגיעה מכיוונו של אנדרה מרטינש. בבדיקת אולטרסאונד שעבר הקשר התברר כי הוא לא סובל ממתיחה וההערכה היא שמדובר בכיווץ בלבד. בכל מקרה, אליניב ברדה לא ייקח סיכון עם הקשר והוא לא ייכלל בסגל למשחק הקרוב מול בני סכנין, משחק אשר ניצחון בו יבטיח מעשית את המקום השני בליגה. מי שייעדרו מהמשחק הם חאתם עבד אלחמיד שסובל מכאבים בברך וקייס גאנם שמתח את המפשעה וגמר את העונה.