הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"כלפון חלם בלילה איך להעניש את סכנין"

בסכנין הגיבו לאירועי ה'מושבה' והצהירו: "אנחנו לא חלק מהמנהלת יותר". במועדון הציגו מסמכים שמוכיחים לטענתם את חפותם ובטוחים: "אפשר לקיים משחק חוזר, מציעים שכל ההכנסות ייתרמו לחולי סרטן". "המצב בטבלה נקבע על ידי המשטרה. יש לנו סיכוי גדול להגיע לאירופה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  18.05.22 - 09:33

תגיות: ליגת העל

יומיים עברו מאז האירועים המבישים באצטדיון ה'מושבה', כאשר משחק הליגה בין בני סכנין ומכבי חיפה בוטל כשעתיים לפני פתיחתו בעקבות מחסור במאבטחים, ובמועדון מהמגזר, שהיה אחראי על אירוח המשחק, מנסים להתאושש. אחרי שקיבלו קנס כבד מהמנהלת ולפני העונשים הנוספים הצפויים להם, יו"ר הקבוצה, מוחמד אבו יונס, המנכ"ל חאלד דוכי, והקפטן בירם כיאל, דיברו היום (רביעי), במסיבת עיתונאים ארוכה במיוחד.

אבו יונס: "בתחילת דבריי אני רוצה להתנצל בפני כל אוהדי הכדורגל בישראל, שקרה מה שקרה, שהמשחק לא התקיים. זאת לא המטרה שלנו, אנחנו עוסקים בכדורגל, זה בידור. אנחנו לא הצלחנו במשחק האחרון להביא את זה לאוהדים".

"זה מאוד סקסי שכל פרשן וכל מנחה תכנית יפתח בעליהום על בני סכנין. מביאים חצאי אמת וחצאי דברים, כל אחד מפרשן ונותנים עצות לדיינים. יש כאלה שלא רוצים את בני סכנין בליגה. אנחנו קבוצה שנמצאת יותר מ-20 שנה בליגת העל, אנחנו מייצגים מגזר שלם של מיליוני אנשים".

"היו בעבר תקלות פה ושם, התנאים שאנחנו עובדים איתם זה לא התנאים של מכבי חיפה ומכבי ת"א. זה מעיק עלינו, המשחק הזה היה צריך להיות משחק בית, אבל בגלל הקשיים שהערימה המשטרה, אנחנו העדפנו להעביר אותו למושבה. היינו בכל המגעים והיינו שקופים עם הגורמים הרלוונטים עד יום לפני המשחק".

המנכ"ל חאלד דוכי: "אני רוצה להתנצל גם בפני האוהדים וכל מי שניזוק. זה אירוע מצער מאוד, אנחנו מרגישים רע מאוד ממה שקרה. יש לכך סיבות, זה לא בא משום מקום. אנחנו ניהלנו את ההכנות לאירוע הזה בצורה מאוד אחראית כפי שעשינו בעבר".

"האירוע היה אמור להיות דומה לכל אירועי העבר, לכל משחק כדורגל רגיל. לא ציפינו בחלומות הכי שחורים שלנו שתהיה סיטואציה שהמשחק יתבטל. מלכתחילה כשרצינו לערוך אותו בדוחא כרגיל, כי זה היה משחק חשוב עבורנו במאבק על אירופה, לא חשבנו להעביר אותו לפתח תקווה. כל הטענות שאנחנו מנסים למקסם את הרווחים של המועדון מכך שהעברנו אותו ל'מושבה', אלו טענות שווא שאין להם שחר. דרישות המשטרה בהערכות המצב, הם אלו שגרמו למחשבה להעביר אותו לאצטדיון אחר".

"בשבוע שעבר פנינו לאצטדיון המושבה וקיבלנו את האישור לשחק שם. יום למחרת, יום חמישי, חתמנו הסכם עם האצטדיון, כפי שנהוג, כאשר לכל האצטדיון יש את החברה והמפעילים שהוא עובד איתם".

"אני קיבלתי תשובה שהחברה שהם ממנים הם חברת 'מעיין', ואני מאשר, למרות שאני לא מכיר את החברה, אבל על סמך מנהל האירוע ועל סמך האחריות שהטלנו עליו, והוא מבחינתנו מנהל האירוע שלנו. דרשו 180 מאבטחים, הכל היה בסדר".

"ביום ראשון קיבלנו טלפון שחברת 'מעיין' לא יכולה להעמיד את כמות הסדרנים למשחק הזה. מאותו רגע מתחילה הסאגה. נדרשנו מול המנהלת לאתר ולאלתר חברות אבטחה וסדרנים. הגיעו הצעות מכאן ומשם וכל מיני חברות שונות, היינו בשיחות כל הזמן, דיברנו עם חברות אבטחה של ב"ש, של הפועל ת"א, פעם ראשונה נתקלנו במחזור כזה בגלל האירועים במירון".

"כולם ידעו כבר יום לפני שיש אי ודאות לקיום המשחק. המנהלת ידעה, המשטרה ידעה, התקשורת ידעה. ההתנהלות הזאת וההתכתבות מול כולם, רק נתקלנו במשפט אחד, 'המשחק חייב להתקיים בתאריך ובשעה שנקבעו'. כל יתר התנאים קויימו, עניין הסדרנים היה ידוע שאנחנו מנסים לארגן".

דוכי הציג בשלב זה מספר הסכמים חתומים מול חברות אבטחה שונות ואמר: "כל ההסכמים האלו הועברו למנהל האירוע ולמשטרה ביום המשחק עצמו. הייתה הערכת מצב ביום המשחק עצמו בבוקר מול משטרת פתח תקווה, התגנו את הנתונים ועל סמך חתימת ההסכמים ומכירת הכרטיסים, עשינו הערכת משחק שנייה ב-11:30 בבוקר, ועל סמך זה אישרו את קיום המשחק".

"כאשר הגענו למשחק גילינו שחסרים כמה מאבטחים. גם המשטרה פסלה מאבטחים שלטענתה לא מתאימים לאירוע הזה, ומשם החלטת המשטרה שגם התקבלה לדעתי בקלות יתר לא לקיים את המשחק הזה. כל הנתונים לפניכם, הצגנו את הדברים בצורה מאוד שקופה. כל המסמכים כאן".

הקפטן בירם כיאל: "עברנו דברים קשים, זאת לא הרגשה טובה. אנחנו שחקני כדורגל ואנחנו רוצים לשחק ולעשות דברים עבור המועדון. אני נמצא פה שנתיים כמעט, אני אסיר תודה להנהלה עבור כל מה שהם עושים. הם רוצים לעשות הכל עבור המועדון. צריך לדעת ולחבק אותם, בעולם הכדורגל אנחנו לא רואים הרבה אנשים שנותנים מהלב. המועדון הזה יקר להם כמו משפחה. ההצלחה שלנו להעפיל לפלייאוף העליון כי בראש ובראשונה בזכותם. מדובר באנשים חזקים שעושים הכל למען המועדון".

"הם העמידו העונה קבוצה עם התקציב הגבוה ביותר שהיה אולי לסכנין, עם שחקנים בכירים. רצינו להחזיר לקהל אחרי הקורונה, לחבק את הדבר הזה שנקרא כדורגל, משהו שמביא איתו דו קיום ואהבה. אני חייב להגיד שיש לנו גם הרבה קושי. לא יכול להיות שנשחק חודשיים מחוץ למגרש הביתי שלנו. מבחינתי המון אנשים היו צריכים להתערב. העובדה שאסרו על הקהל שלנו להכניס אביזרי עידוד. אנחנו לא מסכנים, אנחנו מועדון חזק".

"אנחנו מתנצלים על הפאשלה שקרתה במחזור האחרון ואנחנו מתנצלים בפני אוהדי מכבי חיפה ומאחלים להם מזל טוב על האליפות, אבל צריך להעריך את מה שעושים האנשים פה".

דוכי: "אין לנו מחשבות מה יעשה בית הדין. אנחנו שקופים ויש לנו את כל המסמכים. אנחנו אנשים אמינים ואנחנו עושים הכל מתוך שליחות. אני בטוח שבית הדין יזכה אותנו בעניין הזה. יש לי מה להתייחס למנהלת. האירוע הזה קרה ביום שני בלילה, אירוע מאוד קשה לכל הכדורגל הישראלי. אבו יונס בעצמו ניסה לדבר עם ארז כלפון ולא קיבל מענה. לתדהמתי בבוקר קיבלנו מהם מספר מכתבים, שהוא כל הלילה חלם איך להעניש את בני סכנין ולתבוע אותם. הוא פתח את כל התיקים עשר שנים אחורה, כאילו אנחנו היחידים שמעורבים באירועים, אבל קל להעניש את בני סכנין, קל להעניש את החלש"

"בשמונה בבוקר כבר הייתה מוכנה תביעה של 47 דפים נגד בני סכנין. איך זה קרה כל כך מהר? כולם היו מוכנים להעניש את בני סכנין?"

אבו יונס הוסיף: "המנהלת יכולה הייתה לעזור לנו בכל מיני דברים על מנת למצוא פתרונות, אבל כל מה שהם יודעים זה לשבת בבוקר, להכין את האספרסו ולאיים. לא בשביל זה צריך מנהלת. אנחנו נדדנו מדוחא שזה המבצר שלנו. דוחא מכיל 7500 מקומות, 2000 מקומות סגורים מאז המשחק נגד בית"ר, אז מה נשאר לנו? נדדנו למושבה לא מתוך רצון, זה מה שנשאר לנו. רצינו לתת הזדמנות גם לקהל שלהם לחגוג וגם לקהל שלנו להגיע, ובחרנו אצטדיון שהוא יחסית קרוב לשתי הקבוצות. אבל מפה כל הזמן המנהלת מאיימת, המנהלת רוקדת לפי החליל של התקשורת. אנחנו נותנים מהזמן שלנו, נותנים הכל למען הקהילה והאוהדים. ספורט זה לתת לאוהדים להנות. אנחנו רוצים שהתוצאות ייקבעו על כר הדשא ולא על ידי החלטות המשטרה".

"החלטות המשטרה קבעו מיקומים בטבלה. האצטדיון שלנו נסגר ל-50 יום, איפה זה קורה? עד היום יש יציע שלהם שהוא סגור. אנחנו לא טיפשים, אנחנו יודעים לקרוא בין השורות. לדעתי המשטרה בכלל לא רצתה לקיים את המשחק הזה. לא יכול להיות שבמגרש שיש בו 12,000 מקומות כמות כזאת של שוטרים. הייתה בעיה מבחינת כח אדם במשטרה, הייתה בעיית מאבטחים והם לא רצו לקיים את המשחק".

"לא הייתה שום רגישות במשחק הזה. מכבי חיפה כבר זכתה באליפות, אנחנו לא מתחרים איתם על שום דבר. אני לא מבין למה המשטרה קבעה שיש דרגות רגישות קבועה. אנחנו נשארנו עם סיכוי גדול עדיין להגיע למקום הרביעי, אבל לצערי מי שקבע את המיקום זאת המשטרה".

אבו יונס: "אנחנו מהיום לא חלק מהמנהלת ואנחנו ננסה לשכנע עוד קבוצות. היה לנו נזק כספי, אבל לא בזה אני מתעסק עכשיו. התוצאה נקבעה על ידי המשטרה ולא על כר הדשא, ויש שחקנים שרוצים שזה ייקבע בצורה ספורטיבית בגלל שהיו חסרים מאבטחים.".

דוכי: "הייתה פנייה למכבי חיפה לקיום משחק חוזר. הנזק שנגרם לקבוצה, אין לנו אפילו אומדן לנזק הזה, אבל הוא מסתכם במיליונים. אנחנו מקבלים תביעות, היו התחיבויות. מישהו יצטרך לשאת באחריות הזאת. אם יתברר שאני אשם אז אני אקח את האחריות. לא קל למצוא בעלים ואנשים שמחזיקים קבוצות בליגת העל. חשוב שהקבוצות בליגת העל יתנהלו נכון, עם מנהלים ראויים, והם צריכים לחשוב טוב מאוד מה נעשה עם סכנין. אני חושב שנעשה עוול גדול בשנים האחרונות ובמיוחד במשחק הזה. אנחנו מציעים משחק חוזר, כאשר כל ההכנסות יהיו תרומה לחולי סרטן".