הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הרוש מועמד מוביל, שטקוס פגוע מהפועל ת"א

הליטאי עשוי להישאר בארץ, ינקוביץ' התעמת עם אוהד. התקציב צפוי לגדול

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  22.05.22 - 06:45

לא כך קיוו בהפועל תל אביב לסיים את העונה. במועדון האדום השתוקקו לתקן במעט את התבוסה 5:0 בדרבי הקודם, להמתיק את התחושות הקשות שליוו אותם מאז עם ניצחון אדום ראשון בדרבי מזה שמונה שנים, אך ציפיות לחוד ומציאות לחוד. בהפועל נשארו עם אכזבה ענקית אחרי ההפסד אמש (שבת) 2:0 למכבי תל אביב, מה שהשאיר אותם גם מחוץ לאירופה.

השחקנים התקשו לרדת מכר הדשא עם שריקת הסיום, כשחלק גדול מהקהל האדום שרק להם בוז וקרא נגדם "תתביישו, תורידו את החולצות, שמונה שנים לא ניצחנו בדרבי".  מרקו ינקוביץ' גם כמעט התעמת עם אחד האוהדים שגידף אותו בסיום, כשאנשי המועדון עצרו בעד השחקן וחסמו אותו פיזית מלהתקרב לכיוונו של אותו אוהד. "בשלב הזה מכבי יותר טובה ויותר איכותית", הבהירו בחודורוב והוסיפו: "אבל בדיוק בשביל זה אנחנו עובדים כדי שבעונה הבאה נוכל לתת פייט אמיתי לכל הקבוצות הגדולות".

בסופו של דבר האדומים סיימו במקום החמישי בטבלה, לא השיגו את הכרטיס לאירופה, אך גם קידמו שחקנים צעירים ושחקני בית, שחלקם לפחות צפויים להשיאר בסגל הרחב בעונת 2022/23, כמו סתיו למקין ועומר סניור. המאמן קובי רפואה אמר: "זאת בסך הכל הייתה עונה טובה, נכון ששני ההפסדים בדרבים הרסו את התחושות אבל אני גאה בשחקנים על העונה הזו".

כעת, יאיצו בהפועל ת"א את ההכנות לקראת העונה הבאה. השבוע תתקיים ישיבת דירקטוריון בה יקבעו את התקציב, כשההערכה היא שהוא יהיה במעט גבוה יותר מהתקציב של העונה הנוכחית (כ-30 מיליון שקלים). רוב השחקנים קיבלו זימון לפגישות עם עומר בוקסנבוים, המנהל המקצועי של המועדון, לשיחות בהן יובהר להם עתידם.

מי שכבר יעזוב את ישראל ביומיים הקרובים הוא השוער של הקבוצה בשנתיים האחרונות, ארנסטס שטקוס, שסיים חוזה. הליטאי היה ללא ספק אחד מהשחקנים היותר דומיננטיים וחשובים בשתי העונות האחרונות, אך כפי שפורסם אין כוונה להציע לו חוזה חדש. לערוץ הספורט נודע כי שטקוס נפגע מאוד מכך וכי ייתכן ויחתום בזמן הקרוב מאוד, אולי אפילו ביממה הקרובה, בקבוצה אחרת בישראל. המועמד המרכזי לרשת את אפודת השוער הראשון הוא אריאל הרוש, כפי שכבר פרסמנו.