הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בחיפה עקצו: "מקווים שהוכחנו שאנחנו ספורטיביים ואלופים ראויים"

בכרמל חגגו, הצוות המקצועי ימשיך עונה נוספת. בן דב נפרד, המחווה לדין דוד וההישג של אצילי

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  22.05.22 - 10:35

מאמן מכבי חיפה, ברק בכר, חזר על מסר כפול לפני המשחק נגד מכבי נתניה: "בואו ניקח אליפות בסטייל עם ניצחון כדי לשמח את הקהל, ונוכיח שאנחנו אלופים נגד קבוצה שעשתה לנו בית ספר". המאמן העניק מנוחה לכוכבים עומר אצילי, צ'ארון שרי, מוחמד אבו פאני ועלי מוחמד לקראת גמר גביע המדינה. הוא עלה במערך של שלושה בלמים, לא לחץ גבוה, המתין לנתניה בחצי המגרש שלו ויצא להתקפות מעבר עם מאוויס צ'יבוטה וגודסוואי דוניו שכבשו כ"א.

הבולטים במשחק אמש היו שני הצעירים שגדלו במועדון: מחמוד ג'אבר ומאור לוי. ג'אבר בישל פעמיים וסיים את העונה עם שלושה שערים ושישה בישולים ב-959 דקות. לוי כבש את שערו השלישי העונה ב-380 דקות. עומר אצילי מאוד רצה לפתוח במשחק, הוא הטריף את חבריו ורצה להשלים עונה חלומית עם דאבל-דאבל. בצוות המקצועי העדיפו שייכנס במחצית השנייה והוא הצליח להשלים את המשימה כשכל בני משפחתו הנרגשת ביציע. אצילי היה מעורב העונה ב-30 שערי ליגה.

מעבר לעניין השוערים, ברק בכר יגיע במצב אולטימטיבי לגמר גביע המדינה נגד הפועל ב"ש. הכוכבים זכו למנוחה, דולב חזיזה ישוב מעונש הרחקה. הדקה ה-21 אמש ב"סמי עופר" גרמה ללא מעט מהנוכחים לצמרמורת. מכבי חיפה זכתה בפנדל, הקהל החל בדקת מחיאות כפיים לזכרה של אמו של דין דוד, צ'יבוטה כבש, הניף חולצה של דוד וכל האיצטדיון קרא בשמו של החלוץ.

גם ברק בכר הקדיש את הניצחון לדוד: "מקווים שהצלחנו לשמח אותו ברגע. אני יודע מה עובר עליו והיה לנו חשוב". היום תתייצב הקבוצה בהלוויתה של אורלי דוד ז"ל. במועדון מותירים לדין דוד להחליט האם ברצונו להתאמן ולהיות חלק מהסגל למשחק בשלישי.

פחות מתשע שעות אחרי ההנפה, ברק בכר כבר התייצב הבוקר במתחם האימונים בכפר גלים והעביר מסר: "חוק 24 השעות מתקצר הפעם, מתכוננים למשימה הבאה". המשימה של הצוות המקצועי היא תוך זמן קצר לפקס את השחקנים מחגיגות האליפות לגביע.

הצוות המקצועי רמז אמש בסיום המשחק כי ימשיך במועדון יחד עם בכר. המאמן דאג שהצוות יגיע למסיבת העיתונאים המסורתית ואף יקבל צלחות אליפות. אצילי הגדיל ועשה ודאג להביא את הצוות הרפואי ואנשי המועדון לבמה לפני ההנפה ודאג שיזכו לכבוד הראוי להם.

המנכ"ל, אסף בן דב החל במסע הפרידה ופרסם פוסט ברשתות החברתיות: "משחק בית אחרון שלי לפני פרידה, משחק אליפות, קבוצה מרגשת, מועדון ענק וקהל מספר אחד, קילומטר מעל כולם. אוהב אתכם, מתרגש ובטח אתגעגע. האליפות כאן, הפנים לגביע".

במכבי חיפה ספגו ביקורות לאחר שחגגו אליפות עם הפסד ביתי למכבי ת"א, היו שטענו שלא הרשימו ובהפועל ת"א אף היה מי שפקפק על הספורטיביות של הירוקים. באלופה עקצו: "מקווים שהוכחנו שאנחנו ספורטיביים ואלופים ראויים. המועדון הזה רוצה לנצח כל משחק וטוב יעשו יתר הקבוצות אם יעסקו בעצמן".