הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"אם הליכוד ינצח בבחירות, ינגנו בבתי ספר את הג'ינגל?"

המנכ"ל הזמני של הפועל חיפה איתי רק התייחס ב-"5 באוויר" לסאגת חגיגות מכבי חיפה בבתי הספר: "אסור שמוסדות החינוך בעיר ידחקו קבוצה אחת"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  23.05.22 - 15:50

האזינו לראיון מתוך "5 באוויר" בנגן הווידאו למעלה

הפועל חיפה הודיעה הבוקר (שני) על כך שהבעלים יואב כץ פנה למנהל מחוז חיפה במשחק החינוך בבקשה למנוע חגיגות אליפות של מכבי חיפה בבתי ספר באיזורה. המנכ"ל הזמני של הפועל חיפה, איתי רק, התייחס לנושא בראיון לתוכנית 5 באוויר: "יש משפחות שאצלם הפועל חיפה זה עניין מסורתי במשפחה, וזה מבייש אותם שמבקשים מהם לבוא בירוק. זה גורם להם או להרגיש מנודים. יש מקרים רבים שהגיעו לבעלים יואב כץ וכמערכת החלטנו לפעול כנגד הנושא הזה".

"יואב כץ ראה מאוד בחומרה את המקרה הזה", המשיך רק. "אנחנו מקבלים הרבה מאוד תלונות של ילדים קטנים שהגיעו הביתה מבויישים ומוחרמים. מנגנים את שיר האליפות של מכבי חיפה בגני ילדים. אני לא זוכר שהיה דבר כזה כשזכינו בגביע המדינה, ילדים מרגישים שילדים אחרים שווים יותר. אתן דוגמה: נגיד ועוד כמה חודשים יהיו בחירות והליכוד יחזרו לשלטון, נראה לכם הגיוני שיעשו במוסדות החינוך חגיגות עם הג'ינגל של הליכוד?"

המנכ"ל הזמני של הפועל חיפה שיתף: "אסור שמוסדות חינוך יעשו כזו אפליה. כשהילד שלי יהיה בבית ספר, אני לא ארצה שיחגגו אליפות לא של הפועל חיפה ולא של מכבי חיפה. בית ספר הוא מקום נייטרלי, אי אפשר לקחת קבוצה אחת עם העמדות שלהם ולדחוק קבוצה אחרת של אנשים והעמדות שלהם".

"הוצאנו מכתב חריף מאוד למערכת החינוך ולמשרד החינוך, והתגובה שלהם הייתה כמו שקיווינו, הם ידאגו שלא יקרו מקרים כאלה בעתיד. זה אבסורד שדבר כזה קרה במערכת החינוך בישראל. אפשר לחגוג בבית או בכל מקום אחר, אני לא מחפש להכניס פוליטיקה לבית הספר כמו גם בחירות אהדה ספורטיבית. אני לא מצפה ממוסד חינוך להשפיע על הדעה של הילדים". רק התייחס גם לתפקידו כמנכ"ל הזמני: "לא אני, לא אורן שטרלינג, אף אחד לא האישיו כרגע בהפועל חיפה. מה שמעניין זה ההצלחה של המועדון ואני מבקש שזה מה שיישפט".

תגובת משרד החינוך לדבריו של איתי רק ב-5 באוויר: "אנחנו סומכים על הנהלות בתי הספר. בנוסף, עשינו בדיקה עם הנהלות בתי הספר באיזור ואף אחד לא תכנן לקיים חגיגות".