הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

כהן יערוך מבחן כשירות, ג'אבר צפוי לפתוח

גם מוחמד אמור להיכלל ב-11 של מכבי חיפה. ההרכב המסתמן בפנים

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  24.05.22 - 16:33

מכבי חיפה רחוקה ניצחון בודד מהישג חסר תקדים בכדורגל הישראלי, זכייה בקוואדרופל - ארבעה תארים בעונה אחת. לשם כך, היא תפגוש הערב (20:30, ישיר ב-5SPORT) את הפועל באר שבע בגמר גביע המדינה שייערך באיצטדיון טדי.

בשורות האלופה אמרו: "כולם רוצים להיכתב בספרי היסטוריה, המאמנים מבינים את זה והשחקנים מבינים זאת. אנחנו רעבים ומחכים כבר לשריקת הפתיחה". המשימה המרכזית של ברק בכר והצוות שלו היא לפקס את השחקנים לאחר הזכייה באליפות והחגיגות הנלוות. במסיבת העיתונאים הוא ציין בהקשר הזה כי הקבוצה עשתה "סוויץ".

בתוך כך, הסוגייה הבוערת היא עמדת השוער. ג'וש כהן התלונן על כאבים ובשלב זה אינו כשיר ב-100%. הוא עובר טיפולים וצפוי לעבור מבחן כשירות לפני ההתמודדות, אך במועדון פסימיים בנוגע לכשירותו. בשל כך, רועי פוקס ואיתמר ישראלי נמצאים בכוננות, כאשר פוקס היה זה שנכנס כמחליף בשבת נגד מכבי נתניה לאחר פציעתו של רועי משפתי.

בצל סוגיית זהות השוער, תיתכן השפעה על המערך בו יפתח בכר. נגד נתניה מכבי חיפה נראתה נהדר עם שלושה בלמים תוך שהיא מצופפת ויוצאת למעברים. לא מן הנמנע שמאמן האלופה יעלה בהרכב הזה גם הערב. במידה ויעשה זאת, חוסה רודריגס יפתח כבלם לצידם של בוגדן פלאניץ' ושון גולדברג. במידה ויעלה בקו של ארבעה שחקני הגנה, הספרדי ככל הנראה יעלה על חשבון מיקאל אלפונס.

אך ההתלבטויות של בכר לא נגמרות בהגנה. בקישור יש נטייה לפתוח עם עלי מוחמד ומחמוד ג'אבר, כשמוחמד אבו פאני צפוי להמתין על הספסל. האחרון אומנם חולה, אך יעמוד לרשותו של המאמן.

במידה ובכר יבחר לעלות במערך של שלושה בלמים, דולב חזיזה עשוי להיות מתופקד כקיצוני על כל הקו, לאחר שנעדר מהמשחק האחרון בשל צהובים. עומר אצילי וצ'ארון שרי ישובו להרכב, גודסוואי דוניו ירשום הופעת פרידה מהירוקים במקומו של דין דוד בחוד. מעל ל-12 אלף אוהדי מכבי חיפה ילוו את הקבוצה. בשל עשרות האלפים שנותרו ללא כרטיס למשחק בעיר הבירה, עיריית חיפה תרים אירוע הכולל צפייה משותפת.

ההרכב המסתמן: ג'וש כהן; חוסה רודריגס, בוגדן פלאניץ', שון גולדברג, סאן מנחם; עלי מוחמד, מחמוד ג''אבר, צ'ארון שרי; עומר אצילי, דולב חזיזה וגודסוואי דוניו.