הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מיקאל אלפונס: "הפרק שלי בישראל לא הסתיים, אשמח להמשיך"

מיוחד. אצילי, החיבור לישראל וה"טירוף" של הקהל. מגן חיפה, אלפונס, מדבר

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  25.05.22 - 14:52

מיקאל אלפונס יחזור בקרוב לצרפת עם לא מעט חוויות למרות שהיה בישראל רק קצת יותר משלושה חודשים. המגן הצרפתי הוזעק ברגע האחרון של חלון ההעברות ועזר לירוקים לזכות באליפות מרשימה, אבל אמש (שלישי), ראה את הפועל באר שבע מונעת ממנה דאבל. רגע אחרי, התפנה אלפונס לסכם את העונה וגם הביע תקווה שהוא יוכל להישאר עונה נוספת.

"זו הייתה חצי עונה נפלאה, לא ציפיתי לחוויה שכזו", פתח אלפונס, "אני מאושר ממה שעשינו. פתחתי בכל המשחקים, חוץ מבשני משחקים שנכנסתי במחצית. זה מראה על ההתאקלמות המהירה שלי. הייתי רגיל לשמות צרפתיים ופתאום נתקלתי בשמות שאני לא מכיר".

אלפונס סיפר על ההחלטה להגיע לישראל: "הסוכנים שלי הביאו את ההצעה מחיפה והסכמתי מבלי להסס. אני מאוד קרוב לקהילה היהודית בצרפת, יש לי הרבה חברים יהודים, הסוכנים שלי יהודים, אני מכיר את התרבות היהודית. כולם אמרו לי 'אתה תראה שאתה נהנה וזו חוויה שלא תשכח לעולם'. רציתי ללכת למקום שרוצה לזכות בתארים, זה התואר הגדול הראשון שלי בקריירה. יומיים לפני החתימה עשיתי שיחת זום עם גל אלברמן והוא הסביר לי על מכבי חיפה".

אלפונס הגיע מהליגה השניה בצרפת, וכשנשאל על ההבדלים סיפר על שוני אחד בולט: "האתלטיות בולטת הרבה יותר בצרפת. מגיל צעיר עובדים על זה בכל קבוצה. הליגה השנייה בצרפת יותר אתלטית מטכנית. מבחינה טכנית, בישראל יש רמה גבוהה. במיוחד קבוצות הצמרת".

המגן הופתע מהקהל הרב שליווה את חיפה לכל המשחק ועודד בקולניות: "החיבור שלי עם האוהדים מצוין. לא ציפיתי לטירוף כזה. זו פעם ראשונה שיצאתי מצרפת, לא ידעתי לאן אני מגיע. להגיע למועדון עם אצטדיון כזה ועם קהל כזה שמזכיר לי את לאנס ומארסיי. גם השחקנים קיבלו אותי באהבה והרבה חום. אני מוקיר תודה על כך".

"מבחינה מקצועית וחברתית אני לא רואה סיבה שלא נמשיך יחד", הוסיף אלפונס, "שיחקתי קצת יותר משלושה חודשים, אני מבצע כל מה שמבקשים ממני על המגרש, לא הייתי במחנה האימונים. למרות הזמן הקצר, התחברתי לכולם, יש לי הרבה חברים".

"ישראל זה הבית השני שלי. אני, אשתי והבת שלי התאקלמנו בצורה מהירה ומדהימה, האנשים קיבלו אותי עם הרבה אהבה וחום", המשיך המגן, "מבחינתי, הפרק שלי בישראל לא הסתיים. אני רוצה להגיד שיש הבדל עצום בין מה שרואים בתקשורת הצרפתית, למציאות. ישראל זו מדינה מדהימה. אשמח להמשיך פה. קשה להסביר במילים את התרומה של האוהדים, ועל זה אני אומר להם תודה רבה".

לאלפונס אין ספק מי הקבוצה הטובה בליגה: "הוכחנו שאנחנו הכי טובים. הליגה ארוכה וקורה שמפסידים לקבוצות שמתחתיך, אבל בסוף מי שמנצח הכי הרבה משחקים זוכה באליפות. הליגה זה לא ספרינט, זו ריצה ארוכה. אם אתה אלוף אז, זה אומר שאתה הכי טוב". ומה לגבי ההפסד בגביע? "אולי כי לא פתחתי (צוחק). ברצינות, למרות ההפסד הראנו הרבה אופי, חזרנו פעמיים למשחק. בדו קרב הפנדלים זה גורל, זה אלוהים שקובע".

לשאלה למי משחקני חיפה יש מקום באירופה לאלפונס יש תשובה מפתיעה: "מחמוד ג'אבר. יש לו הכל מבחינה אתלטית וטכנית, הוא לא נחות מאף קשר באירופה. בגלל שהוא צעיר, יש לו לאן להתקדם. גם דולב חזיזה. יש לו ניסיון, הוא עובד קשה על המגרש, באירופה אוהבים שחקנים שעובדים על המגרש גם מבחינה הגנתית וגם מבחינה התקפית. הוא עושה עבודה גדולה. לעומר אצילי יש איכויות מטורפות".

אלפונס שיתף פעולה על הקו עם אצילי: "כשאתה מגיע לקבוצה שהשחקן שעובד איתך על הקו הוא מלך השערים ומלך הבישולים, אתה צריך להתאקלם אליו ולא הוא אליך. כשאתה משחק עם שחקן כמו עומר על הקו, אתה צריך להתרכז בפן ההגנתי, להתאקלם לסגנון משחק שלו. אני נותן לו את השטח, כי כשיש לו שטח, הוא השחקן הכי מועיל, הוא שחקן שיכול לשנות את המשחק לבד, עם הברקה. אם אני אקח לו את השטח, זה יהיה פחות מועיל. אם נמשיך לשחק יחד נהיה הרבה יותר טובים, אנחנו רק שלושה חודשים יחד".

כעת הפנים של חיפה הוא למוקדמות ליגת האלופות והמטרה היא שלב הבתים. "הכל אפשרי, צריך לעבוד קשה ולהאמין", אמר אלפונס, "מבחינה מנטלית צריך להתכונן חזק ושיהיה לך קצת מזל בהגרלה. איתי או בלעדי, אני בטוח שהקבוצה תעשה הכל כדי להגיע לשם". ואי אפשר בלי מי שניצח על הכל, ברק בכר: "זה כמו הפרופסור מבית הנייר, לפי דעתי זה אומר הכל. אני מאוד רוצה להודות לו על האמון שהוא נותן בי".