הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

חיפה נגד המשטרה: "נמליץ לא להגיע לטדי"

מנכ"ל האלופה במכתב: "נוצרה אפליה בין הקהלים. בוצעה אכיפה סלקטיבית"

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  25.05.22 - 16:42

החזית בין מכבי חיפה למשטרת ישראל קיבלה תפנית נוספת. פחות מיממה מאז גמר גביע המדינה, החליטה היום (רביעי) האלופה לשגר מכתב בהול למשטרה בעקבות אירועי האלימות שהתקיימו בינה לבין מספר אוהדים ירוקים.

איציק עובדיה, מנכ"ל מכבי חיפה שלח מכתב לתנ"צ יעקב יעקובי, מפקד מרחב ציון, בו הוא מבקר בחריפות את התנהלות המשטרה במהלך המשחק שהתקיים בטדי.

"בהחלטתך הודעת כי אין בכוונתכם לאפשר תפאורה שהוגשה מראש ע"י אוהדי מכבי חיפה והושקעו בה כספים רבים. כמו כן, ציינת בהחלטתך כי האיסור הינו גורף לאוהדי שתי הקבוצות", כתב עובדיה והוסיף, "לתדהמתנו, עם הגיענו לאצטדיון נוכחנו להבין כי רק ביציע של אוהדי מכבי חיפה בוצעה אכיפה, לעומת היציע המזרחי שבו אפשרתם להכניס ציוד עידוד במלואו כולל אמצעים ואלמנטים שהוגשו על ידי קהל אוהדינו וסורבו מראש על ידכם כאמור".

עובדיה המשיך: "בהחלטתך לאשר את הכנסת הציוד ליציע המזרחי ומניעת הכנסת הציוד לאוהדי מכבי חיפה פגעת בטוהר המשחק ובספורטיביות ויצרת אפליה הלכה למעשה בין קהל אוהדי הכדורגל ובזאת אף העלית את רמת המתיחות במשחק שלא לצורך וכל זה במעמד גמר גביע המדינה".

מנכ"ל הירוקים הסביר את הזעם שהתעורר"לצערנו הרב, במקום להבין את התסכול הלגיטימי שגרמה החלטתך, בחרתם להוסיף ולהחמיר עם קהל אוהדי מכבי חיפה וכי גם במשחק עצמו ביצעתם אכיפה סלקטיבית בין שני היציעים. שכן, ביציע המזרחי כמעט ולא הייתה נוכחות משטרתית לעומת כמויות גדולות של שוטרים ביציע הדרומי המאכלס את אוהדי מכבי חיפה".

עובדיה הסביר את מה שלטענתו היתה אכיפה סלקטיבית: "המועדון מגנה מכל וכל הפעלה של אמצעים פירוטכניקה מסוכנים שעלולים לפגוע בשלום הציבור וכמו כן, אלימות מכל סוג או כל פעולה לא חוקית אחרת, אך אמצעים מסוג זה הופעלו גם ביציעי המזרחי ולא 'זכו' לאותה תגובה אגרסיבית מטעם המשטרה".

המנכ"ל חתם את המכתב בהצהרה: "למועדון מכבי חיפה אחריות רבה כלפי קהל האוהדים וככל שלא נקבל מענה ענייני, נשקול בעתיד להמליץ לאוהדי מכבי חיפה שלא להגיע למשחקי הקבוצה שנערכים באצטדיון טדי וזאת מתוך דאגה לשלומם ולביטחונם".

גורם במכבי חיפה הוסיף: "אם לא נקבל תשובות והבטחות למניעת האלימות כנגד אוהדינו בטדי, נשקול לא למכור כרטיסים למשחקים שם".