הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"אמרתי לצ'יבוטה: 'זה פנדל אחרון, אז תיזהר להחמיץ"

עם שלוש הצלות מתוך ארבע בעיטות, עומרי גלזר הוא ללא ספק כוכב דו-קרב הפנדלים של גמר הגביע. שוער הפועל ב"ש סיפר ל"מגרש פתוח" על ה"טראש טוק", השיטה דרכה בלבל את הירוקים, הקשר עם ברדה, המטרות של המועדון, התקופה עם רוני לוי וה"בוסה" מאיתי שכטר. ראיון מיוחד

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  25.05.22 - 18:39

איש השעה. עם שלוש הצלות בדו-קרב הפנדלים בגמר גביע המדינה, עומרי גלזר הפך אתמול (שלישי) לגיבור של הפועל באר שבע בדרך לזכייה שלישית בהיסטוריה של המועדון במפעל. בראיון ל"מגרש פתוח", סיפר השוער על המשחקים הפסיכולוגיים שתעתעו בשחקני מכבי חיפה, הטקטיקה בפנדלים, העבודה עם אליניב ברדה, רוני לוי והניצחון על האקסית בירוק.

 "מעכל? לאט לאט. אתמול לא כל כך הבנתי מה קורה", סיפר השוער הנרגש בתחילה והוסיף, "לאט לאט מעכלים, זה כיף גדול".

על ה"טראש טוק" שביצע בפנדלים: "חייבים קצת להוציא מאיזון, קצת מלחמה פסיכולוגית. אני חושב שזה משהו שהוא מאוד נפוץ, במיוחד בסיטואציה כזאת ואני שמח שזה עזר לי. זה משהו שמוציא מריכוז, מוריד ביטחון, ואני שמח שזה עזר".

מה אמר לשחקני חיפה: "אמרתי 'אני מכיר אותך', 'התאמנו ביחד', 'אני יודע לאן אתה בועט'. אמרתי למאוויס 'זה פנדל אחרון, אז תיזהר להחמיץ'. אבל זה באווירה טובה, לא בלכלוך".

גלזר סיפר מדוע חגג באיפוק בשניות הראשונות אחרי שהדף את הפנדל המכריע: "הלכתי לדניאל בר נתן לפני הבעיטה ושאלתי אותו - 'אם אני עוצר זה נגמר נכון?', אז הוא אמר לי 'כן', אז אמרתי לו 'אני עוצר', הוא אמר לי 'אין בעיה, רק תחכה עם החגיגות, כי יש VAR'. אז רואים אותי רץ ואני מסתכל עליו תוך שהוא עושה לי עם הידיים 'חכה, חכה', ואז הוא באמת אישר ושרק לסיום - אז יכולתי לרוץ ולחגוג".

השוער סיפר על המיינדסט שלו לקראת הדו-קרב: "הייתי בריכוז ורצון להביא את המשחק. לשוער בפנדלים יש רק מה להרוויח - אם אתה עוצר אתה יוצא גדול ואם אתה סופג אז זה לא באשמתך. כל שוער רוצה להגיע לסיטואציה הזאת, במיוחד בגמר גביע. אני שמח שהפעם זה עבד לכיווננו ולכיווני ובסוף יצאנו עם הגביע".

אך גלזר לא בלט רק בפנדלים, כשגם לפני כן היתה לו סדרת הצלות, בנוסף לטעות שהיתה חלק מה-2:2 הדרמטי של מכבי חיפה: "זו סיטואציה לא קלה. בדקה ה-88 כבר ראינו את התואר ביד שלנו, עשיתי כמה הצלות מצוינות לפני והרגשתי בתוך המשחק. אבל טעויות זה חלק מהמשחק ואמרתי לעצמי שלא נגמר המשחק, יש הארכה ואולי פנדלים ואני יכול להביא את המשחק הזה. לא איבדתי מהביטחון והריכוז, נשארתי מפוקס ואני שמח שזה עזר לי".

השיטה לעצור פנדלים: "עבדתי כל השבוע עם מאמן השוערים שי הס, אז הוא היה פעמיים בדו-קרב שהוא ניצח והוא הלך בדרך מסוימת ולא בכל בעיטה לגופה. בהתחלה הרצון היה לזנק 5 פעמים לצד מסוים, אבל בסוף המשחק באתי אליו ואמרתי לו שאני מפחד שהם יעלו על זה בבעיטה הרביעית או החמישית, אז אני מזנק שלוש פעמים ימינה ואת הרביעי שמאלה. הוא אמר לי: 'אני איתך, לך תביא גביע'. בשלוש הבעיטות הראשונות בכלל לא עניין אותי מי ניגש לבעוט, זינקתי בכולן ימינה וברביעית שמאלה".

השוער סיפר על המשמעות של הזכייה עבור באר שבע: "זה דבר גדול עבור המועדון והעיר. זה מועדון חם, האוהדים עוטפים את כל המועדון וחיים אותו יום-יום. אני חושב שכל השנה היינו שם. הפסדנו בגמר גביע הטוטו למכבי חיפה בפנדלים, היינו במקום הראשון לאורך רוב העונה, תמיד נלחמנו ולא ויתרנו לשנייה. אבל ידענו שיש את הגביע ובסוף עשינו את זה".

על העבר במכבי חיפה: "אני באמת לא מתעסק במכבי חיפה. יש לי הערכה גדולה מאוד למועדון הזה, הייתי שם חמש שנים ונהנתי מכל רגע. בשנה שעברה גם זכיתי שם באליפות. אז אני מאוד מעריך את הצוות שם, אם זה ברק בכר, גיא וייזינגר או גיא צרפתי, ואין לזה שום קשר אם זה מול מכבי חיפה או כל קבוצה אחרת".

כשנשאל האם ברצונו לחזור לשורות הירוקים ענה: "אני בהפועל באר שבע ומרוצה מאוד, אני מרגיש שזה המקום שלי ולא חושב על אף מקום אחר".

כזכור, גלזר פתח את העונה כשמאמנו הוא רוני לוי. כזכור, האיש על הקווים הדריך את השוער גם במכבי חיפה: "אני חייב לו הרבה, חד משמעית. הוא היה אחראי על בניית הקבוצה וגם נתן לי את ההזדמנות להמשיך בשער אחרי שאריאל הרוש נפצע, ואחרי זה כשהוא חזר אז רוני לוי בחר להמשיך איתי ונתן לי את כל הביטחון שצריך. אז זה אומר שמגיעה לו מילה טובה".

על העבודה עם אליניב ברדה: "אני חושב שהוא קודם כל בנאדם מדהים ומאמן גדול. אני באופן אישי רוצה שהוא ימשיך כי זה בנאדם שאתה לומד ממנו כל יום והוא דמות להערצה. אבל זו החלטה שלו ושל אלונה ברקת ואני בטוח שהם יקבלו אותה על הצד הטוב ביותר. גם אם הוא לא יהיה המאמן, אני בטוח שהוא יהיה בתוך המערכת של הפועל באר שבע".

השוער המשיך והחמיא לצוות המקצועי הנוכחי של האדומים: "אי אפשר לתאר את זה במילים. כמובן שגם מאור מליקסון שהגיע איתו מושך את הקהל, מאחד את העיר ואת המועדון הזה. אני מקווה ורוצה ששניהם יהיו איתנו בעונה הבאה, אבל זה תלוי בהם".

גלזר סיפר על ההבדל בין לוי לברדה: "עשינו פתיחת עונה מדהימה, היינו שמונה עשרה משחקים ללא הפסד, ואחרי זה הגיע רצף טיפה פחות טוב. ואז הוא החליט יחד עם אלונה לסיים את התפקיד. אליניב הביא אווירה שונה, הוא הביא את מאור. דיסטאנס עם רוני לוי? לכל מאמן יש את השיטה שלו ומה שהוא מאמין בו. רוני הוא מאמן מעוטר מאוד ומה שהוא עשה בכדורגל זה דברים מדהימים. אני חושב שהוא מאמן ענק ובנאדם מדהים. אני חושב שכל מועדון שיקבל אותו ירוויח בענק גם כן".

השוער הסביר כי אי אפשר להפריד את ההצלחה של הקבוצה אתמול מרוני לוי: "הוא חלק מכל מה שהפועל באר שבע עברה העונה - הוא בנה את הקבוצה, הוא היה בתפקיד הזה, הוא עשה את חדר ההלבשה הטוב ביותר שהייתי בו. זה גרם לנו להמשיך להאמין במטרות שהצבנו לעצמנו".

על המטרות של המועדון: "לרוץ לכל התארים ולהגיע הכי גבוה שאפשר. זה מה שהפועל באר שבע מכוונת אליו כל שנה, במיוחד עם בעלים כמו אלונה ברקת שמשקיעה ונותנת את כל התנאים להצלחה ואני בטוח שהיא רוצה שנתמודד על כל התארים".

לסיום, אי אפשר היה שלא להתייחס לנשיקה עם איתי שכטר שהפכה ללהיט ברשתות:  "כשהגעתי לחדר הלבשה הוא אמר לי: 'אתה לא מבין כמה אהבה יש לי אליך, כמה אני אוהב אותך, בוא תן לי נשיקה', ואז הוא דחף לי 'בוסה'".