הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ברק בכר: "נצטרך לרענן את הסגל. דואג לברדה"

מאמן מכבי חיפה בחגיגות האליפות: "איזה מאמן לא היה רוצה את אצילי?"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  25.05.22 - 20:24

המשחק האחרון של העונה אמנם לא הלך כפי שהיא הייתה רוצה, אך מכבי חיפה סיימה את עונת 2021/22 עם לא פחות משלושה תארים, כולל זה שעובדים בשבילו לאורך כל העונה - תואר האליפות. השחקנים והקהל הירוק התכנסו הערב (רביעי) בחיפה על מנת לחגוג את האליפות השנייה ברציפות של המועדון. מאמן הקבוצה, ברק בכר, דיבר לערוץ הספורט במהלך האירוע.

"קמנו לבוקר חדש וחוגגים עם הקהל שלנו", התחיל בכר, "צריך לדעת להעריך את העונה הארוכה הזאת. אני מפרגן לבאר שבע, הגיע להם הגביע. אנחנו ניקח את התואר היותר חשוב מבחינתנו ומבחינת כולם, ונהנה מזה".

בכר דיבר על העובדה שקבוצתו הייתה הפייבוריטית מהרגע הראשון: "לא קל להיות פייבוריטים מתחילת העונה, היה לנו מרדף מול באר שבע - וגם כשפתחנו פער, היתה ירידת מתח. כולם באו נגדנו בשיא המוטיבציה, לחצו אותנו וזה ערער אותנו. בסופו של דבר עשינו את העבודה".

המאמן המשיך ודיבר על העונה שעברה על הקבוצה שלו וגם על העונה הבאה: "מצד אחד בעונה השנייה יש לך ביטחון של אלוף, מצד שני לא קל לשמור על זה. השחקנים הרגישו נוח עם עצמם, אולי גם אובר ביטחון. יש המון עבודה מנטלית. עשינו שנתיים נהדרות והעונה השלישית תהיה עוד יותר מאתגרת".

ומה היה לבכר להגיד על שחקן העונה? "מי לא היה רוצה את עומר אצילי? איזה מאמן יכול היה להביא את אצילי ולא רצה להביא אותו? כל מאמן היה רוצה, כשיענקל'ה נתן את האור הירוק - זה קרה", הכריז.

עם זאת, בכר יודע שיש למכבי חיפה עבודה. "נצטרך לרענן את הסגל, אנחנו יודעים את זה. סיימנו את העונה, ננוח קצת וצריך להתחיל לעבוד". אמר המאמן והודה: "אני לא כמה רמות מעל הליגה פה, יש צוות שעובד קשה להצליח. היו לי שנים לא טובות בבאר שבע. רוצים לעשות קפיצת מדרגה באירופה, בשנה הראשונה הגענו לפלייאוף אירופית, השנה עשינו בתים בקונפרנס, רוצים להצליח יותר".

בכר עמד בנוסף על ההבדלים בין שתי האליפויות: "בשנה הראשונה אתה לומד את המערכת, נכנסנו לשנה עם קורונה ובלי קהל - אבל לקראת סוף העונה חזר הקהל והביא לנו את הכוח. בשנה השנייה היה כדורגל יותר טוב, גם בבאר שבע וגם פה".

אליניב ברדה מתלבט האם להמשיך בתור מאמן הפועל ב"ש ובכר סיפק עצה לבן טיפוחיו: "ברדה מנסה להשפיע על המשחק, אם הוא רוצה לאמן - זה יכול להיות טוב לו. אני דואג לבריאות שלו, הוא צריך לשמור על עצמו".

על האמוציות בגמר הגביע: "יכול להיות שקצת הגזמנו בספסל, אבל אנחנו בני אדם וזה יכול לקרות. זה משחק שמאוד רצינו לנצח ומאוד התאכזבנו. היריבות גרמה לדברים לצאת משליטה, צריך להעריך את מה שעשינו".

על גל אלברמן: "מהלך אדיר של המועדון, הוא עוזר לי לקבל החלטות ברמת הסגל, עם זה אנחנו באים להנהלה"

הרגע הכי חשוב: "הניצחון בטדי, ה-0:1 הקשה שלנו מול בית"ר, כשהיינו במומנטום לא טוב. ידענו שאם ננצח, נתחיל את הפלייאוף עם יתרון מאוד מבטיח".

על בן שהר: "זה לא בא מהשחקן, כשאני רואה שהשחקן בא ועושה את העבודה, אני מתייחס אליו מקצועית".

על דין דוד: "התעקשתי עליו וידעתי למה. זה לא הפתיע אותי".