הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

דולב חזיזה: "כשבאתי, רציתי שיפסיקו להסתכל על מכבי חיפה בזלזול"

קשר הירוקים בראיון מיוחד לאחר חגיגות האליפות: על גמר הגביע ("באר שבע היו יריבה ראויה, מגיע להם כל הכבוד"), על החיים ככדורגלן ("לא הכל טוב ויפה, יש דכאונות ומחשבות"), על העונה האישית שלו ("שיחקתי בכמה עמדות במגרש") - וגם: החלומות על אירופה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  26.05.22 - 09:00

כמעט אפשר לשכוח שמדובר, אחרי הכל, בשחקן רכש: דולב חזיזה אמנם הגיע למכבי חיפה רק ב-2019, אבל עם השנים הפך לאחד השחקנים הכי משמעותיים אצל הירוקים - מקצועית וחברתית. אז אחרי שהצליח להוביל את חיפה לזכייה שנייה ברציפות בתואר האליפות, ואחרי עונה של תשעה שערים ושישה בישולים, הוא התפנה לסכם את העונה הנהדרת שלו - בראיון לערוץ הספורט, במהלך חגיגות האליפות של החיפאים, סמוך לאצטדיון סמי עופר.

ראשית, באופן טבעי, חזיזה התייחס לנושא הבוער ביותר - גמר גביע המדינה אמש, בטדי, שבו חיפה נוצחה מול הפועל באר שבע בפנדלים. חזיזה, לצערו ולצער האוהדים הירוקים, היה גם אחד מהשחקנים שהחמיצו פנדל. הקשר סיפר על כך: "רציתי לבעוט לפינה השמאלית, אבל מגיע כל הכבוד לעומרי גלזר. הוא התאמן איתנו ומכיר אותנו טוב מאוד. אני תמיד רוצה את התארים אבל מגיע כל הכבוד לבאר שבע, הם כל הזמן לא הרפו והיו יריבה ראויה".

"כל אליפות היא קשה", הוא סיפר על העונה שעברה, "אנשים חושבים שבחיים של כדורגלן הכל טוב ויפה, ומשכורות, וכולם נראים מחוייכים, אבל כל יום אתה עובר לחצים, לפעמים דיכאון מההפסד, ויש מחשבות, ואתה הרבה בבית - מנסה להשתפר ולעבוד". באשר לעונה האישית שלו, ענה חזיזה: "מבחינה מספרית, העונה כבשתי יותר ובישלתי יותר. אז העונה היא די טובה. לא הרבה אנשים יודעים ששיחקתי השנה בהרבה תפקידים במגרש, בכנף או כמגן. אני יודע מה אני שווה, המאמן יודע מה להוציא ממני".

בהמשך, חזיזה נזכר בימיו הראשונים בכרמל: "באתי למכבי חיפה, והשינוי שרציתי לעשות - שיפסיקו לדבר על מכבי חיפה בזלזול. תמיד כששיחקתי מולה, ראינו מכבי חיפה והייתי קורא שאפשר לשחק ולנצח נגדה. רציתי שזה ייפסק. הבנתי שאני צריך להביא לכל משחק 300%. האמנתי תמיד ולא התייאשתי".

בהמשך, הוא התייחס גם למאמן שלו ברק בכר: "כשאנחנו בפיגור, תמיד אנחנו נכנסים בעצבים לחדר ההלבשה, צעקות. מישהו מהעצבים יכול להעיף בקבוק, אבל הוא נכנס בשלווה שלו, ואומר: 'אנחנו יודעים מה אנחנו שווים'. שחקן אחרי שחקן הוא מרים אותנו, 'קחו על עצמכם ונהפוך את התוצאה'. כשאנחנו בטירוף, הוא מוריד אותנו לקרקע".

ולסיום, הוא נשאל גם על חלומות רחוקים יותר: האם הוא מעוניין ללכת לאירופה. "אני מקווה מאוד שזה יקרה, אבל אצא רק למועדון שיקדם אותי. אני צריך להוכיח, האם אני צריך לשחק או לא. מעדיף את הליגה האיטלקית או הספרדית". האם חיפה תוכל להגיע לליגת האלופות? "בעזרת השם", הוא ענה.