הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

דברו במספרים: סיכום קצת אחר לעונה

ההתקפה של חיפה, העבירות של נתניה - ומי שיחק הכי הרבה דקות? הנתונים כאן

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  26.05.22 - 19:32

תגיות: ליגת העל

הכדורגל הישראלי סיים את חלקו השבוע, לפחות ברמת הקבוצות - לאחר שהכתרנו אלופה, ומחזיקת גביע, ונקבעו היורדות - וגם הקבוצות שתשחקנה בשנה הבאה באירופה. אז אחרי כל זה, החלטנו לצלול קצת לנתונים: למצוא כמה מספרים ונתונים מעניינים מהעונה שחלפה. זה הזמן לסיכום קצת אחר, דרך הסטטיסטיקה (באתר מנהלת הליגה).

למשל, הכוח ההתקפי של מכבי חיפה: מבחינת הטבלה, יש לה 79 שערים - אבל כאן חשוב לזכור כי נוספו לה שלושה שערים בעקבות הניצחון הטכני במשחק שלא היה מול בני סכנין. גם 76 מביאים לחיפה את ההתקפה הטובה בליגה (ההתקפה השנייה בטיבה היא של מכבי תל אביב, והיא כבשה רק 63 שערים).

גם ברמת הנתונים האישיים אפשר לראות את העוצמה ההתקפית של הירוקים: חוץ מקטגוריה אחת, שהיא האיומים שהלכו מחוץ למסגרת, בכל הקטגוריות ההתקפיות - שחקנים של מכבי חיפה מובילים את הטבלה. עומר אצילי מוביל את העונה בשערים, בישולים, מסירות מפתח מדויקות ואיומים למסגרת. צ'ארון שרי עקף אותו באיומים הכלליים לשער, ודין דוד מוביל באיומים מתוך הרחבה.

בכל הקשור להגנה, קטגורייה מעניינת היא חילוצי הכדור - שם המוביל בליגה הוא דווקא רז שלמה (305), הבלם של מכבי נתניה, שמקדים את שני הבלמים שנחשבים לטובים בליגה - בוגדן פלאניץ' ממכבי חיפה ומיגל ויטור מהפועל באר שבע, שניהם עם 271. אגב, מי שמוביל את חילוצי הכדור בחצי המגרש של היריבה הוא עלי מוחמד ממכבי חיפה, עם 72.

טענות רבות היו השנה למשחק האגרסיבי של מכבי נתניה, לפחות לפי הנתונים הטענות המוצדקות: השחקן שביצע הכי הרבה עבירות הוא בוריס אינו מנתניה (86 עבירות) ושניים מהשחקנים עם הכי הרבה צהובים העונה משחקים בנתניה - רז שלמה (14) וזלאטן שחוביץ' (13). השחקן עם הכי הרבה צהובים העונה הוא איהאב גנאים מבני סכנין עם 17, כשחברו לקבוצה בירם כיאל ואור בלוריאן ממכבי פתח תקווה סוגרים את החמישייה הראשונה. נתניה תתנחם בכך שפארפה גויאגון הוא הדריבליסט המצטיין - מוביל את הליגה בכדרורים מוצלחים, עם 136.

ומה לגבי "איש הברזל" - השחקן ששיחק את הכי הרבה דקות העונה בליגה? שלושת המובילים בדקות משחק הם שוערים: דניאל פרץ ממכבי תל אביב, דני עמוס ממכבי נתניה וג'וש כהן ממכבי חיפה. שחקן השדה הראשון ברשימה מגיע למקום הרביעי הוא דן איינבינדר מהפועל תל אביב - 3157 דקות, כשארבע דקות בלבד אחריו מגיע ג'ונתן סיסה מהפועל חדרה.