הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

רוקאביצה, מרמנטיני וגאנם שוחררו מב"ש

המהפכה של מחזיקת הגביע החלה. אחרי מימוש האופציות על הרוש וסולומון, האדומים הודיעו על סיום דרכם של השלושה. בתוך כך, הקשר בלדומרו פרלאסה מועמד לחיזוק הקבוצה בעונה הבאה

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  27.05.22 - 14:12

המהפכה בבאר שבע החלה. אחרי מימוש אופציות על אריאל הרוש ואביב סולומון, האדומים הודיעו היום (שישי) על סיום דרכם של ניקיטה רוקאביצה, גוסטבו מרמנטיני וקייס גאנם. בתוך כך, הקשר בלדומרו פרלאסה מועמד לחיזוק הקבוצה בעונה הבאה.

זו לא היתה העונה המוצלחת ביותר במונחים של ניקיטה רוקאביצה. החלוץ, שסיים כמלך שערי הליגה בשנתיים האחרונות במדי מכבי חיפה, הגיע בקול תרועה רמה לנגב במטרה לסייע למועדון של אלונה ברקת לזכות באליפות. אך עם 10 שערים ובישול אחד, בשורות מחזיקת הגביע ציפו ליותר. כעת, האוסטרלי בעל האזרחות הישראלית סיים את דרכו בקבוצה.

באשר למרמנטיני, הקשר ההתקפי שהגיע מהפועל חדרה באמצע העונה גם כן לא עמד בציפיות, כאשר כבש שער בודד ב-9 הופעות במדים האדומים של באר שבע, וזאת אחרי שתחילת דרכו בקבוצה נדחתה עקב בעיות בליבו.

גאנם, שפספס את רובה המוחלט של העונה הנוכחית עקב פציעה, שותף לשלושה משחקים בלבד במהלך הפלייאוף העליון. החלוץ, שהגיע בפברואר 2020 מהפועל רעננה, כבש בסך הכל שער אחד ב-20 הופעות במדי באר שבע.

בנוסף לשלושה, גם דנילו אספרייה והלדר לופס לא ימשיכו בקבוצה. במקביל, אלטון אקולטסה ודוידה פטרוצ'י שמחזיקים בחוזים לעונה הבאה ממתינים שאנשי ב"ש ייצרו קשר עם סוכניהם ובינתיים כבר מתכוננים להגיע לפתיחת האימונים בחודש הבא.

בעניין אחר. אחרי ששלשום חגגו עם האוהדים את הזכייה בגביע המדינה, בהפועל באר שבע רואים את היום שאחרי: הקשר בלדומרו פרלאסה מועמד לקבוצה. כזכור, שמו של השחקן ששיחק בשנה האחרונה באתלטיקו נסיונל כבר עלה בהקשר לבירת הנגב לפני כשלוש שנים. בנוסף, הקבוצה הודיעה לאריאל הרוש ואביב סולומון על מימוש האופציה בחוזיהם לעונת 2022/2023.

באשר לפארלסה (29), הוא כבש שמונה שערים ב-54 הופעותיו בקבוצה הקולומביאנית, לה הוא שייך מ-2019, כשלפני כן עבר בסנטה פה ובמועדונים נוספים בקולומביה. למעשה, אם יגיע לבירת הנגב זו תהיה תחנתו הראשונה מחוץ למדינתו.

בתוך כך, שחקני הקבוצה מצפים למענקים על הניצחון, על אף העובדה שלרובם אין בחוזים בונוסים על זכייה בתואר הזה. חלק מהשחקנים פנו במהלך החגיגות למנכ"ל גיא פרימור והעלו בפניו את הנושא. השחקנים הבטיחו שאם יקבלו, יפרישו כל אחד חלק מהבונוס לאנשי המנהלה והאפסנאות. התשובה שנמסרה להם שהנושא יעבור להחלטת הבעלים, אלונה ברקת ושהקפטן מיגל ויטור ישמע ממנה על החלטתה.

בנושא אחר, המאמן אליניב ברדה המריא לתאילנד כשאביו חיים ברדה ינהל את בעלת הבית את המו"מ לגבי הישארותו בתפקיד. ברדה שאמר לחבריו כי גם כשהחליף את רוני לוי לא נתנו לו סיכוי לסיים את העונה במקום השני ובטח לא עם תואר, רוצה להישאר על הקווים אבל דורש חוזה ארוך טווח מתוך רצון לראות שישנו אמון מקצועי ולא רק ניהולי לגביו. "השכר לא יהווה שיקול מרכזי, אלא רק הרצון להמשיך ולראות אותו מאמן לתקופה ארוכה יותר משנה", אמרו בסביבתו של ברדה.