הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

יעבור לירוק? ננאד סבטקוביץ' מועמד למכבי חיפה

הירוקים החלו בהכנות לעונה הבאה וצפויים לפנות למ.ס אשדוד בנוגע לבלם, לו חוזה לשנתיים נוספות, אם עלי מוחמד יקבל מעמד של תושב ארעי ולא יתפוס מקום של זר. ינון אליהו מתקרב. וגם: הסיכוי לחזרת רוקאביצה

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  27.05.22 - 14:37

לאחר חגיגות האליפות במכבי חיפה יאיצו את ההכנות לעונת 2022/23. האלופה מעוניינת לצרף בלם כשהמועמד המוביל הוא חאתם עבד אלחמיד, שזוכה להערכה מהצוות המקצועי שמכיר אותו היטב מהימים בהפועל ב"ש. כמו כן, נשקלת האפשרות להחזיר את ניקיטה רוקאביצה, אחרי שזה שוחרר משורות מחזיקת הגביע.

העובדה שהוא יכול לשחק במספר עמדות וכן שאינו תופס מקום של זר מקנה לו עדיפות על יתר המועמדים, אך במועדון לוקחים בחשבון שהפועל ב"ש, היריבה הישירה, לא תמהר לשחרר אותו.

נכון לעכשיו, לירוקים יש שלושה זרים עם חוזה לעונה הבאה: בוגדן פלאניץ', עלי מוחמד וצ'ארון שרי. הרצון של הצוות המקצועי הוא לצרף ארבעה שחקנים בכירים בעמדות הבאות: מגן ימני, בלם, מגן שמאלי וחלוץ.

כרגע הם יוכלו לצרף שלושה זרים, אך ישנה אופטימיות שעלי מוחמד יקבל מעמד של תושב ארעי ולא יתפוס מקום של זר ואכן ברק בכר וגל אלברמן יוכלו לצרף ארבעה זרים כפי שתכננו.

במקרה שכזה, צפויה להיות פנייה לבלם מ.ס. אשדוד, ננאד סבטקוביץ', שנחשב לאחד הבלמים הטובים בליגה. הבלם הסרבי גדל בכוכב האדום בלגרד, במדיה שיחק גם בוגדן פלאניץ' והשניים אף התאמנו יחד. פלאניץ' המליץ לצוות המקצועי לצרפו. לסרבי חוזה לשנתיים נוספות באשדוד.

המגן הימני, ינון אליהו בדרכו למועדון. כפי שפורסם בערוץ הספורט, בעקבות הפציעה של רז מאיר, האלופה מעוניינת בגיבוי למגן ימני זר שיצטרף. הצדדים צפויים להיפגש. בכרמל עוקבים אחר אליהו מזה תקופה ארוכה.

בחלק ההתקפי, נשקלת האפשרות במועדון להחזיר את ניקיטה רוקאביצה. החלוץ ששוחרר מבאר שבע אחרי עונה בלבד, עשוי למצוא עצמו שב למועדון בו סיים פעמיים כמלך השערים של הליגה.

עם זאת, מעמדו של האוסטרלי לא יהיה זהה לזה עימו עזב את הירוקים, כשבשורות האלופה ינסו לצרף חלוץ בכיר לפני כן, זאת במקביל לעובדה כי גילו המתקדם (34) וריבוי הפציעות בשנים האחרונות אינן מוסיפות לכרטיס הביקור שלו. בנוסף, צירופו של רוקאביצה תלוי בשחרורו של בן שהר, שמחזיק בחוזה לעונה נוספת ומעוניין להישאר.

בתוך כך, נערכה פרידה מרגשת ממנכ"ל המועדון היוצא, אסף בן דב, שליווה במשך שש שנותיו במועדון את מחלקת הנוער בצורה צמודה ביותר. ילדי המחלקה הכינו לאסף סרטון פרידה מיוחד ומרגש.