הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

על סף פיצוץ? הסכסוך בין רפואה לבוקסנבוים

קוסטיקה או דמארי: אי הסכמה בקשר לזהות עוזר המאמן בהפועל. הסיפור המלא

רז זהבי
רז זהבי  28.05.22 - 17:19

קובי רפואה ועומר בוקסנבוים מסוכסכים סביב סוגיית עוזר המאמן, ובעלי הפועל תל אביב שרון ניסנוב יחזור לישראל מיד לאחר גמר ליגת האלופות בניסיון למצוא פתרון מהיר לכך. השניים היו תמימי דעים בקשור להדחתו של סלים טועמה, שהיה דומיננטי מאוד וניהל משחקים רבים בזמן הרחקותיהם של ניר קלינגר ורפואה. למרות זאת, יש חילוקי דעות בקשר לזהות מחליפו.

רפואה מעוניין בנמרוד קוסטיקה, יד ימינו ועוזרו בשנים האחרונות שהפך לעוזר הראשון והמוביל מבחינת האימונים והמשחקים. בוקסנבוים, לעומתו, מעוניין בעומר דמארי כעוזר המאמן היחיד והמוביל. דמארי, מהסמלים של הפועל תל אביב, אימן בהצלחה את נערים א' של המועדון.

הבעלים שרון ניסנוב התייחס: "רק המנהל המקצועי יחליט מי יהיה עוזר המאמן. הבאנו מנהל מקצועי כדי לתת לו לעבוד, אני בטוח שרפואה לא ישבור כלים על ההחלטה". רפואה עצמו לא חושב כך, ויודע שאם קוסטיקה לא נשאר הוא יהיה מבודד לחלוטין, בלי אנשי אמון. מצידו של בוקסנבוים לא מדובר במשחקי שליטה בלבד, הוא מאמין בדמארי כאיש מקצוע איכותי שיכול לסייע יותר מקוסטיקה.

אופציה אחרת היא שילוב בין השניים, גם דמארי וגם קוסטיקה. אם אכן ילכו עליה היחיד שיפגע הוא סלים טועמה. הפועל תל אביב מתמודדת עם קשיים כלכליים, ולכן הדובר ארז נעמן ומאמן השוערים ניר דוידוביץ' שימשו ביחד כמנהלי הקבוצה.

לאחר הדחתו מתפקיד עוזר המאמן, טועמה עשוי לשמש כמנהל הקבוצה ולהשאר במערכת. במציאות הכלכלית של הפועל תל אביב, הקבוצה לא יכולה להרשות לעצמה ספסל ארוך בדמות טועמה, דמארי, קוסטיקה ודוידוביץ' ביחד. זה לוקסוס תקציבי שגדול על המועדון, וניסנוב מעדיף להשקיע את כספי המועדון בשחקני חיזוק.

לנוכח עמדתו של ניסנוב, בוקסנבוים ודמארי יכולים להיות רגועים. לכן לא מן הנמנע שנראה פיצוץ בגזרת רפואה, ששיגר אותות מצוקה השבוע. שינוי בעמדתו של ניסנוב או כל פשרה אחרת יכולה לסכן את מעמדו של דמארי, ובוקסנבוים לא יעבור על כך לסדר היום. לא בטוח שקובי רפואה ובוקסנבוים יפתחו את העונה הקרובה באותו מועדון.