הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

קווים מקבילים: היחסים המורכבים בין איביץ' לפריצה

לפני החיבור המחודש (אולי) במכבי ת"א, זמן לחזור לפעם הקודמת שבה המאמן והחלוץ היו באותה קבוצה. מההחלטה להביאו לצרעות ועד הרומן הקצר, והבלתי מוצלח, בווטפורד. מה לא עבד בשילוב בין השניים? הסיפור המלא

אבישי סלע
אבישי סלע  14.06.22 - 16:32

מכבי תל אביב נמצאת, כך נראה, בעיצומו של שינוי גדול: אחרי שנתיים בהם היו רחוקים (יחסית) מהתהילה, במועדון חיפשו לחזור לתקופה הווינרית - והחזירו לתפקיד המאמן את ולדימיר איביץ'. המאמן הסרבי, שעבר שנתיים לא קלות בעצמו, יחל עכשיו את העבודה הקשה - שבסיומה המועדון, כך מקווים שם, יוכל לחזור ולהתמודד על תואר האליפות.

ואחד מסימני השאלה של הסרבי נוגע לחלק הקדמי - ג'ורג'ה יובאנוביץ', כולם יודעים, הוא חלוץ העתיד. בגיל 23 ואחרי חצי עונת בכורה מוצלחת למדי, הסרבי הצעיר אמור להיות הפנים של המועדון בשנים הבאות - אולי חלק מהקבוצה הגדולה הבאה. הצהובים עדיין ממתינים להחלטה של ערן זהבי, אבל בתווך עומד לו חלוץ אחד שהביא בעונה שעברה את כל הקבלות האפשריות: סטיפה פריצה.

בעונה שעברה, הוא כבש 15 שערי ליגה ו-17 בסך הכל (היו לו עוד שניים בקונפרנס ליג). אף שחקן במכבי לא כבש יותר ממנו, ורק שחקן אחד בכל הליגה הבקיע יותר - עומר אצילי, מהאלופה מכבי חיפה. ועדיין, נדמה שהמשך הדרך שלו עומד בסימן שאלה: פריצה עדיין נמצא בסטטוס של השאלה, וכעת מכבי ואיביץ' יצטרכו להחליט מה לעשות הלאה.

כדי לנסות ולהבין מה עשוי לקרות ביחסים בין השניים, והאם איביץ' באמת יאמין בחלוץ הקרואטי - צריך לחזור לצלע השלישית במשולש הזה. הקבוצה הקודמת שבה פריצה ואיביץ' היו יחד - וכאן אנחנו צריכים לחזור לרומן הקצר של איביץ' עם ווטפורד. כזכור, בקיץ 2020 אחרי השנתיים הנהדרות בתל אביב, הסרבי חיפש לעלות מדרגה וקיבל לידיו את הקבוצה שירדה מהפרמייר ליג. אחת הרכישות שלו היתה פריצה, שהגיע מאודינזה לאחר כמה שנות השאלה, בין היתר בפרוסינונה, מוסקרון וקסימפאשה.

אלא שהאידיליה לכאורה נגמרה יחסית מהר. פריצה אמנם הרשים את האוהדים, אבל איביץ' לא ממש התרשם בעצמו: למרות שזה היה אידיאלי מבחינה טקטית, הוא העדיף לשחק עם חלוץ אחד - ולא עם פריצה וטרוי דיני יחד. הדבר גרם לקצר עם הקהל, שרצה לראות את הקרואטי על המגרש. לאחר שבמשחק מול האדרספילד, איביץ' בחר לפתוח עם אנדרה גריי על חשבונו של פריצה, אחד מהם צייץ: "קיוויתי שפריצה סוף סוף ישחק, אבל למה לטרוח?". "לפעמים נראה לי שאיביץ' בוחר 10 שמות של שחקני שדה מתוך כובע", אמר אוהד אחר בטוויטר.

היו גם נסיבות מקלות - פריצה סבל מפציעה וגם חלה בקורונה בדרך, אבל בשורה התחתונה הוא לא היה חלק מווטפורד, בזמן הקצר של איביץ' במועדון. היה לו שער אחד ובישול אחד ב-16 הופעות במדי הצרעות, 357 דקות בסך הכל (ממוצע של 22 דקות בכל משחק). אחרי ארבעה חודשים, גם איביץ' סיים את דרכו - בעקבות הסכסוך עם מי שהיה אמור לשחק לצד פריצה, טרוי דיני. עכשיו, אולי, הם יקבלו הזדמנות לשקם את הרומן - ובדרך, גם להצליח הרבה יותר ממה שהיה בלונדון.