הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

אורות ערפל: כך יראה הרכב בית"ר ב-22/23

גרצ'קין מחזיק בהצעות מחו"ל ונחוש לעזוב, דגני צפוי לעבור להפועל חיפה והצעות על שועה וזרגרי יבחנו אם יתקבלו. במקביל, שלושה זרים יצורפו, כשישראלי וצור מועמדים להגיע בין הקורות

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  25.06.22 - 14:00

בעוד עתידה של בית"ר ירושלים לוט בערפל, בצוות המקצועי מנסים לשמור על שגרה ככל הניתן ומתכוננים לעונה הבאה בתקציב מינימום בליגת העל. בזמן שזה קורה, זה גם הזמן לנסות ולהציג את תמונת המצב בנוגע לסגל של הקבצה מהבירה.

האופציה על מקסים גרצ'קין אמנם מומשה, אך הוא מחזיק בהצעה מחו"ל, ובדומה לשחקנים אחרים, מעוניין לעזוב. במקביל, גם האופציה על דן עזריה מומשה והוא חלק מרשימת בעלי החוזים הכוללת את אופיר קריאף הקפטן שהתבקש לקצץ, ירדן שועה, גליאופילו פלייטר, אביאל זרגרי, עוזיאל פרדו, נתנאל דלויה, דוד חוג'ה, דוד דגו ורוי דוגה. בכל אופן, במידה ותגיע הצעה על אחד השחקנים, במועדון יקדמו את מכירתו כאשר המועמדים המובילים הם ירדן שועה ואביאל זרגרי. תמיר עדי סיים חוזה, ובמועדון רוצים שימשיך. יהיה מהראשונים שיכנס למו"מ.

מי שצפוי לעזוב הוא אוראל דגני, שמבוקש בהפועל חיפה ועשוי להצטרף לרשימת העוזבים הארוכה הכוללת את איתמר ניצן, ריצ'מונד בואצ'י, קאמסו מארה, מיכאל אוחנה, אורן ביטון, לירן רוטמן ורועי הרמן. בנוסף, בית"ר לא מימשה את האופציה על ניב זריהן ועומר לקאו וכן לא את אופצית הרכישה על עמית כהן וז'וסוואה מחייאס.

בכל אופן, על הקבוצה מהבירה יהיה גם למצוא את השחקנים שיעשו את הדרך ההפוכה ויגיעו למתחם האימונים בבית וגן. במישור הזה, יוסי אבוקסיס קיבל אישור לצרף שלושה זרים בעלות של 120 אלף דולר כל אחד. המאמן צפוי להשתמש בכסף על מנת לצרף בלם ושני שחקני התקפה. חשוב לציין שנכון לעכשיו הקבוצה לא יכולה לצרף שחקנים בשל האיסור של פיפ"א, זאת בעקבות התביעות כנגדה על שחקנים שעזבו, אך במועדון טוענים כי הנושא יוסדר.

במקביל, אבוקסיס צפוי לזמן שחקנים מליגות נמוכות יותר למבחנים וכן לצרף שחקנים מקבוצת הנוער שכמעט וירדה בעונה החולפת לליגה השנייה. המאמן יצטרך לקבל החלטה בעמדת השוער בעקבות עזיבתו של ניצן - דלויה כבר בן 24 ושיחק בסיום העונה, אך בצוות המקצועי טרם החליטו האם לצרף שוער. בקבוצה לא צפויים לפנות לארנסטס שטקוס בשל שכרו ועשויים לצרף שוער בעלות נמוכה יותר כמו איתמר ישראלי או אסף צור.

כך נראה ההרכב המסתמן של בית"ר ירושלים בעונה הקרובה: נתנאל דלויה (שוער ישראלי); מגן ישראלי שיצורף, אופיר קריאף, בלם זר שיצורף, מקסים גרצ'קין; אביאל זרגרי, דן עזריה, תמיר עדי; גליאופילו פלייטר, ירדן שועה ושחקן התקפה זר שיצורף.