הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"אם לא ידעו לכבד את זהבי, זה יגמר רע"

ברקוביץ' ניתח את החזרה של הכוכב למכבי ת"א: "הוא הגיים צ'יינג'ר בשביל לקחת אליפות. הוא לא חזר כי הלך עם הלב, אלא כי לא היו הצעות מספיק טובות". שחקן העבר תהה: "בוא נראה מה יקרה אם איביץ' יוציא אותו בדקה 60 או 70"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  27.06.22 - 10:11

מכבי תל אביב הודיעה אמש (ראשון) על חזרתו של ערן זהבי לקבוצה ונתנה לאוהדיה סיבה גדולה לתקווה בכל הקשור לשאיפות החזרת האליפות. עם זאת, השאלה הגדולה ביותר שנשאלת היא איך ישתלב זהבי בקבוצה תחת ולדימיר איביץ', שלא אימן אותו בקדנציה הקודמת בצהוב. ב"אולפן לילה" אייל ברקוביץ' דיבר על החזרה של הכוכב לישראל.

"אני לא קונה את זה שזהבי הגיע בגלל 'הלב'", התחיל ברקוביץ', "קודם כל זה טוב שהוא הגיע למכבי, זה טוב לכולם. אני טוען שהוא חזר בגלל שלא היו לו הצעות מספיק אטרקטיביות, עם כל הכבוד לבוטאפוגו. אין בעיה לשלוח מסר לאוהדים, אבל אם היה עם "הלב" באמת, זה היה נגמר בשנייה ולא בשלושה חודשים. אם היה מקבל הצעה מאנגליה או ספרד, הוא לא היה פה".

"אני לא אוהב להשוות בין החזרה של ערן לחזרות של שחקנים אחרים. כשהביאו אותי למכבי הייתי מבוגר, כמו גם נמני ורוסו. רביבו הגיע לאשדוד והתייאש אחרי זמן קצר. ערן מגיע למכבי ת"א כדי לקחת אליפות על חשבון מכבי חיפה, יחד עם איביץ'", אמר ברקו.

"זה חיזוק אדיר לכדורגל הישראלי. הוא הגיים ג'יינג'ר בשביל לקחת אליפות", החמיא שחקן העבר, "הוא בן 35 ואחרי שתי פציעות ברכיים ואני לא יודע איך יחזור. הוא לא משחק לבד. אם מכבי תל אביב לא תתחזק בכמה עמדות, במיוחד בהגנה, היא לא תיקח אליפות. היא צריכה יותר משניים - שלושה שחקנים טובים. מכבי ת"א התחילה לבנות את עצמה היום, בשאר הקבוצות התחילו לבנות לפני. מכבי ת"א עדיין לא יודעת האם היא תביא בלם גדול, האם היא תחזיר את דור פרץ ואלי דסה, האם ניר ביטון יצטרף. זה הרבה אם".

על איביץ' אמר: "אין אצל איביץ' כוכבים. בוא נראה אם הוא יוכל להוציא את ערן זהבי בדקה ה-60 ואיך זה יראה. בישראל היו מקרים של שחקנים מעל המועדון: נימני, אוחנה, עטר. אני לא אמרתי שזה עשה רע למועדונים האלה".

ברקוביץ' על עניין החילופים: "מחזור 3-4 דקה 60/70, השלט עולה ומספר 7 יוצא החוצה ומישהו אחר נכנס. משחק אחרי זה אותו דבר. עיתונאי שואל את זהבי מה דעתך ואז מתחיל הבלאגן. אנחנו יודעים איך זה נגמר איתי ועם בניון. בוא נעזור למכבי ת"א ולזהבי. הוא כיבד את המועדון והחליט לחזור. הגיע הזמן שהמאמן והקבוצה יכבדו אותו. מכבי צריכה לזכור את זה. שהוא לא עוד שחקן. אם לא ידעו לעשות את זה? זה יגמר רע מאוד".