הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

קרובה לרכש: קורנו על סף סיכום בחיפה

בכר רוצה לצרף את מגן אוביידו לפני המחנה, זאת כשהאלופה גם תצטרך להגיע להבנות מול קבוצתו בנוגע לדמי ההעברה. פיירו המועמד המועדף לחוד, אך גם אופציית אמבנזה נבדקת

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  27.06.22 - 16:50

מכבי חיפה נמצאת במיני מחנה אימון בישראל, ובינתיים היא רוצה להשלים את בניית הסגל לפני היציאה למחנה האימון בהולנד ברביעי הבא.

לברק בכר יש אמנם מספר מועמדים לעמדת המגן השמאלי, אך נראה שמי שיאייש את העמדה הוא פייר קורנו המחזיק בחוזה לעונה נוספת בריאל אוביידו. למעשה, המשא ומתן עם מגן אוביידו מתקדם והוא נמצא על סף סיכום בקבוצה, כשבמקביל האלופה תצטרך להגיע להבנות עם הקבוצה הספרדית בנוגע לדמי העברה שלו.

במקביל למטרה לצרף מגן זר, חיפה גם כמובן מנסה להנחית חלוץ זר. פרנטדזי פיירו הוא המועמד המוביל, והשיחות עמו נמשכות כבר תקופה ארוכה כאשר מול קבוצתו, גנגאן הגיעו להבנות. עם זאת, החלוץ עצמו מתלבט אם לקחת את ההצעה בשלב מוקדם של הקיץ או להמתין להצעה מליגה בכירה יותר.

במקביל הירוקים בוחנים את אופצית החלוץ מקונגו, גי אמבנזה, השייך לאנטוורפן ומושאל לווידאד המרוקאית. אמבנזה נמצא בכושר נהדר, שכן הליגה המרוקאית משוחקת בשבועות אלה. אמבנזה שותף העונה ב-37 משחקים בכל המסגרות, וכבש בהם 17 שערים והוסיף אליהם 4 בישולים במדי ווידאד, שזכתה בליגת האלופות של אפריקה. בנוסף, הוא שיחק 16 משחקים בנבחרת קונגו, שבהם כבש ארבעה שערים.

עם צירוף שני זרים, מכבי חיפה תשלים את מכסת הזרים שלה לפחות עד אשר עלי מוחמד או דניאל סונדגרן יוכלו להירשם כישראלים. בינתיים, הקבוצה תערוך היום שני אימונים ומחר תפגוש את מכבי נתניה למשחק הכנה. בכר יעניק דקות לשחקנים הצעירים ששבו מהשאלה.

מי שנפרד היום מהקבוצה בפוסט פרידה מרגש הוא גודסוויי דוניו, שכתב בעמוד האינסטגרם שלו: "תודה למכבי חיפה על שנתיים נפלאות. הגעתי לישראל בזמן קשה של קורונה והתרגלתי למציאות בישראל. נאלצנו להתמודד ולשחק ללא הקהל שלנו, ובכל זאת החזרנו את האליפות אחרי 10 שנים. אלו האליופויות הראשונות שלי כשחקן ואני מתרגש מאוד להיות חלק מההיסטוריה. עכישו, אחרי עונה בלתי נשכחת שבה זכינו בשלושה תארים, אין שמח וגאה ממני להיות חלק מהמשפחה הירוקה".