הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"אם ירצו את כנעאן - נמכור ונייצר שחקנים"

מאמן אשדוד ל"5 באוויר": "הגשתי תוכניות לאימון הנבחרת, יודע שהן לא נקראו". על כנעאן: "הוא יודע שהמועדון שלנו בנוי על חילופי דורות. אם יימכר - נייצר עוד שני שחקנים"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  29.06.22 - 16:40

שנתיים וחצי חלפו מאז שרן בן שמעון החל את הקדנציה השנייה של רן בן שמעון במ.ס אשדוד. המאמן בן ה-51, שלפני שנה וחצי האריך את חוזהו במועדון בשלוש וחצי שנים נוספות, התראיין היום (רביעי) לתוכנית "5 באוויר".

בן שמעון פתח בהתייחסות על מועמדותו בעבר לאימון הנבחרת: "בדרך כלל רשימות מועמדים זה משהו שלא יוצא ממנו כלום. פעם אחת בעבר עשיתי טעות שהלכתי לוועדת איתור שאפילו לא קרתה. הכנתי מצגת יפה, חודש של הכנה ותוכניות עבודה ואני יודע שאפילו לא קראו את זה"

מאמן אשדוד דיבר על ההכנות לעונה החדשה: "אין הרבה שחקנים ישראלים כרגע בשוק. גם אלו שקיימים, יש להם הצעות בשווקים חדשים שנפתחו באירופה שלא היו קימיים. השוק ההונגרי, השוק הסלובקי, השוק הפולני. אותם שחקנים שהיו באים לפה פעם הולכים עכשיו לשווקים האלה - שהסיכויים בהם להגיע לאירופה יותר גדול".

"השוק מאוד מוגבל, מתנהלים בדרך הכי טובה שיכולים", סיפר על הקושי בצירוף שחקנים ועל התהליך באשדוד. "אני חושב שבשנה הזאת עברנו תהליך של שריטות בגוף באשדוד. היו שחקנים ששיחקו לא רע העונה והיו קצת נאיבית, אבל הם ההון האנושי שצריך לקחת אותנו קדימה בעונה הקרובה".

בלם העבר התייחס לאליפות של קבוצת הנוער: "כשקבוצת הנוער שלך זוכה באליפות אז יש בה הרבה פוטנציאל. זה לא שמי שזכה בליגה לנוער ישר עולה לליגת העל. אבל אין ספק שבשנתיים-שלוש הקרובות, אלו שזכו באליפות צריכים להתפתח להיות שחקנים בליגת העל. אנחנו עובדים על זה כבר תקופה, עם רשת הרצאות לצעירים"

על עתידו של חמודי כנעאן אמר: "הייתה לי שיחה עם חמודי כנעאן כשהגעתי לפה מקפריסין. הוא יודע שחלק מהדברים שהמועדון בנוי עליו זה החלפת דורות, לייצר שחקנים, למכור ולייצר חדשים. אני יודע איך אשדוד עובדת ואם חמודי ייבחר ויש לו אופק במקום אחר - נמכור ונייצר שניים".

 "לאשדוד יש אינטרס לקדם שחקנים ולתת להם להגיע לשלב הבא שלהם", אמר בן שמעון על הדרך של מ.ס אשדוד. "אשדוד זה מועדון ידוע בזה, יש שיחות גדולות והרבה היותר קל לנו להביא צעירים לפה. כל צעיר שלא מגיע לגדולות רוצה להגיע למחלקת הנוער שלנו".

על העונה האחרונה של אשדוד אמר: "פספסנו את הפלייאוף העליון בגלל חוסר מזל. היינו ב-6 רמות מעל הפועל תל אביב ובגלל טעויות מטומטמות לא הגענו בסוף לפלייאוף. כשאני מאמן את הקבוצה שלי אני מכיר את הנפשות הפועלות. לפי זה אני בוחר את סוג ההישגיות. הייתה לי קבוצה מאוד צעירה שאם הם היו שומעים ממני שאין לי שחקנים טובים וסגל טוב אז היינו מגיעים לתוצאות עגומות".

המאמן שיתף בשאיפות שלו לעתיד: "אימנתי בחיי מועדונים גדולים אך לא קבוצות גדולות. אני צריך, כשיסתיים החוזה שלי כאן, למצוא קבוצה שתתאים לגודל המועדון. עוד לא קרה לי שגם הקבוצה הייתה גדולה וגם המועדון היה גדול. הוכחתי שאני יכול לעשות את זה. עשיתי כבר אליפות עם קבוצה לא עשירה אך עם בעלים עשיר בנפש".