הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

המשטרה לביהמ"ש: אסרו את מכירת בית"ר

בלעדי: מצבו המשפטי של חוגג משפיע. כל סכום ממכירה יעבור למשטרה

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  30.06.22 - 12:13

בלעדי: תפנית חדה בפרשת מכירת בית"ר ירושלים. ערוץ הספורט חושף היום (חמישי) כי יחידת להב 433 של משטרת ישראל שלחה מכתב לכל הגורמים המעורבים בדבר, בו היא תגיש בקשה לדיון דחוף, במסגרתו תבקש לאסור על העברת הקבוצה מידיו של משה חוגג לעמותת האוהדים. זאת, בשל מצבו המשפטי של בעלי הקבוצה. 

המשמעות הדרמטית היא שאם הבקשה תתקבל על ידי בית המשפט, אין כל אפשרות להעביר את הקבוצה לידיים אחרות - מאחר וכל הכספים אמורים להגיע לידי המשטרה. בסביבתו של משה חוגג הבהירו כי המשטרה אינה יכולה למנוע את המכירה, וכי כל סכום שיגיע כתוצאה מהמכירה יועבר רק לבעלי החוב ולא אליו באופן אישי.

"הרינו לחזור ולהביא לידיעתכם", כך נכתב, "כי בהתאם לצו מספר 30901-11-21 של בית משפט השלום בראשון לציון, נאסר על מר משה חוגג ו/או מי מטעמו להעביר את מניות החברה ו/או לבצע כל דיספוזיציה במניות, וכי דבר קיומו של הצו נרשם במרשמי רשם החברות".

"בנוסף, על פי צו מספר 30898/11/21 של בית משפט השלום ראשון לציון, מחויב עו"ד יונגר (הנאמן שמונה לקבוצה ע"י חוגג) למסור למשטרת ישראל מידע בדבר כל עסקה למכירת החברה, ומכוח צו זה יש להעביר למשטרת ישראל כל תמורה שתתקבל בגין עסקת מכירה של החברה כאמור".

"הרינו להודיעכם", סיכמו במכתב, "כי היחידה הארצית לחקירות הונאה של משטרת ישראל הגישה היום בקשה לבית משפט השלום בראשון לציון, כדי לקבוע דיון דחוף, ולאסור על השלמת העסקה למכירת החברה במתכונתה הנוכחית, כדי להבטיח כספים ברי חילוט ו/או למנוע הברחת נכסים, עד להחלטה אחרת של בית המשפט".

כזכור, לפני ארבעה ימים הודיעה עמותת אוהדי בית"ר כי חתמה על טיוטת הסכם עם נאמנו של חוגג, עו"ד יצחק יונגר, כשבתמורה העמותה תצטרך לגייס לא פחות מ-12 מיליון ש"ח, על מנת להשלים את המהלך. נכון לעכשיו, הצליחה העמותה לגייס סכום של 650 אלף ש"ח בלבד. כעת, ככל הנראה, המהלך שהוכרז באופן חגיגי נמצא על סף כישלון.