הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בלם לפני הכל: מה ניר ביטון יתרום למכבי?

האיכויות ששחקן הנבחרת ייתן ומי צריך לשחק לצדו? הדעה של לחמן

אייל לחמן
אייל לחמן  30.06.22 - 14:23

תגיות: ניר ביטון

אני זוכר את ניר ביטון בכדורגל הישראלי לפני היציאה לסלטיק משחק במ.ס אשדוד אצל יוסי מזרחי כפליימייקר, כשמאחוריו היו בן בוטבול ואפה אמברוז. באופן טבעי כשהולכים לליגה יותר קשה, אז התזוזה היא לאחור.

ברגע ששחקן עובר לעמדת הבלם, אין חזרה לעמדת הקשר, לכן אני חושב שהעמדה הטובה ביותר עבור ניר ביטון זה עמדת הבלם ומכבי ת"א תרוויח שליטה מוחלטת במשחק כשהיא תקבל את הבלם הכי טכני בארץ, פרט למיגל ויטור.

לצד ניר ביטון, במכבי ת"א צריכה להביא בלם עם רגל שמאל, שזה מצרך נחשק וקשה להשגה - שהתכונה שלו זה שהוא יהיה טכני מאוד ופיזי, כמו ניר ביטון.

בגלל שהולכים על המנטרה של בלם גבוה וטכני (ניר ביטון) אז צריך להיות מכנה משותף ביניהם, ולהביא תואם ניר ביטון.  דמיינו שני בלמים של 1.90 מ' - ניר ביטון מצד ימין, ובלם זר מצד שמאל עם רגל שמאל ומנהלים את המשחק מאחור. זה נותן למכבי ת"א המון אופציות בהנעת הכדור.

לכן במובן הזה, אם לא ימצאו בלם זר עם רגל שמאל, אז סבוריט יכול להיות האלטרנטיבה לצד ניר ביטון. אם אתם שואלים אותי, סבוריט צריך להמשיך כמגן שמאלי. הסיבה היא שזה יאפשר לאיביץ' בתוך קו ה-4 שלושה שחקנים עם תכונות של בלם, כאלה שמצמצמים למרכז ויחזקו את ההגנה.