הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בין ניסנוב לצ'יבוטרו: מאבק שליטה בהפועל תל אביב

איש העסקים מוכן להשקיע בין 5 ל-6 מיליון שקלים, אך התנאי שלו זה שאיציק ניסנוב יהיה בחוץ. שרון ניסנוב נמצא בין הפטש לסדן. צפו בסיפור המלא מתוך "5 באוויר"

רז זהבי
רז זהבי  30.06.22 - 15:53

צפו בסיפור המלא מתוך "5 באוויר"

המציאות הכלכלית הלא פשוטה ממשיכה להעסיק את בעלי הפועל ת"א, כשברקע כל הזמן נעשים ניסיונות לבצע שינויים במבנה הבעלות.

כרגע מאיר תושב מחזיק ב-50% מהמניות, בעוד האחים ניסנוב מחזיקים ב-32% כאשר יתר 18% שייכים לזאב גרינברג. הפועל ת"א מתמודדת כל העת עם מורכבות כלכלית, וייתכן שהפתרון הוא איש העסקים, עופר צ'יבוטרו. אז מה קורה מאחורי הקלעים ולמה כניסה של צ'יבוטרו לבעלות תהיה קשה? ננסה להסביר.

בשנה שעברה צ'יבוטרו תרם להפועל ת"א שני מיליון ש"ח, מהם צריך להחזיר לו 600 אלף שקלים החל מהחודש הבא. אחד מהאנשים הכי קרובים לאיש העסקים הוא שרון ניסנוב. צ'יבוטרו מוכן להיכנס כבעלים להפועל ת"א כגורם משפיע, ויש גם מי שרואה אותו מעורב יותר. מאיר תושב רוצה שעופר צ'יבוטרו יהיה הנציג שלו ולתת לו 20%, כך שתושב יחזיק ב-30%.

בנוסף, צ'יבוטרו מוכן לרכוש גם את החלק של גרינברג ב-2 מיליון ש"ח, אבל התנאי שלו זה שאיציק ניסנוב יהיה מחוץ למערכת של הפועל ת"א. כך, צ'יבוטרו דורש התניה מפורשת שאיציק ניסנוב לא יהיה חלק מקבלת ההחלטות במערכת.

הסיבה היא שלאחרונה התרחש עימות חריף בין צ'יבוטרו לאיציק ניסנוב, כשהשיא היה בשנה שעברה כשאיציק ניסנוב הוציא את צ'יבוטרו מחדר ההלבשה לאחר עימות קולני, לטענת עדים למתרחש. מאותו רגע, צ'יבוטרו הפחית משמעותית את המעורבות שלו בקבוצה.

במקביל לסכסוך עם איציק ניסנוב, צ'יבוטרו עדיין נותר מאוד קרוב לשרון ניסנוב, אבל הכתובת על הקיר והפועל צריכה עזרה כלכלית מכדי להימנע ממכירת נכסים בולטים, כולל כשרונות העתיד של הכדורגל הישראלי. במצב הנוכחי, המציאות הכלכלית משפיע על המציאות המקצועית, אך צ'יבוטרו מציע פתרון אחר.

מבחינת צ'יבוטרו, אם התנאי שלו יתקיים, הוא ישקיע כ-5-6 מיליון ש"ח בהפועל ת"א, מה שיאפשר לה לשמור על הכשרונות הצעירים שלה, וגם להשתדרג כלכלית. מנגד, שרון ניסנוב באופן טבעי רוצה שאחיו יהיה חלק מהמערכת, ולכן כל נושא המעורבות של צ'יבוטרו בהפועל ת"א תקוע ולא מתקדם לשום מקום.

המפתח לכל הפרשה הזו הוא מאיר תושב, שמאוד רוצה את צ'יבוטרו כגורם משפיע, בעל מניות ומשקיע בהפועל ת"א. האם מאיר תושב יציב תנאי להשקעתו בכך שצ'יבוטרו ייכנס כמשקיע? ימים יגידו, אבל ייתכן שבקרוב מאוד יהיו התפתחויות בהפועל ת"א.

עופר צ'יבוטרו בתגובה לידיעה:"כל דבר שקשור להפועל ת"א יעשה אך ורק בתאום מלא ובברכת דרך משרון  ניסנוב חברי הטוב.החברות עם שרון חשובה לי מאוד".

מקורב מאוד לשרון ניסנוב הוסיף: "אין שום סיכוי ששרון יפגע באיציק ולכן בשלב זה שרון יעדיף לשמור על שלמות המשפחה מעוד כסף להפועל תל אביב וזאת למרות שהוא אוהב מאוד את עופר ומתייעץ איתו על הרבה דברים שקשורים בהפועל ת"א".

תגובת הפועל תל אביב: "עופר צ'יבוטרו אכן חבר שלי", אמר הבעלים שרון ניסנוב, "הוא לא תרם כספים להפועל תל אביב - ולא היה אמור להיות בעלים של המועדון, אלא עזר תזרימית בסך מיליון שקלים - ומקבל את כספו בחזרה מהמועדון".