הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

רשמית: ניר ביטון חתם במכבי תל אביב

הצהובים הודיעו על חזרתו של הישראלי המעוטר בכל הזמנים לישראל אחרי שנים ארוכות ומוצלחות בסקוטלנד. בכך ביטון מצטרף לערן זהבי וליוריק ואן אובריים אצל ולאדן איביץ' בקריית שלום

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  02.07.22 - 10:14

אחד הישראלים המעוטרים בכל הזמנים, ניר ביטון, הוא שחקנה של מכבי תל אביב. לאחר שנחשף כאן בערוץ הספורט על כך שביטון רוצה לחזור לישראל, היום (שבת) הצהובים הודיעו באופן רשמי על החתמתו. בכך ביטון מצטרף ליוריק ואן אובריים ולערן זהבי בתור הרכש השלישי בעידן ולאדן איביץ'.

ביטון גדל במ.ס. אשדוד וערך את הופעת הבכורה שלו באפריל 2009. ארבע שנים הוא שיחק במדי הקבוצה מעיר הנמל, כשבקיץ 2012 הוא זומן ליטול חלק במחנה האימונים של מנצ'סטר סיטי, שזכתה אז באליפות אנגליה. ללא רישיון עבודה, הניסיון כשל. באוגוסט 2013 הוא מצא את התחנה הבאה שלו - סלטיק. לאורך השנים, ביטון גם הפך לחלק משמעותי בנבחרת ישראל. היו לו 15 הופעות בנבחרת הנוער ועוד 22 בנבחרת עד גיל 21. לואיס פרננדס היה המאמן שזימן אותו לראשונה, ומאז היו לו 39 הופעות ושלושה שערים במדים הלאומיים.

הקשר זכה עם סלטיק ב-18 תארים (8 אליפויות, 4 גביעים, 6 גביעי ליגה) ולמעשה, לאחר הכתרת סלטיק כאלופת סקוטלנד לעונת 21/22, ביטון עקף את אלון חרזי ואריק בנאדו, שניהם עם 17 כ"א (אליפות, גביע וגביע הטוטו) ופרשו לפני כעשור בעוד ביטון רק בן 30. בשקט יחסי, הקריירה של ביטון הפכה לאחת הקריירות המרשימות ביותר של כדורגלן ישראלי בחו"ל.