הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

גלוך יבקש ממכבי ת"א: "אל תעמדו בדרכי"

כוכב נבחרת הנוער רוצה ללכת קדימה: הקשר בוחן אפשרות לדחות את שירותו הצבאי, וייפגש עם ראשי הצהובים עם חזרתם לארץ. מיץ' גולדהאר צפוי לדרוש 7 מיליון יורו על השחקן

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  03.07.22 - 06:11

אחרי הקמפיין הנהדר באליפות אירופה עד גיל 19, במכבי תל אביב יודעים שיהיה קשה מאוד להשאיר את אוסקר גלוך לעונה נוספת במועדון. הקשר בן ה-18 ינחת היום (ראשון) בישראל, יחד עם נבחרת הנוער, ובסביבתו כבר מסתכלים קדימה. אנשיו של גלוך כבר עומלים על דחיית השירות הצבאי, במסגרת "חוק בן שהר", על מנת שיוכל לצאת כבר עכשיו לחו"ל.

כזכור, "חוק בן שהר" שנקרא על שמו של החלוץ ועבר בשנת 2008 מאפשר למועמדים לשירות צבאי שהוכרו על ידי הצבא והומלצו על ידי משרד התרבות והספורט כ"עילויים" (כאלה שהם בעלי הצטיינות יתרה בספורט, מוזיקה ומחול) לדחות את השירות הצבאי לתקופה של שנה אחת בכל פעם, מה שיאפשר לספורטאים - בהם כדורגלנים - לשחק בחוץ לארץ.

בינתיים הפניות לעבר גלוך, כצפוי, לא מפסיקות לזרום, וברור לכל הצדדים בסביבתו של גלוך - הן לסוכנו שחר גרינברג, הן לאביו של אוסקר מקסים, והן לאוסקר עצמו שהם לא היו רוצים להעביר שנה נוספת בישראל. עם חזרתה של מכבי תל אביב לארץ, גלוך צפוי לבקש מהמועדון שלא לעמוד בדרכו.

במועדון ממתינים להצעות רשמיות, שיבואו בחשבון על ידי הבעלים מיץ' גולדהאר. ההערכה היא שאיש העסקים הקנדי צפוי לדרוש סכום של 7 מיליון יורו על הקשר, שמתפתח לאחד הכשרונות הבולטים של הכדורגל הישראלי בשנים האחרונות.