הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"אנשים בב"ש לא רוצים בטובת הקבוצה. ברדה רצה אותי, מישהו אחר לא"

אחרי שנפרד מבירת הנגב, דנילו אספרייה בראיון בלעדי: התדמית שלו ("אמרו שאני בליין, הייתי בת"א אולי עשר פעמים ב-10 חודשים"), השופטים ("הכי גרועים שראיתי בחיי, תמיד בצד של מכבי חיפה"), אצילי ("כשהוא התגרה לא עשו לו כלום") וגם המועדון שעזב ("אי אפשר לבנות קבוצה חדשה, ולקוות שהמאמן יסדר")

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  03.07.22 - 18:51

הוא אמנם שיחק רק עונה אחת במדי הקבוצה, אבל דנילו אספרייה הותיר רושם לא קטן על הפועל באר שבע: הקשר הקולומביאני קיבל את ההודעה שהאופציה עליו לא מומשה, ויחפש לעצמו את התחנה הבאה - אבל הזדהה מאוד עם הקבוצה בה שיחק. עכשיו הוא מדבר בראיון מיוחד לערוץ הספורט.

אחרי עשרה חודשים בהפועל ב"ש הודיעו לדנילו אספרייה שהוחלט לא לממש את האופציה איתו. הקולומביאני היה משוכנע שהדברים ייראו אחרת. הוא נהנה בישראל, היה לו קשר טוב עם הקהל ובשיחה מביתו בקולומביה הוא מנסה להבין מה לא הסתדר בדרך ולא כל כך יודע מי נתן את ההוראה.

"מוזר מאוד בשבילי שהוחלט שלא אשאר", הוא אומר, "זכינו בגביע, אליניב ברדה שמבחינתי עד היום הוא כמו אבא שני, היה שמח ממני".

אז מה קרה?
"היתה לי שיחה עם ברדה, ובהתחלה אמרו שהמשכורת שלי גבוהה מדי. אמרתי שכסף לא חשוב עבורי. שיחקתי שנים בערב הסעודית והרווחתי טוב. לא היה אכפת לי כמה כסף ייתנו לי, רק רציתי להמשיך בב"ש. אני יודע שברדה ניסה שאשאר אבל ההחלטה היתה של מישהו במועדון".

מי?
"לא יודע מי לא רצה אותי אבל אני יודע שברדה רצה. לא אמרו לי למה אני לא נשאר".

לא ניסית לדבר עם בעלת הבית, אלונה ברקת?
"כשאני משחק בקבוצה אני מדבר רק עם המאמן, ולא מדבר עם ההנהלה או הנשיא. מבחינתי הבוס הוא המאמן וכל דבר אני אומר לו".

בטח שמעת שאמרו שמבחינת נתונים כמו GPS, אתה לא מצטיין.
"לאף אחד לא אכפת מה-GPS. או שאתה שחקן טוב, או שאתה שחקן לא טוב. אתה יכול לרוץ 20 קילומטר במשחק ולא לדעת לתת פס. שיחקתי המון משחקים אז אם לא הייתי רץ לא היו נותנים לי לשחק. זאת לא הפעם הראשונה שאני שומע את זה. אני יודע שאמרו בתוך המועדון שאני לא רץ מספיק וזה טיפשי לחלוטין, זה כמו שאמרו שאני בליין".

וזה גם שטויות?
"לא הפסדתי אימון אחד בב"ש, לא היו לי בעיות עם אוהדים שאהבו אותי, לא ראו אותי מבלה אף פעם, הייתי בתל אביב בעשרה חודשים אולי עשר פעמים. רוב הזמן נשארתי בבית לבד. יש אנשים בב"ש שלא רוצים טוב עבור הקבוצה".

שחקנים?
"לא אגיד מי. כולם ראו כמה אני מחובר למועדון ואוהב את המועדון ובגלל זה אני עצבני על שלא נשארתי. ניסיתי לעשות את המיטב עבור המועדון ולא עשיתי שום בעיה. אני מקווה שיום אחד אוכל לחזור לישראל".

מצטער על הכרטיס האדום מול מכבי חיפה?
"זה האדום הראשון בקריירה שלי. ראיתי את הוידאו הזה הרבה פעמים ואני אומר לך חד משמעית, השופטים בישראל הכי גרועים שראיתי בחיי והם כל הזמן הם נגד באר שבע, תמיד בצד של מכבי חיפה. אצילי? הוא מלוכלך. כשהוא התגרה לא עשו לו כלום".

מה יש להם נגדם?
"לא יודע. זה לא משחק אחד, זה הרבה משחקים. זה נראה כאילו הם רוצים ללכת נגד באר שבע ובעד קבוצות אחרות. אולי עשיתי טעות במקרה הזה אבל אני לא חושב שהגיע לי כרטיס אדום".

הצלחת להבין למה כל המשחקים שלכם נגד מכבי חיפה היו טעונים?
"כל משחק בינינו היה כמעט כרטיס אדום או לנו או להם. זה כמו דרבי, יש מתיחות בין שתי הקבוצות האלה. במשחק בב"ש הכרטיס האדום למכבי חיפה הרס אתה משחק וגם כשאני קיבלתי אדום זה הרס את המשחק. שופטים לא מבינים את הסיטואציה, כולם רוצים לנצח ושופטים לא נתנו לשחק".

איך אתה רואה את המאבק על האליפות?
"כשהגעתי לישראל, ידעתי רק על מכבי ת"א שהוא אחד המועדונים הכי גדולים בארץ. בעונה הזו הם יהיו טובים יותר כי הם התחזקו בצורה משמעותית, אבל בברדה יש משהו מיוחד וב"ש כמו גם מכבי חיפה יכולה לקחת אליפות".

בינתיים באר שבע החתימה את תומר חמד, עוד שחקן עם רזומה טוב ומנוסה אבל מבוגר.
"גיל ותעודת זהות זה לא מה שחשוב. אם יש לך שחקן בן 22 או שחקן בן 35 והוא משחק טוב, אז מה זה חשוב? הכי חשוב זה לשחק טוב. הבעיה בבאר שבע היא שהם לא ממשיכים עם אותם שחקנים, שכל הזמן מחפשים לעשות שינויים וזה גורם לחוסר יציבות. אתה לא יכול לבנות קבוצה חדשה כל שנה, ואז לקוות שהמאמן יסדר את זה במגרש. זה לא עובד. זה לוקח יותר זמן".

את אהבת הקהל אליך אי אפשר יהיה לקחת לך.
"שיחקתי בהרבה מקומות ובשבילי האוהדים של באר שבע הם הכי טובים בעולם, הכי טובים ששיחקתי בשבילם. תמכו בי כל הזמן גם ברגעים פחות טובים כיבדו אותי ואני אתגעגע אליהם מאוד".

מי לדעתך השחקן שיכול להגיע הכי רחוק?
"בשבילי, רותם חטואל. יש לו איכויות מעולות והוא צעיר. אם הוא יתרכז בקריירה שלו יותר הוא יכול להגיע רחוק. זה שחקן העתיד של הפועל ב"ש. הוא נהנה מהחיים וזה בא לידי ביטוי במגרש. רמזי ספורי גם שחקן מדהים שמהר מאוד יעבור לשחק באירופה. יש לו בעיטה הכי טובה בישראל ולדעתי אחד השחקנים הטובים שיכול להביא את האיכויות שלו לליגה בכירה הרבה יותר".

ושחקן שהכי הרשים אותך מחוץ לב"ש?
"מבחינתי, אבו פאני הוא השחקן הכי טוב בקבוצות האחרות".

קיבלת הצעות מקבוצות אחרות?
"אין לי הצעות מישראל. אם יהיו הצעות אז אשקול אותם, למה לא? אני אוהב את המדינה. היתה לי הצעה מאירופה שירדה מהפרק ואני מאמין שבתוך שבועיים אדע לאן מועדות פניי".