הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ליגת העל תקטן? התכנית שתבצע מהפכה בכדורגל הישראלי

חשיפת ערוץ הספורט: הצלחת נבחרת הנוער גרמה לשינוי. מאחורי הקלעים מכינים תוכנית, החל מעונת 2023/24, שתכלול את צמצום הליגות, הקמת ליגת פיתוח בשיתוף המנהלת ומתן תקציבים נוספים

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  04.07.22 - 11:10

ההצלחה של נבחרת הנוער משפיעה. בהתאחדות לכדורגל בוחנים אפשרות להקים, החל מהעונה הבאה, ליגת פיתוח של שחקנים עד גיל 23. על פי אותה תכנית, ליגה זו תהיה הליגה השלישית בישראל ושתי הליגות המקצועניות יקטנו בהדרגה: ליגת העל תמנה 12 קבוצות, ולא 14 בדומה למצב כיום, בעוד הליגה הלאומית תקטן מ-16 ל-14.

בשיחות שהתנהלו לאחרונה בנושא היו מעורבים אנשי משרד הספורט שיצטרכו לסייע כלכלית, אנשי ההתאחדות, גורמים במנהלת ונציגי הקבוצות השונות. ליגת הפיתוח תהיה של הקבוצות המקצועניות בלבד.

מטרת הליגה, כמו במדינות נוספות, היא לאפשר ניסיון לשחקנים שלא משחקים באופן קבוע וגם כדי לשקם קבוצות. בעקבות המחסור במגרשים, המשחקים ייערכו במגרשי האימון או במתחמים בהם מתאמנות הקבוצות, כמו בית וגן או קריית שלום.

כל הצדדים מבינים שליגה כזאת תוכל לשפר את השחקנים הצעירים. חלקם 'נעלמים' בדרך ומגיעים למצב בו שחקנים זרים מועדפים על פניהם. בהתאחדות מקווים שדרך ליגה כזו תוכלנה הקבוצות לקבל תקציבים נוספים, מה שימנע נשירה של שחקנים בעלי פוטנציאל.