הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

התכנית: כך בית"ר ירושלים תוכל לפתוח עונה

בניית תקציב מינימום, פריסת החובות והכנסות מעסקאות מאולתרות על שחקנים הם רק חלק מהפעולות שבתכנון. המכשול: חוגג יצטרך להעביר 4-5 מיליון ש"ח. מה מתרחש מאחורי הקלעים?

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  05.07.22 - 11:37

בית"ר ירושלים מתקרבת ל"מאני טיים". הבקרה התקציבית דורשת מהקבוצה מהבירה לספק בהקדם מסמכים שיעידו שיש ביכולתה להעביר את הקבוצה בבקרה וכן לספק בטוחות.

בית"ר ירושלים, כמו גם יתר הקבוצות, תקבל שבעה מיליון ש"ח מזכויות שידור והטוטו - אך במועדון וגם בבקרה מבינים שבמצב הנוכחי, ההכנסות ממכירת כרטיסים, מנויים ומרצ'נדייז ירדו.

מלבד זאת, על המועדון להתחיל במחיקת החובות - שעומדים על סכום שנע בין 25-33 מיליון ש"ח. בבקרה דורשים שלפחות שליש מהסכום יכוסה העונה. על פי ההערכות, משה חוגג יצטרך לספק 4-5 מיליון ש"ח העונה או לחילופין, על המועדון לגייס את הסכום הזה על מנת לפתוח את העונה וכן להשיג בטוחות.

במועדון טוענים שיש ברשותם את הכלים לעשות זאת. גורם במועדון אמר לערוץ הספורט: "בית"ר ירושלים זה מועדון ענק, אנשים רוצים להיות חלק ממנו, אנחנו מקבלים כל הזמן פניות מספונסרים".

בינתיים, חוגג, באמצעות הנאמן עו"ד יצחק יונגר, מחפש פתרונות. כך נוצר הקשר מול מכבי חיפה עם ההצעה למכור את אביאל זרגרי תמורת מחיקת החוב על ירדן שועה והשאלתו חזרה לבירה. מהלך כזה יצמצם את החובות בכ-3 מיליון ש"ח ולא יוביל לפגיעה מקצועית, מה עוד שכרגע יהיה קשה לייצר הצעה כזו על הקשר הצעיר.

אופציה נוספת היא מכירתו של ירדן שועה. סוכנו, דודו דהאן, מחפש קבוצה מעבר לים. במועדון אישרו שיש לו הצעה, כאשר לודוגורץ הבולגרית וקבוצה בכירה מיוון מעוניינות בו. במידה שיימכר, יהיה זה ב-1.4 מיליון יורו כפי שנרכש.

עו"ד יונגר פועל גם לפריסת החובות ונמצא בקשר ישיר עם אותם גורמים. כך למשל נמחק החוב לאנטואן קונטה, מה שיאפשר לקבוצה להחתים שחקנים. בבית"ר ירושלים יבצעו תעדוף וינסו להגיע להבנות, כאשר הם בטוחים שניתן לעמוד באותם חובות גם אם לא יבוא רוכש.

בתוך כך, עו"ד יונגר היה בקשר עם מספר משקיעים פוטנציאליים, אך בשל החובות הרבים, אין כרגע אינטרס למשקיע לקחת את הקבוצה עם החובות. מספר אנשי עסקים ממתינים להתפתחויות, כאשר אם החובות יהיו נמוכים יותר ייתכן והם יכנסו לתמונה. כרגע, עמותת האוהדים רחוקה מהיעד שהציבה לעצמה וככל שחולף הזמן הסיכויים של הקבוצה לעבור לידי האוהדים קטן.

עוד לא ברור האם חוגג יסכים להכניס את היד לכיס, אך בבית"ר טוענים כי יש בידיהם פתרונות. בכל מקרה, במועדון סבורים שבבקרה יעניקו להם את הזמן הדרוש על מנת לטפל בנושא. גורם בבית"ר ירושלים העביר מסר: "הקבוצה תשחק בליגת העל, התקציב אמנם יהיה מהנמוכים בליגה, אך עו"ד יונגר עובד שעות נוספות להוציא את בית"ר לדרך חדשה ולהבריא את המועדון".