הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

עומס ביציאה ממירלו: כאב הראש של ולדימיר איביץ'

לצד הציפייה לחיזוק, המאמן מבין שהוא צריך לדלל את הסגל ("ייאמר לזכותו שהוא לא מערבב"). המסר לגויאגון, סימן השאלה מעל קובאס והבאנקרים. על ההחלטות שמחכות למכבי ת"א

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  07.07.22 - 09:52

(תמונה: באדיבות האתר הרשמי של מכבי ת"א)

מכבי ת"א חזרה הלילה (בין שלישי לרביעי) ממחנה האימונים במירלו ומילות הסיכום של ולדימיר איביץ' הבהירו כי הוא עדיין מצפה לחיזוק. "צריכים להשתפר בכל האספקטים של המשחק. יש הרבה דברים לעשות את המשחקים באירופה", אמר לאתר הרשמי.

איביץ' יוצא עם לא מעט סימנים חיוביים מהמחנה. ניר ביטון וערן זהבי מגבירים אימונים, מתן חוזז, אותו הוא מאוד אוהב, חתם ויצטרף לחבריו וגם הפציעה של דן גלזר בשריר האחורי אינה חמורה. יחד עם זאת, לצד שחקני רכש כמו בלם ושחקן כנף שצפויים להגיע, יש גם כאלו שיצטרכו לעזוב.

בשנתיים בהן אימן איביץ' את מכבי ת"א, לא היה לו סגל כל כך עמוס, בטח בקישור, לנוכח העובדה שגם שרן ייני וגם ניר ביטון יכולים למלא כמה תפקידים. המאמן, שאוהב רוטציה ונוטה לפעמים לשחק גם עם שלושה בלמים, מבין שבשיטה הזו העומס יהיה עוד יותר גדול ושחקנים בכירים, אולי אפילו כאלו שחתמו רק עכשיו כמו חוזז, שרן ייני ואבי ריקן, ימצאו את עצמם לעיתים גם ביציע.

בשיחות סגורות איביץ' הבהיר כי כבר קיבל החלטות ואף שוחח עם מספר שחקנים במחנה על מעמדם. "ייאמר לזכותו שהוא לא מערבב, אלא אומר הכל בפנים", העיד אחד השחקנים.

אחד מאותם שחקנים שצפוי לעזוב הוא נדב נידם, שכבר סיכם את תנאיו בהפועל ירושלים ומחכה לאישור כדי לעבור בהשאלה ויש גם את בר כהן כבר הושאל לבית"ר ירושלים ורונן חנצ'יס מחוזר על ידי נס ציונה, כמו גם עידו שחר.

מעבר לכך, המנהל המקצועי של הפועל ירושלים, שי אהרון, שוחח עם ברק יצחקי וביקש לשאול שוב את אדוארדו גררו, בעוד ברנדלי קובאס נמצא בסימן שאלה. במכבי ת"א מבינים שגם אם ההולנדי ישוחרר לקבוצה בחו"ל, הצהובים יצטרכו להשלים חלק משכרו. אם קובאס יישאר, איילון אלמוג, שזכה לקרדיט מאיביץ' בקדנציה הקודמת, עשוי לבקש לצאת כדי לקבל דקות משחק משמעותיות יותר.

הבעיה הגדולה תהיה השחקן שמתחת לחלוץ, והסוגייה תעלה לדיון עוד יותר אם אוסקר גלוך לא ימצא קבוצה. גלוך, דן ביטון ופארפה גויאגון מרגישים נוח יותר רק בעמדה הזו ובמחנה ניסה איביץ' את גויאגון באגף, אולי גם כדי להעביר לו מסר שיתרגל לתפקיד חדש. אחד מהשלושה בטוח יפתח, וגם אייל גולסה ויוריס ואן אובריים הם סוג של באנקר. המשמעות - שחקנים ששיחקו באופן קבוע אצל מלאדן קרסטאיץ', כמו דן גלזר או גבי קניקובסקי, עשויים לפתוח את העונה על הספסל.