הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"סיכוי גבוה שבית"ר ירושלים תשחק בליגת העל"

עו"ד יפתח אבן עזרא התארח באולפן חדשות הספורט וסיפר על מצבה של הקבוצה מהבירה מול הבקרה, הבדיקה שתתבצע, באיזה דרישות היא תצטרך לעמוד, ומה ההיתכנות לכך. צפו בהסבר המלא

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  07.07.22 - 11:10

כשמצבה מסובך במיוחד, בית"ר ירושלים תצטרך להתייצב בבקרה התקציבית עד יום ראשון הקרוב להסדרת התקציב לעונה הקרובה, ועו"ד יפתח אבן עזרא הגיע לאולפן חדשות הספורט ושפך אור על מצב הקבוצה: "בית"ר מוגדרת היום כקבוצה בסיכון - קבוצה שיש אפשרות שלא תעמוד בתקציב שתגיש לבקרה ואולי לא תסיים את העונה. לכן, הבקרה הזמינה אותה לפני כל הקבוצות האחרות, כדי לבדוק היתכנות תאורטית שתוכל לעמוד בתקציב המינימום ובדרישות הבקרה".

ומהן אותן דרישות? "צריך להפחית בשליש את החובות שמופיעים בדו"חות הכספיים. אם הבקרה תהיה סבורה ביום ראשון שיש היתכנות מעשית שבית"ר תצליח להעמיד תקציב מינימום כדי לעמוד בדרישות היא תמשיך את המסלול איתה והיא תאשר אותה יחד עם יתר הקבוצות. היא עושה את זה בשלב כזה כיאם היא תחשוב אחרת, קבוצה אחרת צריכה להתכונן כדי לשחק במקומה בליגת העל. רוב הקבוצות צריכות להתייצב בבקרה בסוף יולי".

אבן עזרא הסביר איך הבקרה בוחנת את המצב: "היא רואה את מקורות התקציב ואם יש פתרונות לחובות. התקנון מאפשר לקבוצות לא לעמוד בשליש אם הן מצליחות לפרוס את החובות להרבה שנים קדימה, וממה שאני יודע זאת התוכנית. בית"ר לא קבוצה רגילה בכדורגל הישראלי ויודעת להביא הכנסות שקבוצות אחרות פחות יודעות. ולכן לדעתי הסיכוי שבית"ר תצליח לעמוד בתקציב שכר שחקנים מינימלי הוא יחסית גבוה".

"הבקרה מגיעה מנקודת מוצא חשדנית מאוד", הבהיר אבן עזרא. "אני לא זוכר מקרה שהרשות מיוזמתה נתנה אורכה, מי שרוצה פונה בדרך כלל לגופים השיפוטיים של ההתאחדות ואם לא אז לבתי משפט. אבל בסופו של דבר הבקרה באה מנקודת מבט מאוד חשדנית ובצדק, אבל אם היא תראה שיש היתכנות, ההעדפה היא שקבוצה שצריכה לשחק מבחינה ספורטיבית בליגת העל תעשה את זה".

"החובות של בית"ר משמעותיים, על מנת לעמוד בדרישת השליש היא תצטרך לעבוד מאוד קשה. יש גם בעיות אובייקטיות עם חוגג עצמו, אבל אני מאמין שיצליחו לעמוד בזה. בשלב יותר מאוחר, ייתכן ניסיון נוסף למכור את הזכויות של בית"ר לעמותה ואני חושב שיש לזה סיכוי לא רע. חוגג מאוד רוצה למכור את הזכויות שלו והעמותה רוצה לקבל, ובקרוב המקרים זה גם קורה. גורמים בעלי עוצמה עובדים מאחורי הקלעים כדי שהדבר הזה יקרה. בעלי ממון ובעלי השפעה".

ומה עו"ד אבן עזרא סבור שיקרה? "אני חושב שזה יהיה קשה, אבל בסופו של דבר בית"ר ירושלים, בתקציב יחסית מצומצם, תשחק בליגת העל ויש להניח שהיא לא תתחרה על האליפות בעונה הקרובה".