הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

עסקת קארצב בסכנה? הבעיות שמונעות חתימה

הסנקציות, דרישת דינמו מוסקבה והסיכוי שהליגה תעצר. עתיד קשר נתניה בערפל

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  04.08.22 - 07:56

אחרי שכבר סיכמו על מכירת עדן קארצב תמורת 2.6 מיליון יורו התגלו הבוקר (חמישי) בעיות שעשויות לטרפד את המעבר היוקרתי ובנתניה דנים בניהול הסיכונים שעומד על הפרק.

הראשונה נוגעת לכך שרק חלק מהבנקים רשאים להעביר כספים מחוץ למדינה בשל סנקציות שהוטלו על רוסיה במערכת 'הסויפט' ולא ברור אם דינמו מוסקבה תהיה מוכנה לעבוד עם הבנקים האלו. מערכת 'הסויפט' היא מסלקה בינלאומית דרכה עובר מידע בין מוסדות פיננסים שונים.

הבעיה השנייה היא שהרוסים דורשים לקבל את רוב הכסף חזרה אם המלחמה מול אוקראינה תסלים ותוביל לעצירת הליגה העונה. בעיה נוספת היא שהרוסים ביקשו להעביר את הסכום בשני תשלומים ובנתניה סירבו מחשש הגיוני שבו התשלום השני לא ישולם והרי אופ"א, שמחרימה את הקבוצות הרוסיות ממשחקים באירופה, לא תוכל במקרה כזה לדוגמה להטיל עליהם סנקציות של הרחקה אם לא ישולם החוב.

בשל כך, בנתניה העבירו מסרים כי רק אם שלוש הבעיות ייפתרו העסקה תצא לפועל. סוכני השחקנים אבי נמני ובועז גורן, שייצאו עם קארצב ואביו לרוסיה, הביעו אופטימיות כי הדברים יסתדרו. "ביקשנו הבהרות", אמרו במועדון. בינתיים, המאמן בני לם אסף את השחקנים לשיחה קצרה, בה אמר: "אני עוד לא יודע אם עדן יישאר פה איתנו או לא אבל גם איתו וגם בלעדיו נהיה קבוצה טובה".