הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"מסמכי האזרוח הוגשו. מוחמד אוהב את הארץ"

סוכנו של קשר חיפה ל"5 באוויר": "הוא דחה הצעה מדאלאס. אין לו סעיף שחרור"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  04.08.22 - 15:47

תגיות: עלי מוחמד

(תקציר המשחק באדיבות ספורט1)

עלי מוחמד היה גיבור הערב של מכבי חיפה ב-0:4 הגדול על אפולון לימסול. הקשר מניז'ר כבש צמד לא אופייני, שהמשיך את פתיחת העונה הנהדרת שלו. בראיון ל"5 באוויר", סוכנו, אבי ציוני, התייחס לסיפור ההצלחה של השחקן אותו הוא מייצג.

ציוני סיפר על תחילת הדרך של עלי מוחמד בישראל: "הוא הרוויח 1500 דולר לחודש בליגה הלאומית, ועזרתי לו עם אוכל. כשהגיע לפה הוא בא להפועל פ"ת ואמרו שהוא חלש פיזית ושחררו אותו אחרי יומיים בטענה שישתפשף בליגה הלאומית. לימים אותו מאמן של הפועל פ"ת אמר לי שאם היה מחליט אחרת, הקריירה שלו הייתה במקום אחר".

"מה שקרה לעלי מוחמד בבית"ר זה שהוא לא קיבל גב מהקהל שלך ואז זה הוסיף על עצמו מעמסה של חוסר ביטחון וחוסר אנרגיה", ציוני הסביר, "מן הסתם שחקן בסגנון של עלי שיש לו אופי מאוד מיוחד ועדין, זה משפיע עליו".

"אני חושב שהוא יכול יותר, שהוא עוד לא במאה אחוז מהיכולת שלו", ציוני בטוח, "אין לו סעיף יציאה, יש לו חוזה לעוד שנתיים ואני מאמין שכשחותמים על חוזה צריך לכבד אותו. אני חושב שהוא שווה 5 מיליון יורו, אבל אני משוחד".

בהמשך, סוכנו התייחס לסטטוס של בקשת האזרחות של מוחמד: "הוגשו מסמכים בנושא. הוא 7 שנים בישראל כבר ומאוד מחובר למדינה. הייתה לו הצעה מדאלאס מה-MLS בחורף והוא לא באמת ביקש להשתחרר כי טוב לו בישראל".

ומעלי מוחמד למיוצג אחר של ציוני במכבי חיפה, מאוויס צ'יבוטה, שלא ממש קיבל קרדיט מפתיחת העונה. "מאוויס צ'יבוטה הוא לא כישלון. זו הגדרה שעושה לו עוול. כדי שיהיה כישלון, הוא צריך לשחק והוא לא ממש שיחק. אי אפשר לשפוט אותו", ציוני התייחס למיוצג השני שלו במכבי חיפה, "במשחקי האימון הוא כבש, בישל ושיחק טוב. הצוות המקצועי החליט לשחק עם שחקנים אחרים, וזה בסדר. לדעתי אם מכבי חיפה תהיה בליגת האלופות, מאוויס צ'יבוטה יכול לעשות שם את ההבדל. יש לו כישרון מיוחד".

"מאוויס עשה הרבה הקרבה בקיץ הזה. הוא קיצר את החופשה שלו בקונגו ב-10 ימים כדי לבוא מוכן לעונה", ציוני הסביר, "העונה רק התחילה, והוא יקבל דקות. לא איבדו במאוויס אמון, יש הרכב שרץ עכשיו וזה בסדר. גם אצילי ואבו פאני יושבים על הספסל".