הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"גלוך כישרון גדול, אנסה להוות לו דוגמא"

אחרי הבכורה החלומית מול אריס, ערן זהבי מדבר: על השיקום ("זה ניתוח ראשון, לא היה לי ניסיון"), על הקשר עם הכוכב הצעיר ("כולם ראו מה הוא עשה ביורו"), על השער שכבש ("רגע מאוד מרגש"), וגם על החזרה לישראל ("היה מרגש בסין, כיף בהולנד, אבל כאן זה הבית")

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  05.08.22 - 06:45

כנראה שגם התסריטאי הטוב ביותר לא היה יכול לכתוב את זה ככה: תוך 17 דקות בלבד, ערן זהבי חזר לבלומפילד בדרך המושלמת - עם שער, שהעניק למכבי תל אביב ניצחון חשוב אמש (חמישי), 0:2 על אריס סלוניקי במוקדמות הקונפרנס ליג. לאחר שנרגע מהאדרנלין, זהבי בחר גם לדבר - על כל הדרך לרגע הזה, על המצב של הצהובים, וגם קצת על אוסקר גלוך.

"בעיקרון אני אחרי שלושה שבועות שהייתי על הדשא", פתח זהבי בהתייחסות למצבו הפיזי, "התאמנתי בדובאי ובאמסטרדם. לשמחתי זה היה ניתוח ראשון בקריירה. לא ידעתי תהליך והשלכות, אין לי ניסיון ודחפתי את עצמי קצת יותר מדי. הלכנו קצת אחורה, אבל אולי זה לטובה".

לאחר מכן, התפנה זהבי לסכם את המשחק שהיה מול אריס: "כמעט וכבשתי בנגיעה הראשונה, זה יכול היה להיות מדהים. כולם חיכו לזה, ודיברו על החזרה, הקהל היה משמעותי. אני שמח על הרגע המרגש, בתקווה לעוד הרבה כאלה העונה. אין מאושר ממני. זה הוייב שאני רוצה בבלומפילד, מתקרב למה שאנחנו רוצים לראות פה כל שבת. כנראה שהם ואנחנו יכולים יותר".

"אני שמח מאוד שהשער הזה הגיע", הודה זהבי, "כי 0:1 זה שברירי ו-0:2 זו תוצאה יותר טובה. אני רוצה לצנן - זה יהיה משחק חוץ קשה מאוד בשבוע הבא, עם אווירה ביתית מאוד. גם היום אריס עשתה לנו חיים קשים". כמה הוא חיכה לזה? "מאוד", הוא הסכים להודות, "בסין היה מרגש, בהולנד כיף, אבל פה זה הבית. זה שלנו, מה לעשות?".

"הכבוד שנתנו לי לא מובן מאליו, גם האהבה. אני שמח שזה קרה, ואני שמח שיכולתי להחזיר להם על הדשא. זה הדבר שצריך לעשות, ומפה הכל לא בשליטתי. ידעתי שזה לא היה התכנון לפתוח איתי, אבל אם היו שמים אותי, הייתי עולה. שמחתי להיכנס ושמחתי שזה עשה טוב לקבוצה באנרגיות, ומקדמה עם השער. אני רק חלק קטן בקבוצה.. שיחקתי רק חצי שעה. כל אחד שנכנס, נתן הכל ואלה שפתחו, עשו משחק מעולה".

איך הרגיש לשבת בחוץ? "בעיקר הסתכלתי מהצד בחודש האחרון, שעושים עבודה טקטית, ולהבין מה שהוא (איביץ') רוצה. יש פה דרישה גבוהה. ככל שנתקדם נהיה קבוצה חזקה וטובה יותר. שמחתי לראות איך אנחנו מאמיינים בעצמנו, באנרגיות שלנו. בסוף אני חושב שהאנרגיות והווייב סביב אותה מטרה בקבוצת כדורגל זה דבר מאוד חשוב. כשזה יהיה ככה, אפשר יהיה לעשות דברים טובים מאוד".

ולסיום, באופן טבעי, זהבי התייחס גם לשם המעניין ביותר שנמצא לצידו - אוסקר גלוך: "אין ספק שהוא טאלנט מאוד גדול", אמר זהבי על הקשר, שכמוהו נכנס כמחליף. "ראינו מה הוא עשה באליפות אירופה (לנוער). הוא ילד טוב ויש לו לאן לשאוף. יש לו עוד לעבוד. זה יילך וישתפר ככל שנשחק ביחד. אנסה להוות דוגמא ושייקח את הדברים הטובים. אני בטוח שהוא יעשה קריירה טובה".