הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

שייע פייגנבוים: "נתתי את הגוף. מגיע לי פסל בבלומפילד"

שייע: "אני נכה היום כי הקרבתי את הגוף למען הפועל. איך הוקירו את זה?"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  30.09.22 - 17:26

שייע פייגנבוים הוא אחד מהשחקנים הגדולים בתולדות הפועל ת"א, ויש שיאמרו שהוא הגדול מכולם. מלך שערי האדומים בכל תולדותיהם, ששיחק מ-1964 עד 1979 בקבוצה וכבש 132 שערים ב-368 הופעות במועדון (מקום שלישי אי פעם), נותר אדום בנשמה, אך גם צורם לו האופן שבו מוקירים את התרומה שלו למועדון. בערוץ הקיבוץ של הליגה הלאומית, פייגנבוים שאב השראה מהמתרחש בעולם והבהיר שלפחות מבחינתו - מגיע לו פסל מחוץ לבלומפילד, שיוקיר את תרומתו.

"טקס? זה חלף עם הרוח וזה לא משהו שממש מעניין אותי, אני חושב שפסל מחוץ לאצטדיון ישקף את התרומה שלי", שייע סיפר בכאב, "טק עושים פעם אחת ושוכחים ממך. אני הייתי מלך השערים בהפועל ת"א. אני מתרגש לראות בברצלונה ובכל מיני מקומות באירופה כשאני הולך למשחקים לראות פסל של אגדות המועדון. אני מראה לנכדים מי הם השחקנים הגדולים, אבל מה קורה בארץ. זה מגיע לכל השחקנים שהם הכי גדולים בקבוצות בהן שיחקו".

"הגיע הזמן שיכבדו אותי. אני אחד שלא הרווחתי הרבה כסף בקריירה", שייע המשיך, "זה לא כמו השחקנים היום שמרוויחים מיליונים. אני היום נכה עם תו נכה בגלל שנתתי הכל למועדון. עברתי פציעות קשות. הקרבתי את הגוף שלי בשביל הפועל ת"א, ולא בשביל הכסף".

"אני לא מצפה שיבנו לי פסל, ברור לי שזה כנראה לא יקרה, אבל אם אומרים לי כל הזמן שאני סמל ושחוגגים את שנת ה-100 של המועדון, אז אני חושב מה הם נתנו לי? עברתי פציעות, דברים קשים, נתתי הכל - מה נתנו לי כדי להוקיר את זה? זה לא בראש מעייני, אני אוהב את המועדון בכל מקרה, זה בסך הכל דרך להראות כבוד".

בהפועל ת"א בחרו שלא להגיב