הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

פיזה, ונציה ואיטלקיות נוספות עוקבות אחרי נטע לביא

הקשר זכה למחמאות בארץ המגף ועשוי לעבור בקיץ. גם צסק"א וספרטק בתמונה

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  12.10.22 - 09:34

בגיל 26 נמצא קשר מכבי חיפה, נטע לביא, בכושר הטוב בקריירה שלו. אמש (שלישי) הוא היה מהבולטים בניצחון על יובנטוס ומעבר למחמאות שקיבל מהמועדון שלו, גם בארץ המגף התרשמו ממנו.

ב"גזאטה דלו ספורט" כתבו: "במשחק הראשון הוא היה מאלה שנכנסו לקראת הסיום בגלל יום כיפור. הוא הזכיר במשחק שלו את מקסים לופז (קשרה של ססואולו). התנועות, הרעיונות והקצב. אם ליובנטוס היה מישהו כמוהו...".

בקוריירה דלו ספורט העניקו לו את הציון 7.5, בעוד עומר אצילי שכבש צמד קיבל את הציון 8 וכינו אותו: "הענק שלפני קו ההגנה".

אין זה סוד שנטע לביא מסיים בקיץ את חוזהו במכבי חיפה וכבר בינואר יוכל לנהל מגעים עם קבוצות אחרות. בכרמל מאוד היו רוצים לראות את הקפטן ממשיך, אך בעקבות היכולת בקמפיין הוא צפוי לקבל הצעות מפתות.

היכולת שלו לא נעלמה מעיניהן של הקבוצות בסרייה א' ובסרייה ב'. אחת הקבוצות שעוקבות אחריו היא פיזה. המנהל המקצועי שלה, קלאודיו קייליני, אחיו של כוכבה לשעבר של יובנטוס, ג'יורג'יו, עוקב אחרי הכדורגל הישראלי וכאמור היה זה שהחליט על צירופו של יונתן כהן ממכבי ת"א. קייליני מצוי בקשרים טובים עם סוכניו של לביא, שלומי בן עזרא וגלעד קצב.

קבוצה נוספת מהליגה השנייה באיטליה שנמצאת במעקב אחר לביא היא ונציה, בה שיחק בעונה החולפת דור פרץ. כזכור, לפני כשנתיים צסק"א מוסקבה פנתה למכבי חיפה על מנת לצרף את הקפטן בהשאלה עם אופציית רכישה ונדחתה, אך ממשיכה במעקב אחריו והיא צפויה לפנות שוב בינואר.

מאז, גם היריבה העירונית שלה, ספרטק מוסקבה, נכנסה לתמונה. על אף הסנקציות נגד רוסיה, בכדורגל המקומי זורם כסף גדול ורק לאחרונה אלי דסה הצטרף לדינמו מוסקבה.