הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"גם אדן הזאר לא הצליח בריאל מדריד, אני לא מתרגש"

צפו במסיבת העיתונאים. עומר בוקסנבוים רגוע. לירן מוכתר, מנכ"ל הפועל תל אביב: ״העברת הבעלות תקרה בעונה הבאה"

הדר יעקבי
הדר יעקבי  20.12.22 - 13:59

מספקים הסברים. אחרי ההפסד בגביע המדינה להפועל עפולה והיכולת הלא משכנעת בליגה שהובילה את הקבוצה למקום ה-10, השדרה הניהולית והמקצועית של הפועל תל אביב כינסה היום (שלישי) מסיבת עיתונאים, בה שפכו אור המנהל המקצועי עומר בוקסנבוים והמנכ"ל לירן מוכתר על הנעשה במועדון והשינוי הצפוי במבנה הארגוני.

"הפועל תל אביב זה מועדון שיקר לליבי, אני שמח לעמוד בראש המערכת לצד עומר בוקסנבוים", פתח מוכתר, "התכנסנו לטובת קהל האוהדים המסור והנאמן שלנו, כדי שישמע וידע מה קורה היום במועדון. הקהל הוא שותף לדרך והוא חלק מהמועדון, הוא המועדון בסופו דבר. לכן זה חשוב שישמעו מגורם מוסמך בדיוק מה קורה במועדון. הפועל תל אביב זה מועדון ענק, מבחינתי זה מועדון של כולם, כולם שווים. אין הבדל. בכל קבוצות הילדים מהטרום ועד הבוגרת יש לא מעט שחקנים מכל הדתות - כולם פה שווים. נעשה את הכל כדי להביא את זה למגרש ולהצליח שם".

"אני מוביל את המועדון בכל הקשור לעסקת המכירה", המשיך המנכ"ל, "אני יכול להגיד שטובת המועדון, ואך ורק היא, לנגד עינינו. אנחנו קמים כל בוקר כדי לעשות את הטוב ביותר למועדון. לפעמים זה מצליח, לפעמים לא. אנחנו עושים את הכל. אין גורמים כאלה ואחרים שמתערבים, אנחנו הוסמכנו לקבל את ההחלטות. אני באופן אישי מאוד מעריך את הבעלים הקיימים. הם אוהדים של הקבוצה שהשקיעו הרבה כסף וזמן על חשבון עסקים פרטיים וזמן איכות עם המשפחות שלהם. אנחנו עושים את הכל לטובת המועדון".

על קבוצת הרכישה האמריקאית, סיפר מוכתר: "הושקעו הרבה מאוד זמן ומאמצים למצוא רוכש שיגיע למועדון שלנו. המאמצים של בועז תושב הצליחו. הקבוצה האמריקאית מאוד רצינית. יש להם ניסיון וידע. בבוא העת הם יציגו את משנתם ואני בטוח שזה יהיה לשמחת אוהדי הקבוצה. הבעלים כבר חתמו על הסכם מסגרת בכפוף לבדיקת נאותות. זה ימשך עוד מספר שבועות, אנחנו בעיצומה של בדיקת נאותות. ברגע שזה יהיה זה יקרה מהעונה הבאה, זה תהליך סזיפי וארוך, כל שקל ושקל נבדק. אני לא רואה שלד בבדיקת הנאותות שאמור לפגוע במהלך. עושים את הכל כדי שזה יקרה".

"אני עובד עם הקבוצה האמריקאית בשיתוף פעולה מלא", המשיך, "יש להם הרבה ניסיון ואסטרטגיות. הם בחרו בהפועל ת"א בגלל שזה מועדון במרכז, עם מאות אלפי אוהדים, עם עבר מפואר ועתיד ורוד. אחרי הרבה מאוד שיחות עם הקבוצה האמריקאית, אני אמור להמשיך להוביל את הצד הניהולי ועומר בוקסנבוים את המקצועי. לא אמורים להיות שינויים. יהיה דירקטוריון שיורכב מחברי הקבוצה המאריקאית והוא יתווה את המדיניות, כמו בכל חברה עסקית".

על ביטול הסנקציות של ה-CAS, אמר מוכתר: "הפסקנו את כל ההליכים האלה, גם אם מישהו יערער על ההחלטה יש לנו את הכלים ואת היועצים שידעו לנהל את התהליך הזה, זה מקרב גם את הרוכש. ברגע שהעננה הזו הוסרה זה מקרב את הרוכש הבא וזה המקום לפרגן לבעלים הקיימים. הם ניהלו את זה בקו מאוד ברור".

"עם כניסתי לתפקיד יצרנו היררכיה ומבנה ארגוני ברורים", המשיך, "היום יש לנו הגדרת תפקידים, אנחנו רואים את התוצאות כבר עכשיו וכולם יראו את זה בעתיד הנראה לעין. יש פה צוות מצוין, כל אחד יודע את הגדרות התפקיד שלו".

על האוהדים של הקבוצה, אמר: "זה הנכס הכי גדול שיש למועדון. צריך לשתף ולהסביר, בסופו של דבר הם שותפים לדרך. אנחנו צריכים את כל הקהל איתנו. אנחנו צריכים אותם בכל הכוח. זה הקהל הכי נאמן וטוב בארץ, הכי צבעוני. זו תוספת כוח עצומה למועדון וגם אם לפעמים פחות הולך - הקהל זה המועדון. אנחנו רוצים להחזיר את הקהל אלינו. ראיתי סוג של ריחוק, אני קורא לאוהדים - צריך אתכם איתנו, כשאנחנו ביחד, אך אחד לא יעצור אותנו. ענישה עם עונשי הרדיוס היא לא פרופורציונאלית, מפספסת את המטרה ופוגעת באוהדים ובמועדון. הקהל מאוד חשוב למועדון".

על העתיד, אמר מוכתר: "הפועל ת"א זה מועדון גדול ומפואר, התחלנו לעבוד על חגיגות ה-100. מועדון שלא יודע להכיר את העבר, אין לו עתיד. אנחנו מכירים את העבר ואני בטוח שיש לנו עתיד ורוד. יש להפועל תל אביב עתיד ורוד. יש לנו את קהל האוהדים הטוב בארץ, אנחנו במצב כלכלי ומשפטי טוב, יש לנו מחלקת נוער טובה, יש פה הון אנושי".

גם עומר בוקסנבוים דבר במסיבת העיתונאים, ואמר: "מבחינת התקציב אנחנו בין ה-5 ל-8, אנחנו צריכים להיאבק על פלייאוף עליון. זאת השאיפה, אבל תקציבית זה האזורים. הייתי רוצה לראות כדורגל טוב יותר, זה לא קורה, זה לא נעים אבל אני לא מתרגש. כולם אומרים לי להיות חזק, אבל אני לא מתרגש".

"להפך, הביקורות הופכות אותי לחזק יותר", המשיך "עוד מוקדם להגיד שזו עונה של כישלון או הצלחה. אנחנו עושים הכל כדי שנצליח, טעיתי וטעינו. מי שלא לומד טעויות - אז זה בעיה. גם כשמביאים את אדן הזאר ב-100 מיליון לריאל מדריד רואים שזה לא מצליח, זה קורה. אנחנו לא נשתגע, שניים שלושה שחקנים יעשו הבדל רציני. יש לנו בסיס חזק".

"דברים ישתנו וילכו לכיוון טוב יותר", אמר בוקסנבוים, "זה לא נעים להפסיד ואנחנו לוקחים את זה איתנו, אבל אנחנו מגיעים לעבוד ועושים את הטוב ביותר. יש לנו שבעה זרים, אנחנו נצטרך לשחרר זר ואולי עוד אחד. לא בטוח שנביא זרים, יש כמה שחקנים מישראל שאנחנו במשא ומתן איתם. מציעים לנו הרבה שחקנים בתפקידים לא רלוונטים, זה לא מעניין אותנו. הגענו מוכנים עם רשימות, ננסה להביא את השחקנים המתאימים. יש לנו רשימות של שחקנים מהליגות שהסתיימו בסקנדינביה, עם חלקם אנחנו במשא ומתן, חלקם פחות מעוניינים להגיע לישראל. ועדיין, זה לא אומר שיש משהו בטוח".

"היה לנו מקרה לא נעים בעפולה", התייחס להדחה מהגביע, "מלבד זה מבחינת הנקודות שסלובודן הביא בשישה-שבעה משחקים הקודמים אנחנו בסדר גמור. אני לא 'מרוצה', אני פשוט מסתכל על הדברים הטובים. קל לבוא ולהסתכל על הדברים השליליים, אבל יש גם דברים טובים שקורים וצריך להסתכל על זה".

על הביקורת נגד סטפן מרינוביץ': "90% מהשחקנים בליגה הקהל לא אוהב, כל מי שעבר במכבי תל אביב יש סיבה לא לאהוב אותו. אני לא חושב ששוער שבזבז זמן במשחק אחד הוא פסול בהפועל תל אביב. אם מסתכלים מקצועית אז ניקח את כל השוערים - אין אחד שלא ירד ליגה להוציא את פרץ שהוא צעיר וג'וש כהן. זה לא נעים להיכנס למועדון חדש ולשמוע שריקת בוז ושמקללים אותך, זה לא פשוט. זה היה כדור שהיה קשה לעצור אותו, חוסר הביטחון בא משם. היו לו רגעים יפים גם, הוא הביא לנו נקודות".