$(document).ready(function () { setTimeout(function () { $('#Haim_L').remove(); }, 2500); // Remove the element after 3000 milliseconds (3 seconds), you can adjust this value as needed });
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ילד הפלא של ב"ש שפרש והפך לגורו כושר: לאן נעלם יוסף אבו לאבן?

יוסף אבו לאבן אמור היה להיות שחקן העתיד של הפועל ב"ש, אך ריבוי פציעות גרמו לו לא לבוא לידי ביטוי בקבוצה הבוגרת. כיום בגיל 32 ו-4 שנים אחרי הפרישה, הוא שינה את חייו ("פיזית אני לא מסוגל לגעת בכדור"), ואת מראהו ("העליתי 18 ק"ג. אני חי ונושם כושר"). סיפור לא שגרתי

אור אבולעפיה
אור אבולעפיה  27.12.22 - 13:39

יוסף אבו לאבן היה אחד מהכשרונות הבולטים בהפועל ב"ש. החלוץ עם התלתלים המוכרים עלה מהנוער כהבטחה גדולה כמי שעשוי להוביל את הקבוצה מבירת הנגב, אלא שלא ממש בא לידי ביטוי בקבוצה בבירת הנגב, כשעזב ממש לפני הגעתו של ברק בכר.

בין לבין הוא נדד בין קבוצות ביניהן רמת השרון ורעננה, כשבשנים האחרונות של הקריירה שלו הוא שיחק בליגות הנמוכות בשמשון כפר קאסם ומ.כ אור יהודה. בגיל 32 אבו לאבן היה אמור להיות בשיא קריירת הכדורגל שלו, אבל לפני 3 שנים הוא נאלץ לפרוש אחרי שקרע את הרצועה הצולבת בפעם השניה. אחרי הפרישה המוקדמת הוא נאלץ לחשב מסלול מחדש, ומצא דרך שהציתה את הריגוש שלו: מדריך אימוני כושר.

תשכחו מיוסף אבו לאבן הישן, פגשנו אותו מודל 2022 אחר לגמרי ממה שהכרנו. התלתלים אומנם נשארו דומים למה שהיו, אבל את הנער הרזה שהתרגלנו לראות החליף גורו כושר שעלה כ-18 ק"ג ממה שהיה במהלך הקריירה. בראיון לערוץ הספורט הוא מספר על המהפך בחייו והפספוס בקריירה.

"אחרי שקרעתי את הרצועה הצולבת בפעם השניה, הבנתי שזהו, הקריירה שלי נגמרה", אבו לאבן הודה, "קמתי למחרת וראיתי את הברך בגודל של הראש שלי. כל מה שהיית רגיל לעשות בחיים שלך, פתאום מתחיל מחדש".

אז מה עושים?
"כבר אחרי שקרעתי בפעם הראשונה את הרצועה הצולבת, התחלתי קורס מדריכי חדר כושר, אז הייתי בעניין של זה וידעתי שלשם אני הולך - לעזור לאנשים ולהדריך אותם. היום אני מדריך כושר, בונה תכניות באחד מחדרי הכושר הכי גדולים בבאר שבע. יש סיפוק אדיר בלהדריך אנשים".

כמה אתה מתגעגע לכדרוגל?
"היום אני לא יכול לרוץ, מבחינה פיזית לא נגעתי בכדור 3 שנים. לאחרונה, חברים היו משחקים הקפצות ואני פחדתי לגעת בכדור או אפילו להקפיץ כדור. הברך בורחת לי כל הזמן. השינוי שלי מאוד חיצוני לעין. היום אני אוכל מה שאני רוצה, השמנתי 18 ק"ג מימי הכדורגל והיום אני שוקל 84 ק"ג. זה לא שאני לא בכושר, להפך - אני בכושר מצוין, פשוט עובד בעיקר על פלג גוף עליון יותר. אני מנסה להיות הכי טוב, פשוט במשהו אחר".

איך הרגשת פספוס על מה שהיה בקריירה?
"השוו אותי למונס דאבור בתחילת הדרך שלי, אבל אין מה להשוות. הוא הגיע לרמות מטורפות. היה לי את הכישרון והפוטנציאל, ראיתי בכדורגל משהו מאוד גדול. אבל הייתי ילד שלא היה בשל לזה גם מבחינה מנטלית, מעבר לפציעות שעצרו אותי. היום כאדם בוגר אני יודע לשים לב לטעויות שעשיתי בעבר. לדעתי המקום שגדלתי בו שזה הפועל ב"ש, לא נתן מספיק מעטפת שהתאימה לי - זו לא הפועל ב"ש של היום, אלא ימים אחרים".

למה אתה מתכוון כשאתה אומר מעטפת בב"ש?
"אלונה ברקת אישה מדהימה שעזרה לי הרבה, ואין לי שום טענה אליה או למישהו מהמועדון. קיבלתי מעטפת מאוד טובה במעבר מהנוער לבוגרים, אבל יש סיר לחץ בהפועל ב"ש, שלא קל להתמודד איתו וצריך היה לדעת איך לעשות את זה. באותן שנים לא הייתה הזדמנות להתפתח כשחקן מוביל כי תמיד היו שחקנים חדשים על פני שחקני בית, ואז זה מקשה על להפוך לשחקן בכיר. כילד לא היה לי את הבגרות להבין מה זה אומר להיות על הספסל, לחכות להזדמנות שלך - לא הבנתי את זה מספיק אז. היום כאדם בוגר אני מבין את זה".

אתה עוד מגיע לטרנר לצפות במשחקים?
"אני מגיע למשחקים בתור אוהד ונהנה לראות מה קורה בב"ש. אוהדים מאוד רצו שאני אצליח, אבל הפציעות הפכו אותי לשחקן פחות טוב ממה שאני אמור להיות. אני נהנה מאוד לראות את ההצלחה של הפועל ב"ש היום, גם אם זה קצת צובט לי שלא הגעתי לאן שהייתי אמור להגיע".

אתה עוד בקשר עם אנשים מהכדורגל?
"אחותי גרמה לנו להרבה גאווה כשהיא פירשנה את המונדיאל (נדין אבו לאבן. א.א). דוד שלי היה שחקן בהפועל ב"ש והפועל ת"א (רמי אבו לאבן. א.א), כך שאנחנו משפחה של כדורגל".

@yosef_abolabn התרגילים שעזרו לי לעלות 18 קילו במסת שריר 💪🏼 #עליהבמשקל #ספורט #לפניאחרי #לפניואחרי #מאמןכושר #מאמןכושרבארשבע #בארשבע ♬ Way Of The Warrior - Fifty Vinc