$(document).ready(function () { setTimeout(function () { $('#Haim_L').remove(); }, 2500); // Remove the element after 3000 milliseconds (3 seconds), you can adjust this value as needed });
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בקרב הזה יש מכבי אחת, וזו לא חיפה

הצהובים משחקים כמו אלופים, הירוקים צריכים לרדת לקרקע ולהתחבר למציאות. עזיבת איביץ' היא "החיזוק" הכי טוב של מכבי ת"א וההשוואה של גלוך לברקוביץ'. פרימו מסכם הצגה צהובה

משה פרימו
משה פרימו  24.01.23 - 10:26

"החיזוק" הכי טוב של מכבי ת"א היה עזיבתו של המאמן ולדימיר איביץ'. עם איביץ' לא היה שום סיכוי שנראה את שני הכוכבים הגדולים אוסקר גלוך ופארפה גויאגון משחקים ביחד. השניים הביכו אתמול ללא הפסקה את ההגנה המבולבלת של מכבי חיפה ובמיוחד גויאגון, שאיביץ' פשוט דיכא אותו. המאמן הסרבי שברח לרוסיה והיה תמיד עם פנים זועפות, לא אהב שנשאל על גויאגון. לדעת איביץ', גויאגון וגלוך לא יכולים לשחק ביחד כי הוא משחק באופן קבוע 2-3-5 ויש מקום בהרכב רק למספר 10 אחד וזה אוסקר גלוך.

למאמן החדש אייטור קראנקה לקח רק שבועיים להבין, מה שאיביץ' לא רצה להבין, כשיש 2 כוכבים, הם ביחד עדיפים על אחד וזה מה שעשה המאמן הספרדי אתמול מול מכבי חיפה וזה הצליח לו בגדול. נכון לאתמול בשעה 22:30, מכבי ת"א קבוצה הרבה יותר טובה ממכבי חיפה בכל הפרמטרים, זה היה משחק גדול של הצהובים, הכי טוב שלה העונה שהיה צריך להסתיים ב-0:6 קל אלמלא העצירות של השוער רועי משפתי ועבודה טובה במחצית הראשונה של צמד הבלמים הזרים של מכבי חיפה עבדולאי סק ודילן בטובינסיקה.

אי אפשר להשוות בכלל את מה שהיה אמש על כר הדשא בבלומפילד, כי גם בתקציר שלאחר המשחק ניסיתי לראות את עומר אצילי, צ'ארון שרי, מוחמד אבו פאני, נטע לביא, שון גולדברג, רז מאיר ודין דוד ופשוט לא ראיתי כלום. נכון, למכבי חיפה חסרו מאוד דולב חזיזה הפצוע שמשום מה מכבי חיפה ניסתה להעלים את הפציעה כאילו זה לא התגלה, ואת צמד המגינים המצוין פייר קורנו ודניאל סונדגרן. אך אסור לקבוצה אלופה גם בחיסרון להראות כל כך חלשה וכל כך מושפלת. זה היה הזמן של כוכבי הקבוצה אצילי ושרי להוכיח שהם מגיעים למשחק גדול, אבל השניים נעלמו כלא היו ולא תרמו כלום לקבוצה שלהם.

גם הקפטן נטע לביא, שבוודאי רצה לעזוב ליפן עם משחק טוב וניצחון, היה חלש מאוד ואף הוחלף במחצית ע"י עלי מוחמד. מי שהיה צריך להיות מוחלף זה מוחמד אבו פאני, שראו שבא למשחק לריב, דחף את דן גלזר על כלום וקיבל צהוב. אבו פאני עצבני עם כרטיס צהוב צריך לשבת ליד המאמן ולא להיות על המגרש. אף אחד לא התפלא כשראה את הצהוב השני ואת האדום מאוראל גרינפלד, שלשם שינוי אתמול ניהל את המשחק בצורה מצוינת. אם אבו פאני רוצה להתקדם ולהצליח הוא חייב לשפר בצורה קיצונית את התנהגותו וכבר ראו את זה יוסי בניון ואלון חזן בנבחרת ישראל והראו לו את הדרך החוצה.

המאמן ברק בכר, שתמיד אומר את האמת בסיום משחקים, אמר הפעם "זה המשחק הכי חלש שלנו מאז שהגעתי". זה לא רק המשחק החלש ולא רק ההתבטלות מול מכבי ת"א, נראה לי שמכבי חיפה הגיעה למשחק על הקרשים. מה הכוונה? הפציעות של חזיזה, סונדגרן וקורנו שהזכרתי, רז מאיר מגן חלש, שון גולדברג בלם טוב ומגן שמאלי חלש, הקישור עייף ומפרנטזדי פיירו אין מה לצפות בתקופה האחרונה.  יש סוג של עייפות החומר וברק בכר כאילו הזהיר אחרי ארבעת הניצחונות האחרונים שהקבוצה לא טובה מספיק והוא חייב לעבוד על זה.

אז מכבי נתניה, הפועל ב"ש והפועל ירושלים הנאיביות לא הצליחו להוציא נקודות ממכבי חיפה החלשה, כל זאת עד מכבי ת"א, במשחק שאתה גם חלש נגד מכבי ת"א בבלומפילד אתה יכול לקבל בראש וזה מה שקרה למכבי חיפה. אין לי ספק שהקבוצה חייבת ריענון רציני לקראת המחצית השניה של העונה, בטח שמכבי ת"א נראית מצוין והכוונה שלי לא לשחקנים כמו גוני נאור למשל, שהוא בטח לא משדרג, אלא לשחקנים משמעותיים שיכולים להיכנס ישר להרכב ומדובר במיוחד על שחקני קישור והתקפה.

עכשיו נותר לנו לראות אם אכן ברק בכר ויעקב שחר יחזקו את הקבוצה בימים שנותרו עד סיום מועד ההעברות. הייתי מוסיף גם קצת צניעות לסובבים את המועדון והפרשנים שמסקרים אותו. הנה כמה ציטוטים שלא מתכתבים עם המציאות: "פיירו החלוץ הכי טוב בארץ", "אצילי ינצח את מכבי", "מכבי יש רק אחת", "הקהל הטוב בארץ", "להגנה של מכבי ת"א אין סיכוי נגד ההתקפה של מכבי חיפה". בואו, תרדו לקרקע ותתחברו למציאות, ברוב המשחקים שאני ראיתי בין מכבי ת"א למכבי חיפה, אכן יש רק מכבי אחת מבין השתיים וזאת לא מכבי חיפה.

מהצד השני מאוד אהבתי איך ששיחקה מכבי ת"א. ההרכב שקבע אייטור קראנקה היה מצוין, זה הרכב שמשדר אתם צריכים לדאוג מאיתנו, אנחנו כאן בעלי הבית וזה אכן צלח, 2-4-4 עם אמצע חזק של דור פרץ במשחק מצוין ודן גלזר שהזכיר אתמול את שתי עונות האליפות עם איביץ'. אמצע ימין גויאגון, אמצע שמאל אוסקר גלוך ושני חלוצים מצוינים ערן זהבי ויובאנוביץ', זה הרכב שאמור לנצח כל קבוצה בארץ. לזהבי בנוסף לשני שערים מדהימים (מי נותן לו ליד הרחבה להתכונן לבעיטה?) היה משחק מצוין עם הרבה מנהיגות, בניגוד גמור לשחקנים שאמורים להוביל את מכבי חיפה.

גם ההגנה הייתה בסדר גמור והשוער דניאל פרץ לא נגע כמעט בכדור, מה שאומר הכל. מאבק האליפות נפתח לגמרי, בטח בין מכבי חיפה למכבי ת"א ואם הפועל ב"ש רוצה להיות שם היא חייבת שינויים דחופים בהתקפה. מכבי ת"א של אתמול בבלומפילד שיחקה כמו אלופה, היא היום הטובה ביותר בהגנה, בקישור, בהתקפה, בפיזיות, באגרסיביות, ברצון, במלחמה על ההרכב ובמשמעת, הרבה פרמטרים שאני לא יכול להגיד אותם על מכבי חיפה. מה שנראה היה ובעיני רבים, שתם הטקס ומכבי חיפה תזכה באליפות שלישית ברציפות קיבל אתמול תפנית קיצונית.

השאלות שנשארו פתוחות: האם מכבי חיפה אחרי המשחק מול מכבי ת"א תתאושש ותחזור להיות דורסנית? רק אל תזכירו לי את בני ריינה בשבת כי זה לא כוחות. האם מכבי ת"א תפגע מכך שאוסקר גלוך עוזב לאוסטריה? נכון שגם נטע לביא אמור לעזוב ליפן, אבל אם אני אמור להשוות בין שתי העזיבות אז זה לא כוחות לטובת אוסקר גלוך שהוא הדבר הבא בכדורגל הישראלי כמו אייל ברקוביץ', חיים רביבו ויוסי בניון, נטע לביא לא שם. אם מכבי חיפה הייתה מנצחת הליגה הייתה גמורה והיינו מתעסקים ביורדות ובמי תיכנס לפלייאוף העליון וזה היה משעמם. ליגה טובה היא ליגה שלא ברור כלל מי תזכה באליפות וליגה כזאת קיבלנו בזכות הצגה של מכבי ת"א.