$(document).ready(function () { setTimeout(function () { $('#Haim_L').remove(); }, 2500); // Remove the element after 3000 milliseconds (3 seconds), you can adjust this value as needed });
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ייצב את המערכת: המחליף הנכון לברק בכר

העזיבה האפשרית מסוכנת למכבי חיפה, אך יש מועמד מתאים שיכול להכניס שקט למערכת שתזכה באליפות השלישית ברצף. פרימו מסכם את משחק העונה, מתייחס לבעיית ההתקפה של הפועל באר שבע ומבקש בקשה אחת מאליניב ברדה

משה פרימו
משה פרימו  02.04.23 - 10:15

"לא מעניין אותי איך שיחקנו, בסופו של דבר ניצחנו". כך, בפשטות, הסביר ברק בכר כיצד הקבוצה שלו תזכה באליפות השלישית ברציפות. ברק בכר הודה שהפועל באר שבע שלטה וגרמה להם לסבול, אבל בשורה התחתונה הניצחון הוא מה שחשוב.

מכבי חיפה שיחקה העונה שלוש פעמים נגד הפועל באר שבע, ובכל משחק לא הייתה טובה יותר וניצחה. במיוחד בשני המשחקים בסמי עופר. המשחק אתמול היה "העתק הדבק" למשחק הקודם בין השתיים בחיפה, כשהפועל באר שבע באה מאוד מוכנה. היא שלטה בקצב המשחק, הייתה טובה יותר ברוב הדקות ושוב הפסידה.

אם מכבי חיפה מנצחת את היריבה הכי עיקשת שלה על תואר האליפות 3 פעמים, אז מגיע לה לזכות באליפות, והיא תזכה. להפועל באר שבע יש העונה 5 הפסדים בלבד, שלושה מהם למכבי חיפה, ולכן אין עוררין מי היא הקבוצה הטובה ביותר העונה. כאמור, באר שבע הגיעה לסמי עופר מוכנה. היא יצאה בקלות מההגנה להתקפה והביכה לא פעם את ההגנה של מכבי חיפה.

זה לא היה לה קשה במיוחד כי מול שלושה קשרים אגרסיביים שיודעים להניע כדור ובמיוחד רועי גורדנה, מכבי חיפה העמידה את מוחמד אבו פאני, גם הוא לא קשר אחורי טבעי. ברק בכר רצה לתת לכוכבים שלו - צ'ארון שרי, דיא סבע, עומר אצילי ודולב חזיזה - לשחק. לא מעניין אותו שזה מגיע על חשבון משחק ההגנה של קבוצתו. הוא רוצה את השחקנים הטובים ביותר על המגרש, וגם כשמגיע לעלי מוחמד או מחמוד ג'אבר לשחק במקום אחד הכוכבים, בכר בשלו. זה יכול להצליח ויכול להיכשל, אבל כל עוד הוא ניצח לא יכולות להיות טענות.

כל ארבעת הכוכבים של מכבי חיפה היו ביום לא טוב. נוסיף לכך את היכולת הטובה של הפועל באר שבע ובכל זאת היא הפסידה, מה שאומר הרבה על הקבוצה של אליניב ברדה ולא על מכבי חיפה. יש לכך תשובה אחת בלבד והיא: התקפה.

ההתקפה של מכבי חיפה, עם הרביעייה הזאת ופרנטזדי פיירו, קטלנית. גם ביום לא טוב הם צריכים התקפה אחת טובה לסגור משחק וזה מה שהיה אתמול. מנגד, להפועל ב"ש יש 3 שחקנים זרים בהתקפה: יוג'ין אנסה, אדריאן פאון ופטריק קלימלה ואת שאפי סולימאנוב המחליף.

מכל הרביעייה הזאת ב"ש לא מקבלת כלום לעומת מה שהקבוצות של עומר אצילי או ערן זהבי, למשל, מקבלות. אלה שחקני הכרעה, אלה שחקני אליפות ועם התקפה כזאת, הפועל ב"ש יכולה לבוא בטענות רק לעצמה. כמה חוסר יכולת בבעיטה האחרונה או במסירה האחרונה, ארבעת הזרים בחלק ההתקפי של הפועל ב"ש הם המחדל הגדול של הקבוצה ורק בגלל היכולת שלהם הפועל ב"ש לא יכולה לזכות באליפות.

לדעתי האישית רותם חטואל עולה על כל הארבעה בכמה דרגות. גם אתמול כשנכנס כמחליף, כנראה בגלל פציעה, ראינו שינוי. פתאום יש חוצפה חיובית, יש דריבליסט, יש בלאגן ברחבה. הוא הוציא מהכלים באגף את דניאל סונדגרן, שנחשב למגן מצוין. אם הפועל באר שבע רוצה לזכות באליפות בעונה הבאה, היא חייבת לצרף לחטואל שני חלוצים שיודעים להבקיע מכלום.

אליניב ברדה אמר בסיום המשחק שהוא מתוסכל כמו במשחק הקודם, כי "בשביל לזכות באליפות צריך לדעת לנצח משחקים כאלה". זהו בדיוק אליניב. הכנת את הקבוצה בצורה הכי טובה שאתה יכול וראו את זה בכל רגע במשחק, השחקנים שלך ידעו מה צריך לעשות. אבל, וזה אבל גדול, כדורגל לא מנצחים בהכנות אלא רק עם חלוצים טובים שיודעים להבקיע. את זה אין להפועל באר שבע.

הדברים שאני כותב לא באים חלילה לפגוע בשני חלוצים טובים ומנוסים שיש בסגל של ב"ש, תומר חמד ואיתי שכטר. אני רק מציין שיש עוד שניים ורק אתה קובע מי צריך לשחק. אתמול, לעומת המשחק של עמרי גלזר בשער או של ההגנה והקישור, התקפה לא הייתה להפועל באר שבע.

זה הזמן לתת קרדיט גדול לפרנטזדי פיירו, חלוצה של מכבי חיפה. לא משחק גדול, ובכלל אפשר להגיד שהוא לא חלוץ גדול, אבל הוא מאוד משתדל. נפח גופו תמיד מפריע להגנת היריב ואתמול הוא נתן שער ניצחון אחד קטן שיביא אליפות גדולה, השלישית ברציפות. המאמן הגדול שלמה שרף השתמש בביטוי "השפיץ של הנעל" ואתמול זה היה פיירו שהכריע את המשחק עם נגיעה אחת קטנה ברחבה של הפועל באר שבע, מה שלא היה לקבוצה שמנגד.

לצד זאת, לא היה במשחק שחקן שהתעלה לרמה גבוהה במיוחד מעל היתר. היו גם הרבה עליות וירידות במשחק והשחקנים שנחשבים לטובים ביותר, לא היו במיטבם, פרט לשחקן אחד,בלם מכבי חיפה עבדולאי סק שהתעלה בצורה בולטת מהשאר. הוא מקבל אצלי ציון 10 על המשחק, תחנה אחרונה, ללא טעויות. לדעתי מהבלמים הזרים הגדולים ביותר ששיחקו בישראל.

הכתרתי את מכבי חיפה כאלופה כי היא במרחק של שבע נקודות מהפועל באר שבע ועשר נקודות ממכבי תל אביב. הקבוצה עוד יכולה להפסיד נקודות במהלך הפלייאוף, אבל זה לא ימנע ממנה להשיג אליפות שלישית ברציפות. הפער גדול מדי. אם הפועל ב"ש ומכבי ת"א לא עשו זאת עד הפלייאוף, הן כבר לא יעשו זאת כשנותרו שמונה משחקים בלבד לסיום העונה.

גם הפועל באר שבע וגם מכבי תל אביב צריכות כבר מעכשיו להתכונן היטב לעונה הבאה. שתי הקבוצות, אם הן רוצות להתמודד על האליפות, חייבות לא מעט שינויים בסגל והעבודה צריכה להתחיל מיד. ממול נמצאת מכבי חיפה בה הבוס יעקב שחר לא מרפה, אלא להפך. רואים שהוא רוצה עוד ועוד תארים ובמצב הזה יהיה קשה לאלונה ברקת ומיץ' גולדהאר להתמודד.

הבעיה הגדולה של יעקב שחר ומכבי חיפה עשויה להיות עזיבתו של ברק בכר. נזכיר שמכבי חיפה זכתה באליפויות רק עם מאמנים ישראלים, בעוד מכבי ת"א הצליחה עם מאמנים זרים. אם ברק בכר יעזוב, וככל הנראה זה מה שיקרה, השם הבולט שעולה לי היום הוא רן בן שמעון.

אני לא משוכנע שיעקב שחר ילך על מאמנים כמו יוסי אבוקסיס ורוני לוי, שהיו בתקופות טובות מזמן, אבל לא בשנים האחרונות. מאמן חדש, אחרי שלוש אליפויות רצופות, יכול לערער את כל המערכת. גם אם מדובר ברן בן שמעון שמאוד מצליח השנה באשדוד. לא בגלל שבן שמעון מאמן פחות טוב מהאחרים, אלא רק בגלל העובדה שמכבי חיפה, אם תיפרד מברק בכר, תספוג מכה קשה וקשה לדעת היום איך אפשר להתגבר עליה.

לסיכום, לא ראינו כדורגל גדול אתמול בסמי עופר. הקבוצה הפחות טובה ניצחה, אבל בשבילה לא חשוב משחק גדול אלא ניצחון גדול. כבר בעוד יומיים נראה מחדש את היריבות הגדולה ביותר של הכדורגל הישראלי כשמכבי חיפה תגיע לבלומפילד נגד מכבי תל אביב, כשהראש בכוכב האדום בלגרד ובידיעות הרבות על ברק בכר.

הוא הצליח לעבור בשלום את המשחק נגד הפועל באר שבע וכעת ינסה לכוון את הראש למכבי ת"א לעוד משחק גדול. אליניב ברדה, בצד השני, מוכיח שהוא מאמן מצוין לאחר שהסכים לקבל את קבוצת נעוריו. מהמאמנים המובילים בקבוצה היום. אפשר לצפות בהפועל באר שבע ולראות את טביעת ידו בקבוצה בכל ההיבטים, כולל תמרון של הרכב כל שבוע בקבוצת אגו גברית.

בקשה אחת לברדה: אנא תירגע. אתה לא מפסיק להתעצבן על השופטים, לצעוק על כל החלטה, ממש רץ ללא הפסקה באזור הספסל. לא מתאים, תרגיע. תמיד תזכור שהבריאות קודמת לכל שריקה של שופט, ולדעתי זה גורם לשחקניך להיות מאוד עצבניים כשהם רואים איך אתה מתעצבן. אני לא מכיר מאמן שניצח רק כי לא הפסיק להשתולל על הספסל. אתה מאמן מצוין ותמשיך לאמן ולחלק הוראות, אבל אתה חייב לשפר את ההתנהגות על הספסל. חג שמח לכל בית ישראל.