הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"7 קבוצות נגד חידוש ליגת העל השבוע"

חצי מהליגה. השר מיקי זוהר חשף ב"5 באוויר": 7 הקבוצות שבעד הזזת המחזור מהשבוע הקרוב. וגם: ההצעה לקיום "גביע העוטף" לקבוצות ליגת העל

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  19.11.23 - 16:12

תגיות: מיקי זוהר

הספורט הישראלי מגשש את דרכו חזרה: אחרי יותר מחודש של הפסקת פעילות בעקבות המלחמה, הליגות הבכירות בכדורסל ובכדורגל אמורות לחזור בסוף השבוע הקרוב - אבל יש לא מעט קשיים בדרך, שנובעים מהמלחמה והתמשכותה. שר התרבות והספורט, מיקי זוהר, התייחס לדברים בראיון ל"5 באוויר". 

 • חדש! לחצו לערוץ הוואצאפ של ערוץ הספורט - כל העדכונים

  "יש מתווה לספורט שאושר על ידי משרד האוצר בסכומים חסרי תקדים של 28 מיליון שקל לחודש. זה אומר שכל אובדן ההכנסות במלואו יתקבל אצל הקבוצות כמעט ב-100%. יש גם הסכם עם השחקנים שבאים לקראת עם איזשהו קיצוץ מסוים. בנוסף, אנחנו יודעים שהתקציב שהבאנו בכדורגל ובכדורסל לשיתוף ישראלים נשאר ועומד בעינו. מבחינה תקציבית, לא תהיה בעיה לחזור לשחק".
 • "עכשיו הכל בידיים של הקבוצות ושל מנהלת הליגה. בכדורסל להבנתי יש הסכמות איך חוזרים לליגה, בכדורגל אין. עלו טענות מהקבוצות הקטנות שיש קושי להחזיר את הזרים ושרוב השחקנים הישראלים הטובים נמצאים בקבוצות הגדולות - ולכן הליגה תהיה מאוד לא שוויונית. אמרתי שמבחינתי אני מצפה שהם ישבו וינסו להגיע להסכמות, לא כי אני מכתיב להם, אלא כי אני רוצה לתת משאבים. אי אפשר לתת משאבים אם אין ליגה, ומדובר ב-5-10 מיליון שקל לקבוצה".

  "הכסף אושר ונמצא בתוך 'קופסת המלחמה'. זה לא היה קל להביא את המשאבים האלו, עבדתי קשה מול שר האוצר ומשרדו. יש פוליטיקאים שקודם כל מעדיפים לעשות רעש ואז לפתור את הבעיה, אני עשיתי הפוך".

  "ה-28 מיליון זה לא כולל את כל ענפי הספורט. ההכנות האולימפיות קיבלו תקציב נפרד בתוספת עלויות אבטחה. נתתי להם מענה מושלם, אין לוועד האולימפי שום תלונות".

  כשנשאל על הבקשה של חלק מהקבוצות לדחות (בית"ר ירושלים, חדרה, סכנין, אשדוד וב"ש) ענה השר זוהר: "גם הפועל חיפה וגם הפועל ירושלים והפועל ב"ש בעד דחייה. אמרתי להם שאני לא מקבל את ההחלטות האם לדחות או לא, זו החלטה של המנהלת. אני חושב שלא יהיה פייר-פליי במצב הנוכחי. נגיד הפועל חדרה שפר עליה מזלה והצליחה להחזיר את כל הזרים, והפעול ירושלים לא. איזה מן משחק הוגן זה?".

  "יש כמה פתרונות. אחד זה באמת לדחות את הליגה עוד קצת. אני הצעתי הצעה כזאת, גם דיברתי על זה עם הטוטו, נניח בחודש דצמבר יעשו טורניר גדול למען הנעדרים והחטופים, ינואר נפתח חלון ההעברות, יתחילו את העונה מינואר עד ה-31 במאי".

  "אני לא אומר להפסיק פעילות, אלא לדחות את הליגה. צריך לייצר איזשהו מפעל מסוןים לתקופה הזו, הטוטו מוכן לזה, משהו כמו גביע למען החטופים והמפונים. יעשו משחקים בתוך העם, כמו חודש הכנה לקראת החזרה בינואר. זה נשמע מצוין, אבל מי שמקבל את ההחלטה זו המנהלת, לא אני.

  - מהפועל ירושלים נמסר לערוץ הספורט כי בניגוד לנאמר על ידי שר הספורט, המועדון נגד דחיית המשחקים בצורה נחרצת.