הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

רשמי: הצעד לשלילת האזרחות של עטאא ג'אבר

אמייה טגה במכתב חריף לשר הפנים ושר הספורט: "תקע סכין בגב וסובב. אסור שיהיה בינינו"

רז זהבי
רז זהבי  19.11.23 - 19:29

סערת עטאא ג'אבר, שבחר לייצג את נבחרת פלסטין, לא יורדת מסדר היום. כעת, אמייה טגה, שחקן העבר ששיחק במכבי נתניה, הפועל עכו והפועל אשקלון, ומשמש כיום כיו"ר דירקטוריון החברה למען הספורט בנתניה שלח מכתב לשר הפנים שקורא לשלול את האזרחות של ג'אבר.

"תושבי מדינת ישראל והעם היהודי בעולם, עוברים מיום ה-07.10.2023 ימים קשים מאוד", נכתב, "יש אומרים הקשים ביותר בהיסטוריה. מדינה שלמה חיה בסיוט מתמשך כבר 44 ימים - התמונות, הסרטונים והעדויות מלוות כל אחד ואחת מאיתנו וזאת לצד תמיכה של עם ישראל באלפי משפחות חללים, נרצחים וחטופים. וכולנו נושאים תפילה להחזרת החטופים, הנעדרים ושלום חיילי צה"ל וכוחות הביטחון".

"שחקן הכדורגל עטאא ג'אבר הוא אזרח ישראלי לכל דבר ועניין, עם כל הזכויות הנלוות והוא היה לשחקן הערבי הראשון שענד את סרט הקפטן בנבחרת ישראל הצעירה. ג'אבר גדל והתחנך במחלקת הנוער המפוארת של מכבי חיפה לצד שחקנים, יהודים, דרוזים, צ'רקסיים וערבים – כולם היו כאחד. ג'אבר שיחק בקבוצה הבוגרת של מכבי חיפה, אשדוד וסכנין. ג'אבר החליט לייצג את נבחרת פלסטין, אכתוב שוב את נבחרת פלסטין. אחרי הזוועות שראה ונחשף אליהן ביום הנורא ה-7.10.23. ג'אבר הגדיל לעשות במשחק של נבחרת פלסטין מול לבנון שהתקיים בשבוע שעבר והביע תמיכה בחמאס ובעזתים תמיכה במי ששחטו אותנו ללא רחמים וצילקו נפשית מדינה שלמה, בנוסף עמד דקת דומיה עם כאפיה לאות סולידריות עם עזה כולה".

"יש לציין כי כבר במצבע "שומר חומות" בשנת 2021 שיתף השחקן בעמוד האינסטגרם את מוקדי ההפגנות של המגזר הערבי ברחבי הארץ, עם פירוט השעה של כל אחת ואחת מהן. ג'אבר תקע פעם נוספת סכין בגב של מדינה שלמה, מדינה שכיבדה אותו, נתנה לו את כל הזכויות ובמדינה הזאת הוא התפרנס בכבוד. הפעם ג'אבר דאג לסובב את הסכין חזק מאוד".

"סוכנות השחקים של ג'אבר באופן מידי התירה עמו את החוזה. מועדון הכדורגל מכבי חיפה שבו גדל והתחנך הסיר כל אזכור של שמו ותמ ונתו של השחק באתר המועדון. מועדון הכדורגל מ.ס אשדוד פנה למשרדך וביקש לשלול את אזרחותו כמו גם גורמים נוספים בעולם הספורט".

"כשחקן עבר לקחתי חלק בנבחרות ישראל לצד שחקנים מכל המגזרים, מעולם לא נתקלתי בקיצוניות כמו של ג'אבר. ובשל כך, אני פונה אלייך בתחנונים לשקול בחיוב את שלילת אזרחותו של ג'אבר, אסור בתכלית האיסור שאנשים מסוגו יסתובבו בינינו ככל האדם, יקבלו את כל הזכויות בזמן שהם תומכים בטרוריסטים ומייחלים להשמדת העם היהודי. אחרת, אנחנו מכשירים במו ידינו את השרץ הבא".