הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

אייל סגל: "יש איום שיקרה לנו מה שקרה לאוקראינה"

בעלי נתניה, סגל, הסביר את ההחלטה לחזור. בסול: "מתכונן לאשדוד בשבת"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  20.11.23 - 16:28

תגיות: ליגת העל

ליגת העל חוזרת. בתום ישיבה סוערת של מנהלת הליגה, הוחלט ברוב של 13 מול 4 (אלונה ברקת נמנעה) כי כבר בשבת הקרובה יחזרו לשחק כדורגל, למרות שהמלחמה בעזה עדיין בעיצומה וטילים ממשיכים ליפול על הדרום.

"למה אני בעד? יש לזה לא מעט סיבות, המרכזית היא שצריך לנסות לחזור כמה שיותר מהר - גם במחלקות הנוער", אומר בעלי מכבי נתניה, אייל סגל, "אם לא נתחיל בצעד הראשון, גם לא נגיע לצעד המרכזי שזה החזרת הקהל. בנוסף, יש איום דרמטי שעומד מאחורי גבינו של המוסדות הבינלאומיים. בעיקר החשש מפיפ"א, שהתקדימים מאוקראינה יגיעו גם לישראל, ואם לא נחזיר שחקנים זרים ומהר למשחקים הפעילים - יכולים לקבל החלטות בשבילנו גם לשחרר את השחקנים הזרים וגם לחייב אותנו לשלם להם למרות שהם לא יחזרו לשחק".

סגל המשיך: "אף אחד מבעלי המועדונים לא חף מאינטרס, גם האינטרס לא להיפגע ממוסדות בינלאומיים. אנחנו חיים בעולם של אינטרסים, מעט מאוד צדיקים יש בסדום, ונמשיך ככה לדעתי עד 120. המורל של כולנו באותו מקום, אבל הדבר החשוב ביותר זה לנסות לחזור לשגרה. המורל לא יהיה גבוה יותר עוד שבועיים. לבטל לגמרי את העונה זה נזקים לדורות ולא רק לחודשים הקרובים".

הבעלים של הפועל חיפה, יואב כץ, גם כן היה בעד חזרת הליגה, אבל היה מעוניין בהקפאת הירידות ואמר ל-"5 באוויר": "החזרת הליגה זה הדבר הנכון כדי להחזיר את המדינה לשגרה. צריכים לבטל את הירידות, כמו שעשו ב-48 וכמו ב-56. המצב שנוצר הוא מצב שמאוד מקשה על בעלי הקבוצות. יש שחקנים זרים שלא מחויבים לישראל ובאים בדרישות. אי אפשר להוריד להם בשכר. אם תהיה ליגה ישראלית עד סוף העונה, זה יהיה הדבר הכי טוב מבחינה כלכלית. ב-NFL אין ירידות, ב-NBA, אין ירידות. זו שיטה אירופאית שמתאימה למצב מסוים".

עוד בעלים שהצביע בעד, סעיד בסול, אמר: "כמו שאני יודע לנתב את החיים שלי בתוך המצב הזה, אותו דבר בכדורגל. לפני 45 יום היתה פגישת דירקטוריון והודיעו על התאריך הזה. הישראלים של ריינה לא יכולים לשחק במכבי חיפה, מכבי ת"א והפועל ב"ש. מההתחלה, אין שוויוניות. יש 10 זרים בקבוצות מסוימות. 6 זרים ועוד 4 מתאזרחים. אני מתכונן למשחק מול אשדוד בשבת ב-15:00, יש חברת אבטחה מוזמנת. נקבל את ג`קי בחיבוק אם יופיע. אם לא יופיע, זו החלטה שלו".